j.s
31.01.07,10:21
Chcem sa len spytat, ci je nejaka zakonna lehota pocas ktorej ma musi okresny sud zapisat do ORSR? Vsetky dokumenty som tam priniesol pred tyzdnom a len som zvedavy kolko to bude trvat. Hladal som to aj na clankoch v porade, ale nenasiel som
Chobot
31.01.07,09:52
Chcem sa len spytat, ci je nejaka zakonna lehota pocas ktorej ma musi okresny sud zapisat do ORSR? Vsetky dokumenty som tam priniesol pred tyzdnom a len som zvedavy kolko to bude trvat. Hladal som to aj na clankoch v porade, ale nenasiel som

Zákon o obchodnom registri § 8:


"(1) Ak sú splnené podmienky podľa § 6 a 7, registrový súd vykoná zápis v lehote piatich pracovných dní od podania návrhu na zápis. Ak návrh na zápis obsahuje deň, ku ktorému má byť navrhovaný údaj zapísaný, registrový súd zapíše údaj k tomuto dňu. Ak registrový súd vykonáva zápis neskôr alebo ak návrh na zápis neobsahuje deň, ku ktorému má byť navrhovaný údaj zapísaný, registrový súd zapíše navrhovaný údaj ku dňu nasledujúcemu po dni vykonania zápisu. Proti vykonaniu zápisu v súlade s návrhom na zápis nie sú prípustné námietky."
j.s
07.02.07,09:56
Uz to bude 20 dni a dost ma tlaci cas, potrebujeme poslat ponuku do nazvime to ,,vyberoveho konania". Bolo to na dobrej ceste, zivnost list nam vydali do 2dni, notara som zvladol za 0,5 hod a na 3.den bol navrh na sude. A cakam a cakam... Ja ked nezaplatim nieco statu, alebo podam nejaky prehlad neskor - pomaly ma idu zavriet a pokuta ma neobide. Kde je rovnopravnost?
rada
07.02.07,10:16
Uz to bude 20 dni a dost ma tlaci cas, potrebujeme poslat ponuku do nazvime to ,,vyberoveho konania". Bolo to na dobrej ceste, zivnost list nam vydali do 2dni, notara som zvladol za 0,5 hod a na 3.den bol navrh na sude. A cakam a cakam... Ja ked nezaplatim nieco statu, alebo podam nejaky prehlad neskor - pomaly ma idu zavriet a pokuta ma neobide. Kde je rovnopravnost?

A dali ste si, že Vám to zašlú poštou alebo si preto osobne prídete ?
Zavolajte na registrový súd kde je problém.
j.s
07.02.07,21:14
Dal som si - zaslat postou.
Kontrolujem to kazdy den na stranke OR SR.
Zajtra tam zavolam, dakujem.
Zoltán Kovács
08.02.07,06:58
Dal som si - zaslat postou.
Kontrolujem to kazdy den na stranke OR SR.
Zajtra tam zavolam, dakujem.

Na stranke OR SR asai to bude až od 12.02. Vlastná skúsenosť z januára. Podali sme 15.01. na nete sa to objavilo až 24.01. Skus sa informovať. A keď už máš zapísanú sro vyžiadaj si výpis z OR.
j.s
08.02.07,15:56
Diky moc, snad mas pravu Smith. Do pondelka uz prezijem
Zoltán Kovács
08.02.07,16:05
Na stranke OR SR asai to bude až od 12.02. Vlastná skúsenosť z januára. Podali sme 15.01. na nete sa to objavilo až 24.01. Skus sa informovať. A keď už máš zapísanú sro vyžiadaj si výpis z OR.

Doplním sám seba. Na nete sa to objavilo toho 24.01, ale sro bola zapísaná do OR 19.01. Takže majú asi týždenný sklz.