vrto007
31.01.07,10:26
V lete sa chystám autom do Čiernej hory cez Chorvátsko. Nevie mi niekto priblížiť túto trasu? Chcel by som vedieť, pokiaľ je diaľnica, ako je to s poplatkami za diaľnicu, či sa dá prejsť na občiansky preukaz aj cez Bosnu atď.... Ďakujem.
Chobot
31.01.07,09:45
V lete sa chystám autom do Čiernej hory cez Chorvátsko. Nevie mi niekto priblížiť túto trasu? Chcel by som vedieť, pokiaľ je diaľnica, ako je to s poplatkami za diaľnicu, či sa dá prejsť na občiansky preukaz aj cez Bosnu atď.... Ďakujem.

Minulý rok som bol až na juhu Chorvátska autom. ČH je vlastne ešte kúsok za, takže časť trasy Ti môžem popísať.

Rakúsko a Chorvátsko je skoro samá diaľnica. Slovinsko je cca 60 km po okresnej ceste a pár km diaľnica. AT Ťa bude stáť cca 300 SKK, Slovinsko pár drobných a HR diaľnice cca 900 tam a 900 späť. Diaľnice majú vo veľmi dobrom stave. Minulý rok bola spojazdnená až po Split, ale tento rok by už mala byť otvorená ešte ďalej - tuším po Makarskú.

Trasu až na Makarsku sme spravili pohodou cestou za 10 hodín (čistej jazdy). Išli sme však vo štvrtok a vyrážali sme po polnoci. Cez víkedny je to v sezóne dosť plné.

Do ČH a Bos. Ti asi OP stačiť nebude, do Chorv. stačil. ČH ani Bosna nie je v EU, tam treba pas. Aj sprievodkyňa nás upozorňovala, že keby niekto chcel ísť do Dubrovníka, tak musí na prejazd Bosnou mať pas.
Marína
31.01.07,09:49
zsolt69
01.02.07,16:36
V lete sa chystám autom do Čiernej hory cez Chorvátsko. Nevie mi niekto priblížiť túto trasu? Chcel by som vedieť, pokiaľ je diaľnica, ako je to s poplatkami za diaľnicu, či sa dá prejsť na občiansky preukaz aj cez Bosnu atď.... Ďakujem.

Skús zohnať program ROUTE 66. To je vyhladávací program na celú Europu. Dúfam, že som nerobil reklamu???
chlap
03.02.07,14:40
V lete sa chystám autom do Čiernej hory cez Chorvátsko. Nevie mi niekto priblížiť túto trasu? Chcel by som vedieť, pokiaľ je diaľnica, ako je to s poplatkami za diaľnicu, či sa dá prejsť na občiansky preukaz aj cez Bosnu atď.... Ďakujem.

Všetko sa môžeš dozvedieť aj tu http://www.viamichelin.com/viamichelin/gbr/dyn/controller/Driving_directions - program ti navrhne optimálnu trasu podľa tvojich parametrov a spočíta ti aj približnú cenu cesty (palivo + diaľničné poplatky).
ludmilla
13.02.07,21:25
V lete sa chystám autom do Čiernej hory cez Chorvátsko. Nevie mi niekto priblížiť túto trasu? Chcel by som vedieť, pokiaľ je diaľnica, ako je to s poplatkami za diaľnicu, či sa dá prejsť na občiansky preukaz aj cez Bosnu atď.... Ďakujem.


Ahoj, v CH sme boli pred tromi rokmi, v Sutomore, viem, že pasy sme určite potrebovali. Cesta bola veľmi náročná, išli sme cez Rakúsko, celú trasu odšoféroval manžel, mňa tá cesta totálne zničila. Inak dovolenka to bola super. Ale priznám sa, že manželovi som takéto trasy plánovať kategoricky zamietla. Čo sa dialníc týka, vtedy ešte neboli všetky spojazdnené, čiže poplatky sme platili na každom kroku i keď sme prešli len pár kilometrov. Keď som mýtne platila v eurách a náhodou som mala len väčšiu bankovku vydané som dostala samozrejme kuny. Najväčšie zápchy sme zažili v Slovinsku pred mýtnicami a samozrejme v Chorvátsku na Jadranskej magistrále. Colníci v CH dosť kontrolovali, ale potom to už až do Sutomore išlo hladko.
evina
13.02.07,21:38
Ahoj, v CH sme boli pred tromi rokmi, v Sutomore, viem, že pasy sme určite potrebovali. Cesta bola veľmi náročná, išli sme cez Rakúsko, celú trasu odšoféroval manžel, mňa tá cesta totálne zničila. Inak dovolenka to bola super. Ale priznám sa, že manželovi som takéto trasy plánovať kategoricky zamietla. Čo sa dialníc týka, vtedy ešte neboli všetky spojazdnené, čiže poplatky sme platili na každom kroku i keď sme prešli len pár kilometrov. Keď som mýtne platila v eurách a náhodou som mala len väčšiu bankovku vydané som dostala samozrejme kuny. Najväčšie zápchy sme zažili v Slovinsku pred mýtnicami a samozrejme v Chorvátsku na Jadranskej magistrále. Colníci v CH dosť kontrolovali, ale potom to už až do Sutomore išlo hladko.
Z toho už skoro nič neplatí - len zlá časť cesty cez Slovinsko...
Platí to čo písal Chobot vo svojom príspevku. Cesta cez nové diaľnice v CH je nádherná a ja ju šoférujem sama :)len sa nesmie ísť z piatka na sobotu tam a zo soboty na deľu späť. Dnes, aj keď nie všade Ti dokonca vydajú aj eurá...
mszv
20.01.12,07:25
Ahojte, prosím o radu, ako sa čo najrýchlejšie dostať do strediska Sutomore v Čiernej hore autom a aj poplatky za diaľnice, kde sa musia platiť...

Či je lepšie cestovať v noci a naspäť uvažujeme prechádzať cez Medžugorie - bol tak niekto?
Taserda
21.01.12,12:18
Cesta po HR diaľnicami alebo cestamu krížom cez BIH je rovnako časovo dlhá, km je viac diaľnicami cez HR, ak ideš ako pozerám zo ZV, samozrejme s dodržiavaním predpisov. Šiel som obomi, lacnejšia a zaujímavejšia je cez BIH. Po diaľniciach je lepšie cestovať v noci, vyhneš sa zápcham.