EliškaOrf
31.01.07,10:02
Zdravím vás všetkých.
Na túto tému bolo už dosť písané - prešla som si to všetko, ale nenašla som riešenie na môj problém, ktorý je nasledovný: SZČO kupil auto na úver. V rukách má ÚZ a výšku mesačnej splátky. Spoločnosť, ktorá úver poskytla však odmieta zaslať rozpis tejto mesačnej splátky - a tu nastáva môj problém. Splátka zahŕňa istinu, úrok, poplatky, havarijne poistenie a ostatné príslušenstvo. Čiže časť (istina) považujem ako výdavok neovplvňujúci daň a ostatné by mali ísť do výdavkov. V akej výške sú jednotlivé položky to vôbec netuším. Vie mi niekto poradiť ako sa z toho vymotať? Dá sa s tým vôbec niečo urobiť?

ďakujem všetkým, ktorí sa so monou podelia so svojimi skúsenosťami.

Eliška
erinka111
31.01.07,09:16
Spoločnosť, ktorá Vám poskytla úver, je povinná zaslať tento rozpis, nakoľko máš právo vedieť, v akej výške a za čo platíš. Vyžiadaj si to oficiálne, doporučeným listom, ak nebudú ochotný, obráť sa na obchodnú inšpekciu. Zákazník, ktorým ste aj vy, má právo vedieť za čo a v akej výške platí!!!!! Rozhodne sa musíš domáhať tohto rozpisu, lebo bez toho nevieš účtovať tieto splátky správne.
Zita5
31.01.07,09:26
Je to firemné auto ?
EliškaOrf
01.02.07,09:18
Áno, ide o firemné auto - SZČO ho zaradil do firmy.
mysimis
01.02.07,09:24
Súčasťou úverovej zmluvy je aj splátkový kalendár. Mne sa stalo, že sa tento na DÚ "záhadne stratil" a po písomnej žiadosti mi bol zaslaný náhradný spátkový kalendár.
Majka
05.03.07,22:44
no ja som dnes volala do spolocnosti Banco Mais tu na Slov. ktora poskytuje uvery na automobily a tvrdia ze splatkove kalendare nedavaju tak si to mam vypocitat podla zmluvy sama.
EliškaOrf
23.04.07,12:26
Vyriešila som to tým dopisom. Splátkový kalendár mi poslali obratom a bez problémov. Ďakujem za radu.

:)