Halipasa
31.01.07,10:57
Chcem sa opytat na to, ci mam povinnost zaplatit (co by som nerada) dan z MV, ak auto bolo koncom roka havarovane a doteraz sa poistovna rozhodovala, co s nim spravi... :((
V januari poslala vyjadrenie, ze je to ,,totalka" a poslala par supiek za zbytok auta (cca 14.1.2007).

Uzit. auto je v majetku SZCO ako firmy (malo 2,5 roka), ktora ma JÚ.
Pouzivat sa uz neda, ale planujeme ho (mozno) predat na nahradne diely alebo nieco take...

Musime zaplatit dan, ak uz ziadne naklady v r. 2007 si nan nebudeme uplatnovat - len snad trzbu z predaja zvyskov auta?

dakujem za skoru odpoved
Viera.M.
31.01.07,09:59
[quote=Halipasa]Chcem sa opytat na to, ci mam povinnost zaplatit (co by som nerada) dan z MV, ak auto bolo koncom roka havarovane a doteraz sa poistovna rozhodovala, co s nim spravi... :((
V januari poslala vyjadrenie, ze je to ,,totalka" a poslala par supiek za zbytok auta (cca 14.1.2007).

Uzit. auto je v majetku SZCO ako firmy (malo 2,5 roka), ktora ma JÚ.
Pouzivat sa uz neda, ale planujeme ho (mozno) predat na nahradne diely alebo nieco take...

Musime zaplatit dan, ak uz ziadne naklady v r. 2007 si nan nebudeme uplatnovat - len snad trzbu z predaja zvyskov auta?
Daň z MV za rok 2007 nemusíš platiť, ale do 15KD, t.j. do 15.01.2007 si mala povinnosť oznámiť správcovi dane, že ho nebudete využívať v súvislosti s podnikaním.
Katarína STR
31.01.07,10:02
Chcem sa opytat na to, ci mam povinnost zaplatit (co by som nerada) dan z MV, ak auto bolo koncom roka havarovane a doteraz sa poistovna rozhodovala, co s nim spravi... :((
V januari poslala vyjadrenie, ze je to ,,totalka" a poslala par supiek za zbytok auta (cca 14.1.2007).

Uzit. auto je v majetku SZCO ako firmy (malo 2,5 roka), ktora ma JÚ.
Pouzivat sa uz neda, ale planujeme ho (mozno) predat na nahradne diely alebo nieco take...

Musime zaplatit dan, ak uz ziadne naklady v r. 2007 si nan nebudeme uplatnovat - len snad trzbu z predaja zvyskov auta?

dakujem za skoru odpoved

14.1.2007 bol v podstate dátum, pri ktorom bolo možné ešte stihnúť auto odhlásiť z dane z MV s dátumom odhlásenia 31.12.2006.
Podľa zákona je povinnosť nahlásenie zmeny do 15 dní.
Teda vy ste mohli do 15.1.2007 odhlásiť auto k 31.12.2006 z používania a teda na rok 2007 by ste už daň neplatili.

Je však tak možné urobiť aj dnes s tým, že podáte priznanie k dani z MV a uvediete tam, že auto budete používať len 31 dní a zaplatíte daň len za tieto dni.
Všetko však musíte stihnúť ešte dnes, teda podať DP aj daň zaplatiť.
Halipasa
31.01.07,10:03
Aj ked si potom musim priznat trzbu z predaja? A co so zostatkovou cenou?
Tu si budem moct dat do nakladov, ak nebudem mat dan zaplatenu?

dakujem za odpoved
Viera.M.
31.01.07,10:04
Aj ked si potom musim priznat trzbu z predaja? A co so zostatkovou cenou?
Tu si budem moct dat do nakladov, ak nebudem mat dan zaplatenu?

dakujem za odpoved
Nemá to nič spoločné s daňou z MV...
Halipasa
31.01.07,10:07
Dakujem Vam velmi pekne za odpoved. Utvrdila som sa v tom, co som si aj sama myslela. Suhlasim, ze zaplatim dnes len 17 dni tohto mesiaca a poslem oznamenie DU o ukonceni pouzivania auta na podnikanie.

...ste pokladici.
prajem krasny den