Gr.renata
31.01.07,21:45
Ahojte!
Chcela by som sa opýtať aký mam uplatniť odpis za minulý rok?Lebo na internete som ich našla viac. 87936 alebo 90 816?ďakujem
Zita5
31.01.07,20:46
Ahojte!
Chcela by som sa opýtať aký mam uplatniť odpis za minulý rok?Lebo na internete som ich našla viac. 87936 alebo 90 816?ďakujem


90 816,- Sk - nezdaniteľná čiastka na daňovníka
Tweety
01.02.07,18:32
Ahojte!
Chcela by som sa opýtať aký mam uplatniť odpis za minulý rok?Lebo na internete som ich našla viac. 87936 alebo 90 816?ďakujemmimotemy
Źeby sa už aj živnostníci dali odpisovať z daní? Ja som to nikde v zákone nenašla:)
Monika Kováčová
01.02.07,18:33
90.816,- keby sa ešte niekto pýtal
Tweety
01.02.07,18:35
90.816,- keby sa ešte niekto pýtal

To je malá suma na odpísanie živnostníka:cool:
renča1
01.02.07,18:51
90.816,- keby sa ešte niekto pýtal


mimotemy ...a čo tak založiť tému s názvom:D :


90.816,- keby sa ešte niekto pýtal

Strašne milé:) . Porada graduje, graduje...:D
Pepa
01.02.07,19:05
:D:D:D .
Muška
01.02.07,19:50
Ahojte!
Chcela by som sa opýtať aký mam uplatniť odpis za minulý rok?Lebo na internete som ich našla viac. 87936 alebo 90 816?ďakujem

mimotemy Prosím a do ktorej odpisovej skupiny sa mám zaradiť ja ?
piry
01.02.07,20:07
záleží od vstupného veku
Muška
01.02.07,20:08
záleží od vstupného veku
Fuj , to mi odľahlo, ešteže nie od váhy :D
piry
01.02.07,20:09
som zabudol? To je kritérium č. 3
Muška
01.02.07,20:11
Prasknem sa naraz celá do nákladov a vzápätí sa rovno vyraďovacím protokolom vyradím a basta :D
lenkak
01.02.07,20:11
ozaj, a aké je kritérium č.2?
Paula
01.02.07,20:12
a pozor na prípadné technické zhodnotenie
Muška
01.02.07,20:13
a pozor na prípadné technické zhodnotenie
Paulinka, technické zhodnotenie bude zajtra....škoda baby, že nemôžete prísť sa tiež technicky zhodnotiť :(
piry
01.02.07,20:20
Prasknem sa naraz celá do nákladov a vzápätí sa rovno vyraďovacím protokolom vyradím a basta :D

to nie je možné vzhľadom na výšku nadobúdacích nákladov
ekopo
01.02.07,20:27
Návrh Zákona
ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov a o zmene a doplnení niektorých zákonov
Národná rada Slovenskej republiky sa uzniesla na tomto zákone:
Čl. I
Zákon č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov v znení zákona č. 43/2004 Z. z., zákona č. 177/2004 Z. z., zákona č. 191/2004 Z. z., zákona č. 391/2004 Z. z., zákona č. 538/2004 Z. z., zákona č. 539/2004 Z. z., zákona č. 659/2004 Z. z., zákona č. 68/2005 Z. z., zákona č. 534/2005 Z. z. a zákona č. 660/2005 Z. z. sa mení a dopĺňa takto:

§26 ods 11 zatriedenie podľa hmotnosti., rozdelenie na 3 podskupiny s označením a, b, c, kde a= do 60 kg, b= do 90 kg, c=nad 90kg.
V prípade neopodstatneného preradenia do inej skupiny sa postupuje prepočítaným koeficientom v ktorom sa zohľadní v čitateli miera zmeny konfekčnej veľkosti.

Zákon nadobúda účinnosť dňom 1.4.2007 t.j. ešte pred termínom podania riadnych DP.
Pepa
01.02.07,20:32
:D .
Johanka
01.02.07,20:52
Odpis na živnostníka - účtovný alebo daňový?
Vopred upozorňujem, že akákoľvek podoba s reálnym človekom je čisto náhodná :
Vyfasovala som živnostníka XXL, vstupné kg nad 150. Daňovo ho budem odpisovať 6 rokov, lebo ho neviem zaradiť .Účtovne sa neviem rozhodnúť. Vzhľadom na masu mäsa sa javí mesačná miera opotrebenia pomerne malá ( kým sa zošúcha) a chcela som ho odpisovať 20 rokov. Lenže vnútri to musí byť riadna paseka - cievy, kĺby, pankreas - preto si myslím, že dlho nevydrží. Aby som ho stihla odpísať, môžem aj do roka alebo musím minimálne 13 mesiacov ? :)
Paula
01.02.07,21:00
Súúúúúúúúúúúrne!!!!
Mohol by tu niekto prilepiť návod na použitie s príkladom a príslušnými §§-mi, čo v prípade lízovaného živnostníka?

