Nina19
31.01.07,17:58
Prosím o radu, ako správne vyúčtovať zahraničnú pracovnú cestu zamestnancovi, keď dochádzal každý deň na Slovensko. Ráno išiel z domu o 6:00 a vrátil sa 18:45 je to 12:45, ďalší deň bol kratšie 10hodín, v zákonníku som si našla, že stravné v základnej sadzbe ( 45,- EUR - Rakúsko ) patrí zamestnancovi pokiaľ je v zahraničí 12 hodín a viac, v prípade, že je to pod 12 hodín kráti sa o 50% zo základnej sadzby stravného. V prípade, že mu bol poskytnutý obed firmou má nárok na nejaké diety? A čo vreckové to sa tiež kráti o 50% ( máme určené 40%).

Ďakujem Nina
Nina19
01.02.07,06:33
Nevie mi s tým nikto pomôcť?
liba2
01.02.07,07:06
Prosím o radu, ako správne vyúčtovať zahraničnú pracovnú cestu zamestnancovi, keď dochádzal každý deň na Slovensko. Ráno išiel z domu o 6:00 a vrátil sa 18:45 je to 12:45, ďalší deň bol kratšie 10hodín, v zákonníku som si našla, že stravné v základnej sadzbe ( 45,- EUR - Rakúsko ) patrí zamestnancovi pokiaľ je v zahraničí 12 hodín a viac, v prípade, že je to pod 12 hodín kráti sa o 50% zo základnej sadzby stravného. V prípade, že mu bol poskytnutý obed firmou má nárok na nejaké diety? A čo vreckové to sa tiež kráti o 50% ( máme určené 40%).

Ďakujem Nina
Ide skutočne o PC ? nie je to dochádzka do práce ?
Vreckové sa počíta z plnej dennej sadzby aj keď je stravné krátené.
Nina19
01.02.07,07:12
Áno ide o PC - školenie.
liba2
01.02.07,07:25
(6) So zamestnancom, ktorému častá zmena pracoviska vyplýva z osobitnej povahy povolania, možno dohodnúť v pracovnej zmluve alebo v dohode o práci vykonávanej mimo pracovného pomeru odchylne od tohto zákona podmienky na poskytovanie stravného v cudzej mene, ako aj nižšie stravné, ako je ustanovené v odseku 4, najviac však o 25 %.

(7) Ak má zamestnanec na zahraničnej pracovnej ceste preukázane zabezpečené bezplatné stravovanie v celom rozsahu, zamestnávateľ mu stravné neposkytuje. Ak má zamestnanec na zahraničnej pracovnej ceste preukázane zabezpečené bezplatné stravovanie čiastočne, zamestnávateľ stravné určené podľa odsekov 1 až 6 kráti o 25 % za bezplatne poskytnuté raňajky, o 40 % za bezplatne poskytnutý obed a o 35 % za bezplatne poskytnutú večeru z ustanovenej sumy stravného pre časové pásmo nad 12 hodín alebo z najvyššej dohodnutej sumy stravného podľa odseku 6.
Nina19
01.02.07,07:57
Súhlasím, ale nie je mi jasné, keď je za hranicami menej ako 12 hodín vtedy sa kráti na 50% zo strvného i napriek tomu že mal poskytnutý obed vo firme. Alebo ako nerozumiem tomu.