josh
31.01.07,15:07
Nemate niekto prakticku skusenost s vymazom FO z obchodneho registra?
A ked nie, neviete nahodou, aky kolok treba zaplatit? Lebo v zakone o sudnych poplatkoch vymaz nie je rieseny vobec.
Monika Kováčová
31.01.07,14:37
Mám praktickú skúsenosť, že mi zamietli výmaz z OR dôvod: nie je právny dôvod.
Na kolok sa už nepamätám. Ale ten dôvod ma vtedy položil a už som to viac neskúšala.
josh
31.01.07,18:02
hmm, tak uz sa tesim :)
gita
01.02.07,08:10
FO predsa nie je v OR, len PO, aký výmaz?
Monika Kováčová
01.02.07,08:24
FO predsa nie je v OR, len PO, aký výmaz?

Fo môže byť v OR, tak preto ten výmaz. Osobne mám cca 12 klientov FO v OR. Vedú PÚ.
rada
01.02.07,09:42
FO predsa nie je v OR, len PO, aký výmaz?

Podľa zákona č. 530/2003 Z.z. v platnom znení o obchodnom registri . Je však potrebné v zmysle §2 ods.1 písm. r) uvieť právny dôvod výmazu.

Pokiaľ sa jedná o poplatok myslím, že podľa pol. 17 by to malo byť 2000,- Sk.
josh
01.02.07,10:26
FO je podnikatel na slovensku, je to cesky statny obcan, zije trvalo na Slovensku (uz 15 rokov). Myslim, ze kym sme vstupili do EU, a on bol cudzi statny obcan, tak ako FO musel byt povinne zapisany v ORSR.
Kedze tato povinnost odpadla, rozhodol sa, ze si nebude komplikovat zivot a ze by sa z obchodneho registra rad vymazal. Tak skusim napisat dovod vymazu tuto skutocnot, uvidime, co povedia.
S tym kolkom to nie je riesene, lebo 2.000,-Sk je za zmenu, a poznamka 3. hovori, ze: " 3. Zmenou zápisu sa rozumie výmaz pôvodného a zápis nového údaja."
Takze vyskusam, pripadne sa ozvem potom ze ako som pochodil :)
Ale napriek tom, ak mate skusenost, piste.
rada
01.02.07,11:16
FO je podnikatel na slovensku, je to cesky statny obcan, zije trvalo na Slovensku (uz 15 rokov). Myslim, ze kym sme vstupili do EU, a on bol cudzi statny obcan, tak ako FO musel byt povinne zapisany v ORSR.
Kedze tato povinnost odpadla, rozhodol sa, ze si nebude komplikovat zivot a ze by sa z obchodneho registra rad vymazal. Tak skusim napisat dovod vymazu tuto skutocnot, uvidime, co povedia.
S tym kolkom to nie je riesene, lebo 2.000,-Sk je za zmenu, a poznamka 3. hovori, ze: " 3. Zmenou zápisu sa rozumie výmaz pôvodného a zápis nového údaja." Úplne s Tebou súhlasím.
Takze vyskusam, pripadne sa ozvem potom ze ako som pochodil :)
Ale napriek tom, ak mate skusenost, piste.
Ale keďže pod iné sa výmaz nedá skryť tak som si myslela, že asi tých 2000,- Sk by sa mohlo vzťahovať aj na výmaz. Potom mi už nič iné nezostáva len to, že by samotný výmaz nebol spoplatnený -:D ???
josh
01.02.07,11:59
hej hej, prave som to odoslal bez kolku, tak uvidime, co za srandu bude.
rada
01.02.07,12:50
hej hej, prave som to odoslal bez kolku, tak uvidime, co za srandu bude.

super. mimotemy Čo je doma to sa počíta. ;) Takto sa tomu nejako hovorí. Však ?
josh
12.03.07,08:25
Inak, vymazali mi to bez kolku, som sem zabudol napisat.