BlackDragon
31.01.07,13:43
dobry den mohol by mi niekto poradit ohladom zarobkovej cinnosti??
mam 15 rokov, cize oficialne nemozem mat zabkovu cinnost(okrem brigady)
xcel by som teda vediet ci mozem tvorit webove stranky profesionalne a brat za to peniaze??diki moc
ata111
31.01.07,12:58
Ak chceš pracovať na profesionálnej úrovni aj daňovo, mal by si mať napr. živnosť, a to ešte nemôžeš. Jedine, ak by ti pomohli rodičia, ak by napr. mohol niektorý z nich mať živnosť na takúto činnosť. Cez cudzích by som to neriešila. ... si šikulko...
j.s
31.01.07,13:02
Ano, kvoli tvojmu veku nesplnas este vseobecne podmienky pre udelenie zivnosti a tiez by som to riesil len cez rodinnych prislusnikov alebo velimi dobrych znamych
misomiso
31.01.07,13:27
Treba asi pomaly uvazovat nad zmenou zakona, ktory upravuje vekovu hranicu sposobilosti na pravne ukony (a tym aj na podnikanie). Ked uz sa upravuje ta hranica trestnej zodpovednosti (co schvalujem) nie?...:)
BlackDragon
31.01.07,15:41
Treba asi pomaly uvazovat nad zmenou zakona, ktory upravuje vekovu hranicu sposobilosti na pravne ukony (a tym aj na podnikanie). Ked uz sa upravuje ta hranica trestnej zodpovednosti (co schvalujem) nie?...:)

tato poznamka je velmi dobra..len skoda ze vacsina dospelych si stale mysli, ze mladi nemaju potuchy co je skotocny svet a co na nich caka...:o
BlackDragon
31.01.07,15:46
ak ponukam tieto sluzby(tvorbu web. stranok atd.) na internete a za tvorbu beriem peniaze tak to asi nie je celkom legalne...alebo ano?? :|
a nenachadza sa aj na toto nejaka legislativna medzera(exploit...[:])??
misomiso
31.01.07,16:34
V podstate mas pravdu, je to nelegalne, ide asi o to, akym sposobom beries peniaze.. Je to taka siva ekonomika, obycajne to vsetky spolocnosti v urcitej miere toleruju, neviem, ci je na to nejaky zakon, (iste ma ini doplnia) ale myslim, ze taka nejaka drobna susedska vypomoc za uplatu je O.K, ked napr. susede spilim v zahrade strom a ona mi da 100Sk alebo ked na trhu predam jablka, ktore mi vyrasli na strome. Asi skor pojde o to, ci si Ta nejaka dobra dusa z Tvojho okolia vsimne a ci sa bude hrat na spravodlivost...

V podstate ale vek od 15 do 18 je vobec najhorsi. :) Keby si mal 12, tak mozes nelegalne zarobit (dokonca aj ukradnut) milion, a nic sa nedeje. :) Od 18 to ma zas tu vyhodu, ze mozes robil legalne.
ekopo
31.01.07,17:03
A predpokladám, že web stránky tvoríš vo freeware. Ak chceš časom tvoriť na profi úrovni, tak napr. obmedzené C Ti nebude stačiť. V Tvojom prípade by pripadala do úvahy dohoda o brigádnickej práci študentov. Tam by nemal byť problém.
Danila
31.01.07,18:40
V podstate mas pravdu, je to nelegalne, ide asi o to, akym sposobom beries peniaze.. Je to taka siva ekonomika, obycajne to vsetky spolocnosti v urcitej miere toleruju, neviem, ci je na to nejaky zakon, (iste ma ini doplnia) ale myslim, ze taka nejaka drobna susedska vypomoc za uplatu je O.K, ked napr. susede spilim v zahrade strom a ona mi da 100Sk alebo ked na trhu predam jablka, ktore mi vyrasli na strome. Asi skor pojde o to, ci si Ta nejaka dobra dusa z Tvojho okolia vsimne a ci sa bude hrat na spravodlivost...

V podstate ale vek od 15 do 18 je vobec najhorsi. :) Keby si mal 12, tak mozes nelegalne zarobit (dokonca aj ukradnut) milion, a nic sa nedeje. :) Od 18 to ma zas tu vyhodu, ze mozes robil legalne.Mám čo robiť, aby som to pochopila. Ale namáham sa zbytočne.
P.S. Ešteže je ten chalan/ ak má fakt len 15 rokov/ taký akčný a vyspelý.
BlackDragon
31.01.07,18:41
A predpokladám, že web stránky tvoríš vo freeware. Ak chceš časom tvoriť na profi úrovni, tak napr. obmedzené C Ti nebude stačiť. V Tvojom prípade by pripadala do úvahy dohoda o brigádnickej práci študentov. Tam by nemal byť problém.


nie je to prave freeware ale ani platena verzia...
BlackDragon
31.01.07,18:47
V podstate mas pravdu, je to nelegalne, ide asi o to, akym sposobom beries peniaze.. Je to taka siva ekonomika, obycajne to vsetky spolocnosti v urcitej miere toleruju, neviem, ci je na to nejaky zakon, (iste ma ini doplnia) ale myslim, ze taka nejaka drobna susedska vypomoc za uplatu je O.K, ked napr. susede spilim v zahrade strom a ona mi da 100Sk alebo ked na trhu predam jablka, ktore mi vyrasli na strome. Asi skor pojde o to, ci si Ta nejaka dobra dusa z Tvojho okolia vsimne a ci sa bude hrat na spravodlivost...

V podstate ale vek od 15 do 18 je vobec najhorsi. :) Keby si mal 12, tak mozes nelegalne zarobit (dokonca aj ukradnut) milion, a nic sa nedeje. :) Od 18 to ma zas tu vyhodu, ze mozes robil legalne.Mám čo robiť, aby som to pochopila. Ale namáham sa zbytočne.
P.S. Ešteže je ten chalan/ ak má fakt len 15 rokov/ taký akčný a vyspelý.


jo mam 15 co narobim, iba ze by som dokazal dokopat pnejakeho poslanca aby vytvoril novelu zakona a potom aby ju odsuhlasili aj ostani :D