miko30
31.01.07,17:19
Zdravim. Minuly rok som robil v cechach 3 mesiace, ale ta firma co som bol cez nu uz neexistuje. Co mam spravit, ako to mam vydokladovat? Poradte my prosim. A este jedna otazocka. Byvam v jednej domacnosti z manzelkov,ale ja mam ine trvale bydlisko ako ona. Mozem si uplatnit ulavu-je na materskej.Dakujem
betka
31.01.07,18:19
Poradte my prosim. A este jedna otazocka. Byvam v jednej domacnosti z manzelkov,ale ja mam ine trvale bydlisko ako ona. Mozem si uplatnit ulavu-je na materskej.Dakujemprijem ne

Nezdanitelna cast na manzelku si mozem uplatnit, ked zije s danovnikom v spolocnej domacnosti, ak nema vlastny prijem v prislusnom zdanovacom obdobi, ak ma prijem v prisl.zdan.obdobi nepresah 19,2 nasobku zivotneho minima, potom nezdanit. cast ZD je rozdiel medzi touto sumou a vlastnym prijmom manzelky.
Paula
31.01.07,18:22
[quote=miko30]Zdravim. Minuly rok som robil v cechach 3 mesiace, ale ta firma co som bol cez nu uz neexistuje. Co mam spravit, ako to mam vydokladovat?/quote]

Predpokladám, že máš výplatné pásky.
betka
31.01.07,18:28
Este k tym Cecham. Mala by byt nejaka evidencia miezd, aj ked firma zanikla. A co ostatni ceski zamestnanci? Ako to riesia oni? Mali by mat nejake zapocty rokov. Dolezite je, ako je postaveny zakon v Cechach.
miko30
31.01.07,18:57
Vyplatne pasky nemam,lebo nam ich nedaval.To bola slovenska firma,kde mam teraz behat?
Danila
31.01.07,19:07
Vyplatne pasky nemam,lebo nam ich nedaval.To bola slovenska firma,kde mam teraz behat?Aký si uzatvoril pracovný pomer? S kým? Ako si evidoval dochádzku do práce? Musíš poskytnúť viac informácií, aby sme ti mohli poradiť.
Melnick
31.01.07,19:40
Zdravim. Minuly rok som robil v cechach 3 mesiace, ale ta firma co som bol cez nu uz neexistuje. Co mam spravit, ako to mam vydokladovat? Poradte my prosim. A este jedna otazocka. Byvam v jednej domacnosti z manzelkov,ale ja mam ine trvale bydlisko ako ona. Mozem si uplatnit ulavu-je na materskej.Dakujem
Áno ,pokiaľ ste manželia môžeš si uplatniť na manželku NČZD aj keď nemáte rovnaké trvalé bydlisko. Nezabudni ,že materská bude v tomto prípade ,keď si uplatňuješ odpočet na manželku Ty ,príjmom.
K tomu zdokladovaniu Tvojich príjmov : Na SP sa dáva výkaz s prílohami, uvedeným RČ a VZ. Skús získať podklady trebárs aj touto cestou.:)
misolga
31.01.07,19:41
Ak firma zanikne, slebo szčo zruší živnosť, mzdové listy sa musia predsa niekde archivovať.Ak je to firma, pozrela by som cez internet do obch.registra kto bol konateľom a pod., a snažila by som sa nakontaktovať a dohodnúť sa.
miko30
01.02.07,17:23
Keby som nikde nerobil, ani nebral ziadne peniaze, tie 4 mesiace. Potom by som musel co urobit?
mysimis
01.02.07,17:37
Tak by si bol "dobrovoľne nezamestnaný" a musel by si si za tie mesiace platiť do ZP.
miko30
01.02.07,17:48
A na danove priznanie by som potreboval co.