petovsan
06.01.05,12:16
Prosím o Vaše názory na nasledovnú problematiku:
živnostník - SZČO má záujem o prenájom priestorov celej budovy, avšak pre svoju činnosť (reštauračné služby) bude využívať iba jej polovicu. Druhú polovicu budovy chce prenajímať tretím osobám (samozrejme s povolením prenajímateľa). Otázka je, či musí mať na takéto prenajímanie priestorov povolenú činnosť od živnostenského úradu alebo nie ???
Nike
06.01.05,12:46
Nie nemusí. Prenajímanie priestorov nie je živnosťou.
Yvvetta
07.01.05,09:33
Už sa tu hádam dačo písalo o prenajímaní tretím osobám.

Asi by si mala mať len súhlas vlastníka, že súhlasí s prenájmom.
petovsan
07.01.05,14:42
Ďakujem za Vaše ohlasy, ale predstavte si, že MUSÍ !!! Dnes sa mi to podarilo zistiť na živnostenskom úrade; takže dávam do povedomia aj všetkým ostatným, ktorých by sa tento problém mohol dotýkať. Bolo mi to vysvetlené nasledovne: pokiaľ je FO alebo PO vlastníkom predmetnej nehnuteľnosti (alebo priestorov); t.j. má na tieto priestory List vlastníctva, tak nemusí mať na ich prenájom povolenie od živn. úradu, ale pokiaľ si FO alebo PO takéto priestory alebo nehnuteľnosť prenajíma, je nutné, aby túto činnosť mala povolenú príslušným živn. úradom, inak v tomto smere podniká bez oprávnenia.
ik-a
07.01.05,16:21
Ak som to spravne pochopila, tak sa nejedna o najomny vztah ale podnajomny. V tom pripade nepotrebujes ziv.list, iba pisomny suhlas od majitela priestoru k podnajomnemu vztahu.
gita
11.01.05,13:18
Môžem potvrdiť! Mali sme konkrétne podnájomný vzťah, pri ktorom sme potrebovali len súhlas vlastníka.