SMartina
31.01.07,19:03
Ahojte. Vie niekto ci v Olympe sa dá vytlačiť aj prihláška zamestnávateľa do zdr. poist.:( ? Zamestnancov viem vytlačiť, ale zametnávateľa nie. A chcem sa este informovať, či ak odhlasujem posledného zamestnanca z poisťovne či musím odhlásiť aj zamestnávateľa alebo nechať tak, ak by mal v budúcnosti niekoho, aby som ho nemusela zase prihlasiť. Dik.
Buková
31.01.07,18:10
Ahojte. Vie niekto ci v Olympe sa dá vytlačiť aj prihláška zamestnávateľa do zdr. poist.:( ? Zamestnancov viem vytlačiť, ale zametnávateľa nie. A chcem sa este informovať, či ak odhlasujem posledného zamestnanca z poisťovne či musím odhlásiť aj zamestnávateľa alebo nechať tak, ak by mal v budúcnosti niekoho, aby som ho nemusela zase prihlasiť. Dik.

Zamestnávateľa nemusíš odhlásiť, ale musíš zasielať každý mesiac mesačný výkaz - nulový.
Prihlášku a odhlášku zamestnávateľa som si vyplnila ručne, robím výplaty v Olympe, ale nepoznám všetko.
Heni
31.01.07,18:45
Zamestnávateľa nemusíš odhlásiť, ale musíš zasielať každý mesiac mesačný výkaz - nulový.
Prihlášku a odhlášku zamestnávateľa som si vyplnila ručne, robím výplaty v Olympe, ale nepoznám všetko.
mne vo VšZP povedali, že nulové dávať nemusím ak v ten-ktory mesiac zamestnanca nemám.
Sony
31.01.07,18:57
Olymp taký formulár nemá.
Buková
04.02.07,16:46
mne vo VšZP povedali, že nulové dávať nemusím ak v ten-ktory mesiac zamestnanca nemám.

- a u nás v SZP aj vo VšZp práve povedali, že výkaz máme poslať nulový, z toho dôvodu, že sme stále neposlali odhlášku, sme stále prihlásení,a pokiaľ sme prihlásení ako zamestnávateľ, oni nevedia, že nemáme zamestnanca( výkazy spracováva iné oddelenie) . Robíme to takto už dlhšiu dobu a je to vraj dobre. Som z Ružomberka.

Chcela som len poradiť, ty si zodpovedná za svoje.

Ja zodpovedám za svoje, výkaz mi vyjde nulový, a ak nie, spravila by som si ho ručne.
Heni
05.02.07,13:21
- . . . a pokiaľ sme prihlásení ako zamestnávateľ, oni nevedia, že nemáme zamestnanca( výkazy spracováva iné oddelenie) . . .
nechcem sa škriepiť, ale ved to, že nemáte zamestnanca sa im predsa oznamuje na nimi predpísaných tlačivách, tak nemôžu tvrdiť, že oni nevedia, že nemáte zamestnanca... mali by to mať nahodené u nich v systéme, aj ked to niekedy trvá pekne dlho... :cool:
Buková
05.02.07,16:23
nechcem sa škriepiť, ale ved to, že nemáte zamestnanca sa im predsa oznamuje na nimi predpísaných tlačivách, tak nemôžu tvrdiť, že oni nevedia, že nemáte zamestnanca... mali by to mať nahodené u nich v systéme, aj ked to niekedy trvá pekne dlho... :cool:

ja viem, že zamestnanca odhlasujeme, ale budeš sa s poisťovňou hádať?, ja teda nie, radšej pošlem výkaz.
Ale ako som už napísala, vyjadrila svoj IBA svoj názor..., ak to netreba robiť, tak to nerob.
LubenaK
05.02.07,19:26
Pre Sociálku neplatí, že už nemáš žiadneho zamestnanca. Pokiaľ si nie odhlásený ako zamestnávateľ, máš povinnosť posielať mesačný výkaz - aj keď nulový.
Heni
06.02.07,12:08
Pre Sociálku neplatí, že už nemáš žiadneho zamestnanca. Pokiaľ si nie odhlásený ako zamestnávateľ, máš povinnosť posielať mesačný výkaz - aj keď nulový.
súhlasím. ale v zadaní bola reč o zdravotnej poisťovni.