domi2
31.01.07,11:07
Ahojte

Viete mi poradiť ak chceme vyplatiť odmenu spoločníkovi s.r.o.ktorý je zároveň aj živnostník FO, aké odvody napr z 50 000,- Sk odvedieme ?
andrej_rv
31.01.07,20:52
Je ten spoločník aj konateľom ? Tá "odmena" je za vykonanú prácu pre spoločnosť, podiel na zisku alebo čo vlastne ? Na takúto nejasne formulovanú otázku asi odpoveď nedostaneš..
domi2
01.02.07,12:00
Prepačte
zle som formulovala viem že zo zisku neplatí nič,jchceme dať odmenu za prácu v spoločnosti konateľ nie je ani zamestnanec je len spoločník.
toria
01.02.07,13:31
POtom by si mala zaplatiť 19% daňový úrad a zdravotnú poisťovňu
Danila
01.02.07,13:54
Ahojte

Viete mi poradiť ak chceme vyplatiť odmenu spoločníkovi s.r.o.ktorý je zároveň aj živnostník FO, aké odvody napr z 50 000,- Sk odvedieme ?Ak sa nejedná o jednoosobovú s.r.o., tak môžu nastať nasledovné prípady, pokiaľ ide o príjem spoločníka za prácu pre spoločnosť:
- príjem za prácu pre spoločnosť bez uzavretia pracovného pomeru,
- príjem za prácu na základe pracovnoprávneho vzťahu,
- príjem na základe obchodnoprávneho vzťahu/ vystavenie faktúry/
Okrem posledného prípadu sa posudzuje príjem spoločníka ako príjem zo závislej činnosti.
domi2
01.02.07,15:58
Chceme sa vyhnúť zbytočným odvodom takže ako som pochopila môžem vystaviť faktúru za prácu pre spoločnosť a ako FO dať do daňového priznania

Ďakujem
domi2
01.02.07,18:35
Ďakujem Danila
certik
22.03.07,11:41
Spoločníkom slovenskej s.r.o. je česká s.r.o., v ktorej konateľom je pani XY. Táto pani XY chce poberať odmenu zo slovenskej s.r.o. (predpokladám iba ako spoločníčka, keďže v registri nie je zapísanaá ako konateľka) Ako jej odmenu zdaniť, prípadne zaťažiť odvodmi a akou formou jej to vyplatiť??? Ďakujem