Ďakujem za okamžitú odpoveď, prešľapuje tu už 5 minút a ja neviem ako účtovať:mee: :mee: :mee:
Johanka
01.02.07,21:03
Doplň info - operatívny alebo finančný ?
Paula
01.02.07,21:05
Doplň info - operatívny alebo finančný ?

kombinovaný:D
ekopo
01.02.07,21:10
Tu je link na problém www.drsr.sk/wps/portal/!ut/p/kcxml/04_Sj9SPykssy0xPLMnMz0vM0Y_QjzKLN4g3tfBwA8mB2I76ke hCQLYLkqivR35uKlAu0hyk3CzAUD8qJzU9MblSP1jfWz9AvyA3 NKI831ERAGfdB2U!/delta/base64xml/L0lJSk03dWlDU1lKSi9vQXd3QUFFWWdBQ0VJUWhDRUVJaEZLQS EvNEZHZ2RZbktKMEZSb1hmckNIZGgvN18wX0E2UDEvNTU1MTcy L3NhLlRyZWU!?message=VIEW_DOCUMENT&id=657&idparent=null&query=&criteria=1#7_0_A6P1
Paula
01.02.07,21:12
kombinovaný mi načim, nie združený :D....ale vďaka za ochotu:)
Johanka
01.02.07,21:17
Preraď si ho do osobného užívania ... Lepšia bude základná sadzba náhrady, len budeš musieť písať evidenciu - ako ho používaš :D .
bepo
01.02.07,21:23
A čo sprcha a umytie? To kam zaradíte? Na služby alebo opravy a udržiavanie? :D
Beata
02.02.07,00:59
Prasknem sa naraz celá do nákladov a vzápätí sa rovno vyraďovacím protokolom vyradím a basta :D

Nebude to také ľahké, drahá. Pamätaj, že my sme neopotrebovateľné!!! Nás len tak niekto neodpíše :D


A čo sprcha a umytie? To kam zaradíte? Na služby alebo opravy a udržiavanie?

Čože sprcha a umytie je jasné - opravy a údržba, ale čo urobíme s tými pneumatikami?! :cool:
jajko50
02.02.07,06:38
maká veru ako nik
odpísaný živnostník
nestíha už tie zmeny
dá si odpis zrýchlený?

jasné-veď nie je lotor
v skupine jedna
predsa má motor:)
Pepa
02.02.07,06:46
Čože sprcha a umytie je jasné - opravy a údržba, ale čo urobíme s tými pneumatikami?! :cool:

:D:D:D:D .
Tweety
02.02.07,07:17
mimotemy
Źeby sa už aj živnostníci dali odpisovať z daní? Ja som to nikde v zákone nenašla:)
Jeééje, akú odovzu to malo, ale sme sa všetci pobavili.:--- :---
Marína
02.02.07,08:06
Ste všetci veľmi zlatí:). Jedna z najlepších tém posledného obdobia. Toľko som sa dozvedela nových vecíííííííí.......a bez §§§§, usmernení, poučení, komentárov....... Takou formou by mali tvoriť zákony. To je ono, to je ono, to..........:D
lenkak
02.02.07,11:13
sme sa dobre večer pozabávali, oprskali monitory, ešte že máme stierače... :D
heja3
02.02.07,11:24
Čože sprcha a umytie je jasné - opravy a údržba, ale čo urobíme s tými pneumatikami?! :cool:[/QUOTE]

Zimné vymeniť na jar za letné (traktorové) vyjde to narovnako - hrubé za hrubé.
lenkak
02.02.07,11:27
Len to vymenenie pneumatík, aká služba to bude? Komu budeme účtovať? Sebe alebo ...?
heja3
02.02.07,11:40
Len to vymenenie pneumatík, aká služba to bude? Komu budeme účtovať? Sebe alebo ...?

vo vlastnej réžii...
Johanka
02.02.07,12:50
Mám iný problém - keď uplatním na živnostníka odpisy, má nárok na pracovné odevy, napr. bordový oblek, topánky z krokodílej kože ....
Podľa mňa nie, myslím, že je to už v sume odpisov :rolleyes: .
Tweety
02.02.07,12:51
Mám iný problém - keď uplatním na živnostníka odpisy, má nárok na pracovné odevy, napr. bordový oblek, topánky z krokodílej kože ....
Podľa mňa nie, myslím, že je to už v sume odpisov :rolleyes: .Prečo by nie, najpr technicky zhodnotiť, určite sa tých 30001.- za rok nazbiera, a potom odpisať, jednoduché nie?:rolleyes:
Melnick
02.02.07,13:03
Len to vymenenie pneumatík, aká služba to bude? Komu budeme účtovať? Sebe alebo ...?

