gaerys
31.01.07,07:59
Dobry chcela by som sa opytat.mam taky proble.v jednom kadernictve som na zivnost a prenajimam si stolicku .v zmluve mam uvedene ze v najme je zahrnuta voda,plyn,elektrina,odpad,zrazkova voda.ja vsak v cene najmu mam aj upratovanie,ucnov,pranie uterakov,napoje... idem mi o to ze ja som chcela mat to priamo v zmluve,avsak majitel mi to napisal iba do smernice č.1/07 kde su popisane povinnosti zivnostnika a na druhej strane povinnosti konatela spol.Pocula som ze v pripade nedorozumenia sa moze dat smernica zatajit.neviete ci je to mozne?mam trvat na tom aby mi to dala do zmluvy,alebo mi to naozaj staci len v tej smernicu ku zmluve dakujem
Zita5
31.01.07,07:04
Dobry chcela by som sa opytat.mam taky proble.v jednom kadernictve som na zivnost a prenajimam si stolicku .v zmluve mam uvedene ze v najme je zahrnuta voda,plyn,elektrina,odpad,zrazkova voda.ja vsak v cene najmu mam aj upratovanie,ucnov,pranie uterakov,napoje... idem mi o to ze ja som chcela mat to priamo v zmluve,avsak majitel mi to napisal iba do smernice č.1/07 kde su popisane povinnosti zivnostnika a na druhej strane povinnosti konatela spol.Pocula som ze v pripade nedorozumenia sa moze dat smernica zatajit.neviete ci je to mozne?mam trvat na tom aby mi to dala do zmluvy,alebo mi to naozaj staci len v tej smernicu ku zmluve dakujem


Pokial to spadá do ceny nájmu , ktoré musíš platiť , tak áno . Všetko má byť v zmluve položkovite rozpísané .Ak uzavriem zmluvu s niekym , musím predsa vedieť za čo všetko platím.
gaerys
31.01.07,07:06
problem je v tom,ze on mi to do zmluvy NECHCE dat.stale mi dave len ten dodatok neviem co s tym.
Zita5
31.01.07,07:11
problem je v tom,ze on mi to do zmluvy NECHCE dat.stale mi dave len ten dodatok neviem co s tym.

Jedna strana veci je nejaká interná smernica , a druhá strana veci je dodatok , ktorý spomínate .

Pokiaľ by sa jednalo o DODATOK k Zmluve o nájme , tak ten je možné vyhotoviť a určité dojednania doplniť .Ale musí byť záujem ....to je dôležité ešte k tomu dodať a hlavne záujem zo strany prenajímateľa .

Pokiaľ tie služby , ktoré ste vymenovala hore platíte , tak trvajte na svojom , aby bol spísaný dodatok k zmluve .


Je to otázka inak pre právnika , možno sa niekto ozve .
gaerys
31.01.07,07:15
no ja som nedostala dodatok ako predtym,ale tentoraz smernicu.ani naviem co to znamena a aky je v tom rozdiel zda sa mi to taky podfuk.
Zita5
31.01.07,07:23
Z môjho pohľadu ide v prvom rade o to , aby náhodou si tieto služby od Teba nežiadala zaplatiť dodatočne a aby si Ty bola chránená tou Zmluvou , alebo dodatkom k zmluve .Pre Teba je to dôležité zo strany uplatňovania si Tvojich výdavkov na dosahovanie a udržiavanie si príjmu v podnikaní a ďalšou vecou to , že jej za to platíš formou nájmu .Aspoň ja to tak chápem . Iný problém v tom nevidím .
Zita5
31.01.07,07:25
Smernicu si ona vytvorila ako internú záležitosť , a touto smernicou sa máte riadiť .
Chobot
31.01.07,07:51
Smernicu si ona vytvorila ako internú záležitosť , a touto smernicou sa máte riadiť .

Ja však vidím problém v tom, že interné smernice sú platné a záväzné pre firmu, ktorá su ich vytvorila. Nemôže smernicou zaviazať inú firmu, aby dodržovala jej ustanovenia.

Jediným záväzným dokumentom medzi dvomi právnickými subjektami môže byť len obojstranne podpísaná zmluva. Jedine, že by sa v zmluve uviedlo, že smernica bude noddeliteľnou prílohou zmluvy, bude pripojená k zmluve a dostanú zmluvu aj jej prílohy (teda smernicu) všetky zúčastnené strany.

Skús ich dotlačiť aspoň k tomu, aby to bola záväzná príloha.
Debra
31.01.07,08:16
Pripájam sa k názoru, že interná smernica nie je pre Vás smerodatná. Súhlasím, že služby, ktoré sú Vám v nájme poskytované by mali byť položkovite vypísané. Ak to nie je v zmluve, tak v prílohe k zmluve alebo ak je zmluva už podpísaná, tak dodatkom k zmluve. Zmluva by mala byť vždy obojstranná a ide len o to, či ju podíšete alebo nie. Ak sa s tým prenajímateľom neviete dohodnúť, tak máte iba dve možnosti. Podpísať alebo nepodpísať.
Debra
31.01.07,08:22
Ešte by som dodala, že ak Vám z tých činností, alebo služieb, ktoré píšete v otázke nejakú nedodajú, alebo nesplnia, tak to bude v poriadku, lebo v zmluve voči Vám žiadne záväzky na dodanie spomínaných služieb nemajú. Takže sa môže stať, že budete platiť za niečo, čo ste nedostali. A na obranu už bude neskoro.
Zita5
31.01.07,08:33
Tu ide vlastne o pracovný vzťah na ŽL.....ale to bolo treba napísať všetko ...ako sa veci majú ....


http://www.porada.sk/t41858-povinnosti-zivnostnika-u-majitela.html
gaerys
01.02.07,07:38
Viete mi prosim niekto povedat,aky je vlastne rozdiel medzi smernicou a dodatkom?
dakujem :(
gaerys
01.02.07,07:52
ano som tam na ŽL. neviete mi niekto prosim poradit aky je rozdiel medzi smernicou a dodatkom?dakujem