mart74
31.01.07,21:14
Chcel by som sa opytať,ak mam zapis na daňovom urade,že som nenablokoval tovar a zaplatil som pokutu,ten zapis mi už ostava na vzdy,alebo je tam premlčana doba?Lebo ak sa mi to stane druhy krat,mam vraj smolu a vyjde ma to draho.Ma niekto s tym skusenosti?
veronikasad
31.01.07,20:35
Mam klienta, ktoreho pracovnicka opakovane nepodala danovemu kontrolorovi blok z pokladne spolu s vydavanymi peniazmi /tovar do ERP nahodila, kontrolor to videl/ a druha pokuta bola masnejsia. Takze na DU to urcite eviduju, dokedy neviem.

--------
Veronika
mart74
31.01.07,20:52
A aku vysoku pokutu mala druhy krat?Lebo ja som mal prvu 10 000Sk. A hovorili ze pri druhej to moze byt az do 100 000,a ked 3 krat ,tak odobranie živnostenskeho listu.Chcem sa opytat či na daňovom urade nie je premlčana doba po 6 rokov? Ci ten zapis este tam bude po 6 rokov napr.?
Paula
31.01.07,20:53
Mam klienta, ktoreho pracovnicka opakovane nepodala danovemu kontrolorovi blok z pokladne spolu s vydavanymi peniazmi /tovar do ERP nahodila, kontrolor to videl/ a druha pokuta bola masnejsia. Takze na DU to urcite eviduju, dokedy neviem.

--------
Veronika

Skúsenosť nemám, ale zaujal ma priebeh/popis tohoto prípadu. Kontrolór videl, že tovar do ERP nahodila - Čo nahodila, resp. čo kontrolór videl, že nahodila? Nazeral jej ponad plece, teda stál za ňou, či vedľa nej? Nezastávam sa pracovníčky, zaujíma ma, ako bola kontrolórom opísaná udalosť.....teda, či postih bol iba na základe nepodania dokladu súčasne s vydávanými peniazmi...... správnosť "nablokovania" sa tu nespomína, takže postih bol iba pre nepodanie dokladu?
Zoltán Kovács
01.02.07,06:16
Môj klient mal podobnú skúsenosť. 1.pokuta 10000,- Sk, 2.pokuta 15.000,- Sk a nakonie 3.pokuta 20.000,- Sk. Po tretej pokute dáva DÚ podnet na živnostenský úrad na prešetrenie veci či odobrať živnostenský list, alebo len úradne zatvoriť na určitú dobu (napr. 1/2.roka) predmetnú prevádzku. Tieto info mám z DÚ, kde som sa informoval o postupe po 3.pokute.
veronikasad
01.02.07,08:30
Postih bol skutocne iba za to, ze mu podala v novinovom stanku cigarety a spolu s nimi mu nepodala blok, Nakup nahodila pred nim do pokladne /nie dodatocne/, kontrolor to videl, ale kedze mu nepodala blok, neuznal jej to. Prva pokuta bola 1000sk, druha myslim 5 000,-

----------
Veronika
veronikasad
01.02.07,08:37
Este dodam, pokutu dostala nie za nezaevidovanie trzby, ale za nevydanie bloku zakaznikovi spolu s tovarom.

-------
Veronika
mart74
01.02.07,14:11
A može mi niekto povedat či ten zapis už ostava navždy?Ak by to niekto vedel nech sa ozve.Velmi to potrebujem vediet.Za ostatne odpovede dakujem.
rada
01.02.07,14:46
A može mi niekto povedat či ten zapis už ostava navždy?Ak by to niekto vedel nech sa ozve.Velmi to potrebujem vediet.Za ostatne odpovede dakujem.
Či navždy to asi nie, minimálne ju odložia do archívu, ale určite počas premlčacej doby. Pre správnosť citujem zo zákona.

§ 35 – zákon o správe daní a poplatkov
Správne delikty

(8) Ak správca dane, ktorým je daňový úrad, zistí, že daňový subjekt nepoužil elektronickú registračnú pokladnicu, uloží mu pokutu od 10 000 Sk do 100 000 Sk. Pri opakovanom zistení podá správca dane, ktorým je daňový úrad, návrh na pozastavenie podnikateľskej činnosti.11b)

(9) Ak správca dane, ktorým je daňový úrad, zistí, že daňový subjekt zaeviduje tržbu do elektronickej registračnej pokladnice, ale nevydá doklad vyhotovený touto pokladnicou, uloží mu pokutu od 1 000 Sk do 10 000 Sk. Pri opakovanom zistení správca dane, ktorým je daňový úrad, uloží pokutu od 5 000 Sk do 50 000 Sk.
(10) Ak správca dane, ktorým je daňový úrad, zistí, že :eek: v súlade s osobitným predpisom, 11c) uloží mu pokutu od 5 000 Sk do 100 000 Sk.

(11) Ak správca dane, ktorým je daňový úrad, zistí, že daňový subjekt svojím zásahom vyradí z prevádzky elektronickú registračnú pokladnicu, uloží mu pokutu od 10 000 Sk do 100 000 Sk.

(12) Ak daňový subjekt nesplní niektorú z povinností nepeňažnej povahy podľa tohto zákona alebo osobitného zákona11ab) alebo povinnosť uloženú rozhodnutím správcu dane, za ktorých porušenie sa neukladá pokuta podľa odsekov 1 až 11, môže mu správca dane uložiť pokutu do 1 000 000 Sk. Pokutu možno uložiť opakovane, a to vo výške jej dvojnásobku, ak jej uloženie neviedlo k náprave a protiprávny stav trvá; maximálna výška pokuty ustanovená v prvej vete musí byť zachovaná. Rovnako môže správca dane uložiť pokutu za nesplnenie niektorej z povinností nepeňažnej povahy podľa tohto zákona aj tretej osobe.

(13) Správca dane pri ukladaní pokuty podľa odsekov 5, 8 až 12 prihliada na závažnosť, trvanie a následky protiprávneho stavu.

17) Pokutu nemožno uložiť, ak uplynulo päť rokov od konca roka, v ktorom došlo k porušeniu tohto zákona alebo osobitného zákona.11ab) Právo vybrať a vymáhať pokutu sa premlčuje po šiestich rokoch po skončení roka, v ktorom bola pokuta uložená.