Na aký účet mám prosím Vás zaúčtovať príjem z reklamy od Fy- Michelin?
Robím chodiacu reklamu veľmi podobnú panáčikovi Michelinovi. Mám aj časovo rozlišovať ? Pneumatiky sa totiž dosť menia-raz sú väčšie inokedy menšie.Dúfam,že som neporušila dohodu o reklame napchávaním sa tukožrútskou polievkou. Alebo áno?:eek: :eek: :eek:
Monika Kováčová
02.02.07,14:47
No super, vidíte?: Aká sme tu super perfiš partia účtovníkov!!!
Ja som sa zatiaľ nezaradila do používania. Dúfam, že nedopadnem ako zmarená investícia...
Danila
02.02.07,14:58
No super, vidíte?: Aká sme tu super perfiš partia účtovníkov!!!
Ja som sa zatiaľ nezaradila do používania. Dúfam, že nedopadnem ako zmarená investícia...Ty si sa ešte nezaradila, ja kým som to prečítala som sa opotrebovala fyzicky aj morálne. Takže pravdepodobne Kovošrot. Len neviem, kto zaúčtuje príjmový doklad.:D Stihnem už asi len vyraďovací protokol.:)
Janca
02.02.07,15:13
Myslím, že "smiešnych" preklepov som zachytila na tejto PORADE už viac než dosť. Stačilo hneď v prvých príspevkoch zadávateľke otázky vysvetliť, že nejde o "odpis" ale "odpočet" na daňovníka. Ešte šťastie, že sme sa narodili všetci ako mudrci, že ...
A ďalšia "metúca" vec porady je tá, že jednotlivé témy sa prelínajú z roka na rok a zrejme zadávateľka dotazu si hneď nevšimla dátum odpovede. Tak sa totiž ľahko stáva, že pri zmene zákona sa niektoré sumy, nároky, výšky a čísla menia a to bolo pre ňu zrejme zavádzajúce.
Preto som navrhovala Richardovi, aby sa témy delili aj podľa rokov, to čo platilo pre rok 2005 neplatí pre rok 2006 a potom by sa nestalo, že čítať odpovede k otázkam je časovo náročné.
Danila
02.02.07,15:35
Myslím, že "smiešnych" preklepov som zachytila na tejto PORADE už viac než dosť. Stačilo hneď v prvých príspevkoch zadávateľke otázky vysvetliť, že nejde o "odpis" ale "odpočet" na daňovníka. Ešte šťastie, že sme sa narodili všetci ako mudrci, že ...
A ďalšia "metúca" vec porady je tá, že jednotlivé témy sa prelínajú z roka na rok a zrejme zadávateľka dotazu si hneď nevšimla dátum odpovede. Tak sa totiž ľahko stáva, že pri zmene zákona sa niektoré sumy, nároky, výšky a čísla menia a to bolo pre ňu zrejme zavádzajúce.
Preto som navrhovala Richardovi, aby sa témy delili aj podľa rokov, to čo platilo pre rok 2005 neplatí pre rok 2006 a potom by sa nestalo, že čítať odpovede k otázkam je časovo náročné.Určite si neprehliadla tú skutočnosť, že zadávateľka dostala na svoju otázku absolútne presnú odpoveď s príslušným počtom súhlasov. A určite uznáš, že je dobré občas odľahčiť prácu troškou humoru. Prečítaj si napríklad môj príspevok a ostatné ešte raz a zistíš, že žiadna z nás si nerobila žarty zo zadávateľky. Ale úplne s prehľadom sama zo seba. A v tom to je. Možno to skôr bolo o tom, skúsiť parodovať Tebou spomínaný preklep účtovníckymi prešmyčkami. Vraj smiech a humor lieči. A v živote ho nie je prebytok. Tak sa pokús vnímať túto tému z toho pozitívnejšieho uhla. Mne osobne téma deň celkom spríjemnila.:) :) :) A zadávateľku mám v rovnakej úcte ako každý jeden nick na PORADE.:D
Johanka
02.02.07,15:36
... a to ten odpočet na daňovníka je vlastne nezdaniteľná časť základu dane ;) .
O týchto zmätočných pojmoch si myslím nasledovné - ak zadávateľ otázky pomenuje niečo nesprávne, nie je dobré, ak odpovedajúci "skĺzne" k takému istému pojmu. Ak tu nebudeme priživovať s prepáčením blbé zľudovalé pojmy, ale budeme sa vyjadrovať odborne, pozdvihne to úroveň Porady.Myslím, že sa nikto neurazí, ak v úvode odpovede opravíme názvoslovie. Nie raz sa stalo, že kvôli takýmto nesprávnym pojmom vznikol v odpovediach chaos - podobný ako v tejto téme, kde sa sa trocha vybláznili ...:)
Paula
02.02.07,15:42
Toaletný papier tiež nebol preklep a ako véééééééľmi sme sa napokon pobavili:) ....

