klarisa
31.01.07,14:07
V mesiaci 12/2006 sme uzatvorili zmluvy o internete pre nášho dodávateľa. Z týchto zmlúv fakturujeme dodávateľovi províziu na základe podkladov, ktoré nám pošle mailom. Z dôvodu, že podklady za mesiac 12/2006 nám poslal až dnes 31.1.2007 neviem aký deň dodania napísať do faktúry. Musí byť deň dodania 31.12.2006, keďže sa jedná o províziu zo zmlúv za mesiac december alebo môže byť aj 31.1.2007 ? Veľmi nerada by som podávala dodatočné DPH, pretože by sa mi menil aj ročný koeficient pre DPH. Poraďte mi prosím.
ALBO
31.01.07,13:41
Ak dobre rozumiem , robíte sprostredkovateľa , a s dodávateľom int. máte nejakú zmluvu na túto činnosť a v zmluve máte, že mu máte fakturovať mesačne (resp. on vám má mesačne dať poklady na fakturovanie.) Ak máte dohodnuté takto mesačne vyúčtovanie potom ide o opakované plnenie a za v decembri uzavreté zmluvy je deň DP december. Dôležité je čo máte v zmluve.
Ak je to tak ako píšem, mali by ste ho aj v zmluve zaviazať, aby vám podklady pre fakturáciu dodal napr. do 15. dňa nasl. mesiaca, aby ste to stíhali.