gaerys
31.01.07,07:54
Dobry den.Potrebujem radu:vcera mi majitel kadernictva,kde pracujem na zivnost doniesol ku zmluve smernicu č.1/07 povinnosti zivnostnika.ja tam napisanych kopu veci ako aj napriklad ze si mam "zapisovat dochadku" "zastupovat pracovnika,ktory na mna delegoval svoju pracu" tieto body sa mi napriklad nepacia mozme ziadat aby ich odtial odstranil?Jedna sa mi hlavne o tu dochadzk,pretoze ja platim pevny najom bez ohladu na to kolko sa tam zdrziavam.dakujem
Boneta
31.01.07,08:12
Mne pripadá taká smernica napísaná pre zamestnancov.
Pepa
31.01.07,08:16
Dobry den.Potrebujem radu:vcera mi majitel kadernictva,kde pracujem na zivnost doniesol ku zmluve smernicu č.1/07 povinnosti zivnostnika.ja tam napisanych kopu veci ako aj napriklad ze si mam "zapisovat dochadku" "zastupovat pracovnika,ktory na mna delegoval svoju pracu" tieto body sa mi napriklad nepacia mozme ziadat aby ich odtial odstranil?Jedna sa mi hlavne o tu dochadzk,pretoze ja platim pevny najom bez ohladu na to kolko sa tam zdrziavam.dakujem
Závislá činnosť jak vyšitá :eek:
Zita5
31.01.07,08:31
Dobry den.Potrebujem radu:vcera mi majitel kadernictva,kde pracujem na zivnost doniesol ku zmluve smernicu č.1/07 povinnosti zivnostnika.ja tam napisanych kopu veci ako aj napriklad ze si mam "zapisovat dochadku" "zastupovat pracovnika,ktory na mna delegoval svoju pracu" tieto body sa mi napriklad nepacia mozme ziadat aby ich odtial odstranil?Jedna sa mi hlavne o tu dochadzk,pretoze ja platim pevny najom bez ohladu na to kolko sa tam zdrziavam.dakujem


Jednoducho tu sa niečo bije , na jednej strane máš Zmluvu o podnájme , platíš za stoličku a na druhej strane máš zapisovať dochádzku .

Takže Ty si vlastne zamestnanec na základe živnostenského listu . Tá diskusia potom o Zmluve a jej dodatku bola opodstatnená alebo nie .

V prvom rade musíš vedieť čo ste sa dohodli hneď na začiatku , či budeš ako tzv.zamestnanec na ŽL alebo samostatný živnostník ktorý má v prenájme stoličku a miesto v kaderníctve .Tým pádom starosť majiteľky a jej príkazy voči Tebe ako inému podnikateľskému subjektu je neopodstatnená - v smere príkazov ako voči zamestnancovi .