koliesko
31.01.07,08:10
Vie mi niekto jednoznačne odpovedať? V decembri 2006 bol povolený vklad do katastra, ale vlastnícky list ešte nemám. Mám podať daňové priznanie teraz alebo na buduci rok? Čítala som príspevky, v niektorých je uvedené, že DP podávam podľa dátumu povolenia vkladu do katastra, a v iných zas až keď mám v rukách list vlastníctva. Ďakujem.
mysimis
31.01.07,07:17
A potom odkiaľ više, že vklad bol povolený? Alebo bol len podaný návrh na vklad?
evina
31.01.07,07:36
Podľa mojej mienky podávaš DP a platíš daň z nehnuteľnosti "ako vlastník" danej nehnuteľnosti, t.j. až keď máš list vlastníctva...resp. povolenie na vklad....
koliesko
31.01.07,07:48
Prišla len kúpno-pred. zmluva, kde je pečiatka, s Povolením vkladu do katastra.
evina
31.01.07,07:58
Prišla len kúpno-pred. zmluva, kde je pečiatka, s Povolením vkladu do katastra.
To je v poriadku... ale proces nie je ukončený, nie si zapísaný ako vlastník nehnuteľnosti ešte, nemáš list vlastníctva, nič nepodávaš....
koliesko
31.01.07,08:01
ďakujem pekne
evina
31.01.07,08:06
Koliesko teraz mi niečo zavŕtalo v hlave a pýtala som sa rýchlo právnika...ak bol vklad povolený, tak znamená, že si už vlastníkom /len nemáš, nevybral si si list vlastníctva. Ospravedlňujem a opravujem svoj predchádzajúci príspevok

:(

P.s. Sú totiž dva pojmy "návrh na vklad" a "vklad povolený "a splietla som sa s tým prvým

Deň, ktorým bol vklad povolený si sa stal vlastníkom...
Anonymka
31.01.07,08:09
Ja mám trochu zložitú otázku:

skolaudovali nám budovu (prístavba k hale) a teraz idem vyplňovať DP, len neviem ako. Jedná sa o budovu, ktorá je výrobná hala s prístavbou administratívnej budovy. Mám vypísať časť na stavbu slúžiacu na viaceré účely, či na jeden účel? Uvedená stavba je na dvoch pozemkoch v zmysle LV ... POMOOOC :o
Anonymka
31.01.07,09:32
Vie mi prosím niekto poradiť?
vieroslava
31.01.07,09:59
Keď má budova dve parcelné čísla, tak má aj dve výmery. Predpokladám, že jedna časť je tá pod administratívou a druhá časť je výrobná hala. Dôležité je vedieť, ako znie kolaudačné rozhodnutie.
Anonymka
31.01.07,10:59
Chcem sa spýtať, že pri viacpodlažných stavbách je príplatok 10Sk. Ale to by malo byť za m2 a v zákone to je inak písané. Aj na MÚ mi povedali, že je to tak, že 10 Sk mám pripočítať, ale to nemá logiku. Už som celá bezradná... V lačive DP je jednoznačné, že ide o príplatok za m2.

Poradí niekto?