Julia63
31.01.07,11:32
Mam otazku a prosim o radu.
K dani z prijmu som prilozila potrebne doklady /aj o vyske prijmu od predchadzajuceho zamestnavatela/.
Kedze v roku 2006 som bola aj kratky cas nezamestnana - evidovana Uradom prace, uctovnicka odo mna pozaduje aj doklad z Uradu prace.
Je to v poriadku ? V ziadosti predsa uvadzam, ze prikladam doklady od predchadzajucich zamestnavatelov, a to som splnila. Preco mam dokladovat obdobie nezamestnanosti ?
Vladimír Ozimý
31.01.07,10:37
no vyžaduju to pre vykrytie celého roka...ale netreba to podľa mňa pretože podpisom potvrdzujete že priznávate všetky príjmy a že údaje vyplnené správne a tak ďalej....keby ste boli dobrovoľne nezamestnaná čo by ste priložili...niekto dáva aj čestné prehlásenie na toto obdobie že od do som bol nezamestnaný
Zoltán Kovács
31.01.07,10:37
Mam otazku a prosim o radu.
K dani z prijmu som prilozila potrebne doklady /aj o vyske prijmu od predchadzajuceho zamestnavatela/.
Kedze v roku 2006 som bola aj kratky cas nezamestnana - evidovana Uradom prace, uctovnicka odo mna pozaduje aj doklad z Uradu prace.
Je to v poriadku ? V ziadosti predsa uvadzam, ze prikladam doklady od predchadzajucich zamestnavatelov, a to som splnila. Preco mam dokladovat obdobie nezamestnanosti ?

Obdobie nezamestnanosti sa vydokluje z toho dôvodu, že mzdárka potrebuje vykriť celý kalendárny rok z hladiska príjmov. Teda ak to od teba žiada je to v poriadku.
katkaj
31.01.07,10:40
Obdobie nezamestnanosti sa vydokluje z toho dôvodu, že mzdárka potrebuje vykriť celý kalendárny rok z hladiska príjmov. Teda ak to od teba žiada je to v poriadku.

Podľa mňa je to zbytočné a kvôli zúčtovaniu dane to mzdárka nepotrebuje.
Zamestnanec predsa vypisuje koľko mal v roku zamestnávateľov a sám si zodpovedá za to čo vyhlási v žiadosti o ročné zúčtovanie.
Julia63
31.01.07,10:41
ved prave, ja cestne prehlasujem, ze priznavam prijmy.. atd.
a nevyzaduje to kazda uctovnicka, niekde to treba, niekde nie, preto sa pytam. Dik .
katkaj
31.01.07,10:43
ved prave, ja cestne prehlasujem, ze priznavam prijmy.. atd.
a nevyzaduje to kazda uctovnicka, niekde to treba, niekde nie, preto sa pytam. Dik .
Je to len zaužívaný spôsob zbytočnej dvojitej kontroly niektorých mzdárok.
Raz predsa niečo prehlásiš a podpíšeš v žiadosti o ročné zúčtovanie tak to nemusíš duplovať ďaľšími papierami :eek:
Pepa
31.01.07,10:45
Presne tak - a z vlastnej skúsenosti vieme, čo "dokáže" mzdárka žiadať - čestné prehlásenia - dokonca s overeným podpisom a podobné zbytočnosti.
jaanna
31.01.07,11:02
Dobrý deň, chcem len krátko zareagovať k potrdeniam. Na školení k dani z príjmu sa k tomuto problému vyjadrila daňová poradkyňa tým spôsobom, že predsa zákon o dani z príjmov nepozná len príjem zo závislej činnosti a daňovník aj keď preukáže, že počas celého roka nepracoval a doloží toto tvrdenie potvrdeniami, môže mať predsa počas roka aj úplne iné príjmy ako napr. nájomné, príjmy z kapitálového majetku atď., ktoré podliehajú dani z príjmu, takže potvrdenia sú aj tak bezpredmetné.