jadimex
31.01.07,13:22
Prosim poradit, ci sa upravuje zaklad dane pri nespotrebovanych strav. sekoch /dejeuner/ v roku 2006 učtujem JU.
Kristína
31.01.07,13:56
ja stravné šeky LeChequeDeujner posudzujem ako ceniny
zvyšné mi vystupujú vo výkaze majetku a záväzkov
renča1
31.01.07,13:59
Ak sú nespotrebované stravné lístky (šeky) účtované do VOZD, tak je povinnosť o ne upraviť základ dane a bude sa o nich účtovať ako o uzavier.operáciu cez ID.
Kristína
31.01.07,14:09
Ak sú nespotrebované stravné lístky (šeky) účtované do VOZD, tak je povinnosť o ne upraviť základ dane a bude sa o nich účtovať ako o uzavier.operáciu cez ID.
ja to takto robím podľa jednej knihy o jednoduchom účtovníctve. Keď som začínala, Porada nebola
dobre, upravím základ dane. Čo potom s nimi v roku 2007? Ako si ich dám do VOZD? Ide stále O JÚ.
renča1
31.01.07,14:18
Stravné lístky vstupujú do základu dane, až pri ich spotrebe. Napísala si , že ich posudzuješ, ako ceniny. To je správne, ale ja zasa neviem ako si účtovala strav.lístky, kedy si ich zahrňovala do základu dane...?

Moja odpoveď v príspečku č.3 patrila zadávateľovi otázky.;)
Kristína
31.01.07,14:22
Stravné lístky vstupujú do základu dane, až pri ich spotrebe. Napísala si , že ich posudzuješ, ako ceniny. To je správne, ale ja zasa neviem ako si účtovala strav.lístky, kedy si ich zahrňovala do základu dane...?

Moja odpoveď v príspečku č.3 patrila zadávateľovi otázky.;)
no ale keby si mi pomohla zorientovať sa.
55% sumy z došlej faktúry za stravné lístky som dala do VOZD, ostatné ako VNZD
renča1
31.01.07,14:39
Ja som pri kúpe účtovala úhradu ako výdavok neovpl.základ dane. Zaevidovala do knihy cenín. Na konci roka som použila od Andreja_rv tabuľku a podoplňala som koľko dní szčo marodoval, koľko dní absolvoval služobnú cestu , nákup lístkov v nomin.hodnote, počet kusov.....Na konci ti tabuľka sama vypočíta koľko má szčo za celý rok nárok si uplatniť do VOZD (55%) a koľko do VNZD (45%). Potom jednym zápisom cez ID preúčtuješ do peňaž.denníka a aj z knihy cenin. Ak ti nejaké lístky zostali, tak ich budeš evidovať v knihe cenín až do ich spotreby.
renča1
31.01.07,14:40
Pokiaľ nebudeš niečo vedieť, tak sa pýtaj. A tu je tá tabuľka v pripnutom linku:
http://www.porada.sk/t38563-stravne-listky-podnikatea--zuetovanie.html
Kristína
31.01.07,14:54
Pokiaľ nebudeš niečo vedieť, tak sa pýtaj. A tu je tá tabuľka v pripnutom linku:
http://www.porada.sk/t38563-stravne-listky-podnikatea--zuetovanie.html

ďakujem za info, chvíľu som vyhľadávala v porade niečo o účtovaní stravných lístkov
mne ide viac menej o účtovanie v JÚ pre zamestnanca
môj SZČO má uzavretú zmluvu o stravovaní, nosia mu obedy z jednej firmy, platí spätne za skutočne odobraté obedy - takže aspoň s týmto je to jednoduchšie