martina100
31.01.07,09:54
Ahojte poradaci,precitala som si uz kopec tem tykajuci sa prijmu z CR, ale vacsinou je to o zavislej cinnosti. FO, podnikatel zamestnava pracovnikov v SR. V roku 2006 mal zakazku na montaze v CR, v priebehu roku tam boli pracovnici 4- krat, spolu na 66 dni. Faktury pre cesku firmu boli vystavene v Sk, uhradene prevodom na ucet. Po prestudovani zakona medzi CR a SR som dospela k zaveru, ze slov. podnikatel si prijmy od ceskej firmy zahrnie do prijmov ovpl. zaklad dane a zdani na Slovensku. V CR nemusi podavat DP ani platit dan. Je to spravne?
Vladimír Ozimý
31.01.07,09:06
ano...nepracovali tam dlhšie ako 6 mesiacov (to platí u nás, počítam obdobne aj v CR) takže nie je dôvod na vznik stálej prevádzkarne zdaní len na slovensku.
martina100
30.03.07,08:06
Prosim velmi pekne, mozete sa pozriet na moj prispevok, som uz riadne vyplasena z tych zahr. prijmov. Ak si na SR zdanim vsetky prijmy a mam prijmy zo zdrojov v zahranici, mam povinnost podat DP aj v zahranici?
Johanka
30.03.07,08:12
Ahojte poradaci,precitala som si uz kopec tem tykajuci sa prijmu z CR, ale vacsinou je to o zavislej cinnosti. FO, podnikatel zamestnava pracovnikov v SR. V roku 2006 mal zakazku na montaze v CR, v priebehu roku tam boli pracovnici 4- krat, spolu na 66 dni. Faktury pre cesku firmu boli vystavene v Sk, uhradene prevodom na ucet. Po prestudovani zakona medzi CR a SR som dospela k zaveru, ze slov. podnikatel si prijmy od ceskej firmy zahrnie do prijmov ovpl. zaklad dane a zdani na Slovensku. V CR nemusi podavat DP ani platit dan. Je to spravne?
Ak popisované príjmy dosiahol na základe slovenskej živnosti, nejedná sa o príjmy dosiahnuté zo zdrojov v zahraničí a nemá povinnosť podávať DP v ČR.
On iba poskytol službu v ČR ;) .
martina100
30.03.07,09:01
Johanka, dakujem velmi pekne, odlahlo mi...
Ak mozem poprosut, nemam v tom jasno, kedy by sa jednalo o prijmy zo zdrojov v zahranici?