Lentilka
06.01.05,22:42
Veľkoobchod mi dodáva tovar na doklad z registračnej pokladne, za ktorý zaplatím hotovosť pri dodaní tovaru. Je nutné tento doklad za tovar evidovať k hnihe záväzkov, keď nejde o faktúru?
Fany
06.01.05,21:46
Pokladničný doklad z reg.pokladne je doklad o platbe. Neeviduje sa v knihe záväzkov, pretože už prebehla platba a bol aj dodaný tovar. Do záväzkov idú iba doklady - faktúry, k ešte nezaplateným dodávkam.
Lentilka
07.01.05,09:08
Super. Aspoň jedna evidencia mi odpadá. Ďakujem
Lentilka
10.01.05,20:18
Ešte jedna otázočka. Keď mi tovar dodajú na faktúru, ku fa je priložený doklad z registr.pokladne, ja tovar hneď pri prevzatí zaplatím, vtedy túto faktúru tiež nemusím viesť v knihe záväzkov?
VieraM
10.01.05,20:27
Pre zjednodušenie práce nie. Je to zaplatené v hotovosti ihneď pri
prevzatí tovaru, takže nevznikol záväzok. Ja to zúčtujem priamo
v pokladni.
Lenuška
25.11.05,05:39
chcem sa spýtať,

Tiež klient má asi 8 dodávateľov priamo na platby v hotovosti. Takže neevidujem ich v knihe záväzkov. V peňažnom denníku dávam text -
výdaj za materiál. ˇAle tým pádom neviem, od koho koľko za rok
odobral tj. evidenciu podľa dodávateľov za celý rok. Nemusím to nikde sledovať?
Dík.
Paula
27.11.05,18:36
chcem sa spýtať,

Tiež klient má asi 8 dodávateľov priamo na platby v hotovosti. Takže neevidujem ich v knihe záväzkov. V peňažnom denníku dávam text -
výdaj za materiál. ˇAle tým pádom neviem, od koho koľko za rok
odobral tj. evidenciu podľa dodávateľov za celý rok. Nemusím to nikde sledovať?
Dík.
Ospravedlňujem sa za vstup mimotemy , reagujem na Lenuškinu otázku. Sledovať podľa dodávateľa je žiadúce v každom prípade, ak by išlo o FO . Ak vaše platby v hotovosti tejto FO za kal.rok prevýšia sumu 100 tis. Sk, vznikne vám oznamovacia povinnosť.
Simonab
27.11.05,21:10
Teraz sa už vo väčšine programov dá aj v peňažnom denníku zadávať IČO dodávateľa a tým pádom to máš aj odsledované. Ak by ti to na konci roka prešvihlo 100 000,- program ti to ukáže.