daja
31.01.07,11:42
Poraďáci, prosím poraďte ako budem postupovať v tomto prípade.
Máme vo firme 2 vozidlá, ktoré sme kúpili v priebehu roka 2006. Zaplatili sme za ne daň z MV hneď po prihlásení.
Ďalej máme 6 vozidiel v prenájme, za ktoré platil doteraz daň majiteľ, ale od 1.2.2007 ideme prihlásiť tieto vozidlá na daň z MV my a povodný majiteľ ich odhlási.
Ako mám prosím teraz postupovať:
Do 15.2. by som mala podať daňové priznanie za našu firmu v ktorom uvediem len prenajímané vozidlá ..alebo všetky-prenajaté aj vlastné?
Alebo tam uvediem len prenajaté a dnes musím zaplatiť daň z MV z vlastných vozidiel? prosím ako to má byť správne. Ďakujem.
iveta30
31.01.07,10:54
Do 31.01.2007 musíš zaplatiť dań z motor. vozidiel vlastných.
Do 15 dní od uskutočnenia zmeny t.j. 15.02.2007 podáš nové daňové priznanie, kde uvedieš len novo prihlásené vozidlá a zároveň zaplatíš daň z týchto zvyšných vozidiel.
Zita5
31.01.07,10:54
Poraďáci, prosím poraďte ako budem postupovať v tomto prípade.
Máme vo firme 2 vozidlá, ktoré sme kúpili v priebehu roka 2006. Zaplatili sme za ne daň z MV hneď po prihlásení.
Ďalej máme 6 vozidiel v prenájme, za ktoré platil doteraz daň majiteľ, ale od 1.2.2007 ideme prihlásiť tieto vozidlá na daň z MV my a povodný majiteľ ich odhlási.
Ako mám prosím teraz postupovať:
Do 15.2. by som mala podať daňové priznanie za našu firmu v ktorom uvediem len prenajímané vozidlá ..alebo všetky-prenajaté aj vlastné?
Alebo tam uvediem len prenajaté a dnes musím zaplatiť daň z MV z vlastných vozidiel? prosím ako to má byť správne. Ďakujem.


Na Vaše vozidlá už daňové priznanie máte podané. V tomto prípade už len zaplatíte .

Nové daňové priznanie treba podať na prenajaté vozidlá a to do 15 dní odo dňa použitia na podnikateľský účel .Treba priložiť kópiu zmluvy o prenájme .

Za vozidlá aj dnes zaplatiť .
daja
31.01.07,11:00
Ďakujem Vám veľmi pekne.