vera34
31.01.07,11:28
Ahoj poraďáci, ako je to s prerušovaním odpisovania?
V prvom roku som prerušila odpis nakl. auta, v druhom roku som si ho uplatnila, môžem ho v treťom roku opäť prerušiť?
Zoltán Kovács
31.01.07,10:33
Ahoj poraďáci, ako je to s prerušovaním odpisovania?
V prvom roku som prerušila odpis nakl. auta, v druhom roku som si ho uplatnila, môžem ho v treťom roku opäť prerušiť?

Myslím si, že áno. V zákone som nepostrehol obmedzenie na prerušenie odpisovania.
Anja111
31.01.07,10:33
Ahoj poraďáci, ako je to s prerušovaním odpisovania?
V prvom roku som prerušila odpis nakl. auta, v druhom roku som si ho uplatnila, môžem ho v treťom roku opäť prerušiť?

Áno, môžeš...
vera34
31.01.07,10:48
Ďakujem Vám za radu, prajem pekný zbytok dňa.
linda991
31.01.07,18:44
Prerušuje sa len daňové odpisovanie a účtovné musím urobiť?
betka
31.01.07,18:54
V prvom roku som prerušila odpis nakl. auta, v druhom roku som si ho uplatnila, môžem ho v treťom roku opäť prerušiť?

Moze sa prerusit odpis v prvom roku odpisovania, ked sa vlastne nezacalo este vobec odpisovat....
Anja111
31.01.07,19:00
Prerušuje sa len daňové odpisovanie a účtovné musím urobiť?

Áno, presne tak.
Johanka
31.01.07,19:00
§22 Zákona o dani z príjmov:
(9) Daňovník môže uplatňovanie odpisov hmotného majetku prerušiť, a to len na jedno celé zdaňovacie obdobie alebo viac celých zdaňovacích období; v ďalšom zdaňovacom období daňovník pokračuje v odpisovaní tak, ako by nebolo prerušené, pričom celková doba odpisovania sa predlžuje o dobu prerušenia odpisovania. Prerušenie odpisovania nemôže uplatniť daňovník, ak uplatňuje výdavky podľa § 6 ods. 10; v takom prípade daňovník vedie odpisy len evidenčne a o túto dobu nemôže lehotu určenú na odpisovanie hmotného majetku predĺžiť.

...