iva
10.06.04,11:15
Neviete náhodou, či nastali nejaké zmeny ohľadom predaja tlače - konkrétne jeho blokovania do ERP (teda, či je povinnosť v maloobchodnej predajni pri predaji tlače blokovať v pokladni aj túto tlač - v minulosti nebolo, neviem, či sa to teraz nejako zmenilo)?
Melnick
09.11.06,18:51
...................posúvam:)
lenkak
09.11.06,19:58
pred tromi rokmi som programovala v ERP aj oddelenie na noviny. Ako je teraz nemám ani poňatia.
ondrejvla
09.11.06,20:17
Aj teraz v predajni potravín predávajú tlač a na potvrdenke mám aj noviny. Veď to majú ako tovar a robia z toho aj remitendu.
Melnick
09.11.06,20:30
Mám prevziať účto,predajni,kde predávajú aj dennú tlač a preto ma zaujíma dopredu s čím sa môžem stretnúť. Priznám sa nerobila som ešte predajňu s takýmto doplnkovým tovarom a chcem sa oboznámiť ,akou formou sú predajcovia odmeňovaní, určite niekto účtuje takúto prevádzku,takže spolieham na rady, ako najjednoduchšie postupovať,:) aby som sa zbytočne neškriabala pravou rukou za ľavým uchom.;)
/Už to skúšate?:) priznajte sa ,že Vás napadlo skúsiť to.:D /
ondrejvla
09.11.06,20:34
Majka na faktúre je od dodávateľa cena za tlač nižšia ako jeho predajná cena, rozdiel je odmena predajcovi. Takže účtuješ ako nákup tovaru aj tlačoviny.
lenkak
09.11.06,20:37
takisto budú odpočítavať cez fa vrátené noviny.
Melnick
09.11.06,20:46
Čiže predajca bude mať vystavenú faktúru,ako za hociktorý iný tovar?
Myslela som ,že cena novín je pre neho stanovená a on dostáva odmenu.
A pri tomto spôsobe ma napadlo,že by zaplatil daň z odmeny a zároveň tým,že to bude predávať cez ERP by si automaticky zvyšoval tržbu.
Asi bolo zbytočné:rolleyes: klásť túto otázku dopredu,asi som mala počkať na papiere,ktoré mi prinesie.Ale ďakujem, že ste reagovali.:)
lenkak
09.11.06,20:49
Čiže predajca bude mať vystavenú faktúru,ako za hociktorý iný tovar? - áno. Nákupné ceny budú inakšie, budeš mať presný rozpis novín a zvykli byť aj predajné ceny.
Na základe odmeny bývajú žreby.
Melnick
09.11.06,20:55
Ďakujem Lenka,Vlasti, uvidíme či náhodou nebudú aj žreby a známky.
Napíšem v utorok- to budem mať už k dispozícii podklady pre účto.:)
Melnick
05.12.06,08:02
Ďakujem Lenka,Vlasti, uvidíme či náhodou nebudú aj žreby a známky.
Napíšem v utorok- to budem mať už k dispozícii podklady pre účto.:)

No síce to bol utorok,ale v poradí tretí novembrový. A je tu aj prvé zaúčtovanie faktúry za dennú tlač.
Mala by som zaúčtovať faktúru v plnej sume, potom dobropis za nepredanú tlač./hm,veľa práce/
Bude to veľká chyba, ak budem evidovať iba hotovú faktúru po jednostrannom zápočte pohľadávok?:cool: /No asi mi to neodsúhlasíte/.
Melnick
05.12.06,09:29
.......................posúvam:)
Paula
05.12.06,09:40
No síce to bol utorok,ale v poradí tretí novembrový. A je tu aj prvé zaúčtovanie faktúry za dennú tlač.
Mala by som zaúčtovať faktúru v plnej sume, potom dobropis za nepredanú tlač./hm,veľa práce/
Bude to veľká chyba, ak budem evidovať iba hotovú faktúru po jednostrannom zápočte pohľadávok?:cool: /No asi mi to neodsúhlasíte/.

Evidujem zvlášť DF i dobropisy, navyše mám platiteľa a evidenciu faktúr i evidenciu DPH požadovala aj kontrola v "plných sumách". Pri úhrade faktúr účtujem do VOZD a DPH už iba rozdiel po zápočte. Podklad pre zápočet faktúr nám posiela dodávateľ.
lenkak
05.12.06,18:48
No síce to bol utorok,ale v poradí tretí novembrový. A je tu aj prvé zaúčtovanie faktúry za dennú tlač.
Mala by som zaúčtovať faktúru v plnej sume, potom dobropis za nepredanú tlač./hm,veľa práce/
Bude to veľká chyba, ak budem evidovať iba hotovú faktúru po jednostrannom zápočte pohľadávok?:cool: /No asi mi to neodsúhlasíte/.

máš pravdu, neodsúhlasime len tak...
Ja Ti len poprajem veľa trpezlivosti pri nahadzovaní faktúr, dobropisov a odsledovaní si zápočtov.
77moki
15.12.06,18:59
Dnes som sa informovala na Daňovom riaditeľstve ako je to s predajom novín, odpoveľ bola taká, že je platná vyhláška č.55 - tlač sa nemusí predávať cez registračnú pokladňu. Chcem to ešte aj ja presnejšie overiť.