P.S. ani sa tu o preklep nejednalo, ak máme byť spravodliví...používanie slova odpis namiesto uplatnenie do výdavkov sa nám začína enormne množiť (napr. odpis PHM);)
renča1
02.02.07,15:46
sa nám začína enormne množiť (napr. odpis PHM);)

Tak , ale odpis PHM to ma úplne dorazilo. Pol hodinu som premýšlala nad názvom témy, prečo odpis????? a obsah témy som radšej ani nečítala.
Johanka
02.02.07,15:50
... lebo si podnikatelia myslia, že výdavky = to čo "odpíšu z daní".
Janca
02.02.07,15:51
... a to ten odpočet na daňovníka je vlastne nezdaniteľná časť základu dane ;) .
O týchto zmätočných pojmoch si myslím nasledovné - ak zadávateľ otázky pomenuje niečo nesprávne, nie je dobré, ak odpovedajúci "skĺzne" k takému istému pojmu. Ak tu nebudeme priživovať s prepáčením blbé zľudovalé pojmy, ale budeme sa vyjadrovať odborne, pozdvihne to úroveň Porady.Myslím, že sa nikto neurazí, ak v úvode odpovede opravíme názvoslovie. Nie raz sa stalo, že kvôli takýmto nesprávnym pojmom vznikol v odpovediach chaos - podobný ako v tejto téme, kde sa sa trocha vybláznili ...:)

Súhlasím, práve preto som to dala do " ".
A som tiež za každú srandu - ale niekde na šuťáku...
Janca
02.02.07,15:55
[quote=Danila]Určite si neprehliadla tú skutočnosť, že zadávateľka dostala na svoju otázku absolútne presnú odpoveď s príslušným počtom súhlasov.

....neprehliadla, tak potom ale neviem, prečo je k otázke ďalších vyše 40 odpovedí ...... a práve preto sa stáva PORADA neprehľadná .......
Ale dosť už z mojej strany, prajem pekný a veselý víkend....
Paula
02.02.07,15:56
A JE TO!!!!!!

ale ak nabehne ešte nepoužitá téma "môžem si odpísať manžela/manželku ?"....potom nesľubujem, že sa udržím :)
Janca
02.02.07,16:11
A JE TO TU !!! ........ nemôžem si pomôcť, ešte raz sa vrátim....

Otázku na PORADE môže zadať len "profík" ???
Možno, že sa pýta niekto, kto nemá na zaplatenie daňového poradcu alebo profesionálneho účtovníka a nabral odvahu sa s daňovým popasovať sám,
a je na ostatných, aby ho vyviedli z omylu a poradili mu, ak chcú, ak nie, potom sa k téme nemusia vôbec vyjadrovať.
Myslela som, že PORADA je verejné fórum.
Janka6685
02.02.07,16:21
Na obranu prispievateľov do tejto témy.....ja som to celé pochopila ako žart zo samých seba a nie tak, že by niekto znevažoval zakladateľku témy...že? Náhodou som sa celkom pobavila a zdvihlo mi to náladu pri práci...http://www.porada.sk/images/icons/icon14.gif
Johanka
02.02.07,16:34
... že by sme to uzamkli?
Melnick
02.02.07,16:52
Myslím, že "smiešnych" preklepov som zachytila na tejto PORADE už viac než dosť. .

A tiež je z toho téma s množstvom príspevkov a bez urážania sa. A vieš prečo? Lebo tam možno nechtiac prispievame všetci.:)

Vôbec sa nechcem vyzúvať zo zodpovednosti,ale uvidela som ,že sa tu šantí a už ma sem čerti lákali,dofrasa musím byť všade,kde sa niečo vyparatí-či v živku či na porade. Ospravedlňujem sa Gr.renate ak jej bolo ublížené.:mee:
Johanka
02.02.07,17:09
THE END :mee: .