vcielkamaja46
31.01.07,12:32
ahojky, vie mi niekto poradit ci si moze manzel odratat socialne prispevky ak si ich hradil sam - od 1.1.2006 do 7.8.2006 pracoval a potom si platil socialne sam, dna 8.jula sa nam narodila dcerka a ci si moze zaratat bonus na dieta uz aj za jul, dakujem vopred za radu
katkaj
31.01.07,11:34
ahojky, vie mi niekto poradit ci si moze manzel odratat socialne prispevky ak si ich hradil sam - od 1.1.2006 do 7.8.2006 pracoval a potom si platil socialne sam, dna 8.jula sa nam narodila dcerka a ci si moze zaratat bonus na dieta uz aj za jul, dakujem vopred za radu

Odvody do sociálnej poisťovne si môže uplatniť aj keď pôjde na paušálne aj keď pôjde na skutočné výdavky.
Bonus na dieťa si môže uplatniť už v tom mesiaci kedy sa dieťa narodilo čiže už za júl ;)
vcielkamaja46
21.03.07,13:08
Ahojky vie mi niekto poradit - od aprila pracujem oficiálne vo Velkej Británii presnejsie v Skotsku musim podat danove priznanie na Slovensku?
Mam kamaratku ktora je na rodicovskom prispevku od jula 2006 musi podat danove priznanie ak od januara 2006 nemala ziadny prijem a bola vedena na Urade prace
vikinka
21.03.07,13:57
Ahojky vie mi niekto poradit - od aprila pracujem oficiálne vo Velkej Británii presnejsie v Skotsku musim podat danove priznanie na Slovensku?
Mam kamaratku ktora je na rodicovskom prispevku od jula 2006 musi podat danove priznanie ak od januara 2006 nemala ziadny prijem a bola vedena na Urade prace
Najprv musíš posúdiť, v ktorom štáte si daňovým rezidentom a teda v ktorom štáte si povinná podať daňové priznanie z celosvetových príjmov.
Podľa predpisov platných vo VB sa za daňového rezidenta považuje občan, ktorý sa počas daňového roka zdržiava vo VB 183 dní a viac.Ak sĺňaš túto podmnienku nemusíš v SR podávať DP.
Kamarátka nemusí podávať DP,ak nemala príjem vyšší ako 45 408,-Sk za rok 2006.