misomiso
31.01.07,10:39
Dobry den. Viete o nejakej firme na Slovensku, ktora by sa zaoberala vracanim (vracanie asi nie je velmi pekne slovo:) - skratka - uplatnovanim) DPH zaplatenej v statoch EU na prislusnych DU v tychto statoch?

Ide o to, ze ked podnikatel nakupuje sluzby (vystavy, hotely, prenajom auta...) musi to platit s DPH, aj ked je platca, a nemam moznost si tuto zahranicnu DPH uplatnit na Slovensku. V zapadnej EU je kopa takych VAT Recovery firiem, ale napr. teraz to pre nas robi jedna Anglicka firma, a kedze s Anglicanmi je zvycajne debata ako s malym deckom, uz som 10 x olutoval, ze som sa na celu DPH nevykaslal. Pol roka nerobim nic ine ako dookola zhanam rozne papiere a za postovne do UK som dal uz snad viac, ako dostaneme... Minuly rok nam to robili belgicania, a bolo to podstatne lepsie.

Kazdopadne - najjednoduchsie by to bolo dat to Slovenskej firme - pokial sa tym nejaka vobec zaobera.

Any idea?...
kalkulka
01.02.07,11:12
To by aj mňa zaujímalo?
dana9
01.02.07,14:06
skúste pozrieť toto:


http://info.edb.sk/data/d63500-64000/s63597/index.html

my sme s nimi v minulosti spolupracovali, ale z inej pozície.
misomiso
01.02.07,14:25
Zeby nemali ziaden web? Na tej Europskej databaze nemam pristup a nikde inde cez vyhladavac sa nevyskytuju.

Btw - viete ako sa povie po Polsky "vyhladavac" . nie?

"vyšukávač" - to nie je vtip, skoro som sa zadusil smiechom, na "rokovani" s nasim polskym partnerom.