eviketa
31.01.07,10:45
Z ČR sme si dali prepravnou spoločnosťou doviezť víno. Na fa od českého dodávatela mám vyčíslenú spotrebnú daň aj českú DPH. Je to tak OK ? mne tam ta česká DPH vadí,lebo podľa mna ide o vývoz, či nie ?
eviketa
31.01.07,10:37
nikto nič ? asi by som mala postupovať podla §25 odst.2 má ktosi skúsenosti ?
ALBO
31.01.07,13:08
Z ČR sme si dali prepravnou spoločnosťou doviezť víno. Na fa od českého dodávatela mám vyčíslenú spotrebnú daň aj českú DPH. Je to tak OK ? mne tam ta česká DPH vadí,lebo podľa mna ide o vývoz, či nie ?
Ja som nenašla nič, prečo by to nemalo byť nadobudnutie a teda samozdanenie.
Ten § 25 /2 je asi o tom , že ke´d by vám vrátili česi , tak potom si máte upraviť DPH-znížiť-lebo základ dane budete mať nižší o vrátenú spotrebnú daň.Už z tohto § vyplýva, že by malo isť o nadobudnutie aj ked to niečo obsahuje spotrebnú daň.

Skus sa opytať toho čecha,prečo to neoslobodil, možno má na to dôvod vo svojom zákone.
eviketa
31.01.07,14:35
No práve ten čech mi povedal, že tým že zaplatil spotrebnú daň, tak tam musel dať DPH aj ked je to vývoz. Mne to nepíde ako samozdanenie, ked on odviedol v CR DPH.
Excise Duty
01.02.07,21:27
Tu nejde len o DPH! K spotrebnej dani chcem uviesť len toľko, že ak je toto víno určené na podnikateľské účely, teda bude predmetom ďalšieho predaja na Slovensku, potom je predmetom spotrebnej dane z vína podľa zákona č. 104/2004 Z. z. v znení neskorších predpisov. Z toho mála čo si uviedla vyplýva, že víno bolo v ČR nadobudnuté v daňovom voľnom obehu, je teda už zdanené českou spotrebnou daňou, nič to však nemení na veci, že pri komerčnom nadobudnutí tovaru podliehajúceho spotrebnej dani vždy platí princíp krajiny určenia, preto sa víno musí zdaniť spotrebnou daňou na Slovensku. V tomto prípade bolo potrebné postupovať podľa ustanovenia § 27 vyššie uvedeného zákona o spotrebnej dani z vína. Celé je to zložitejšie, ale z Tvojho príspevku nevyplývajú zásadné podrobnosti pre detailnejší výklad.