Monikanika
01.02.07,08:44
Ahoj, chcem sa opytat, zivnostnik ma narok na str. listky len za prac. dni? napr. feb. bude mat 20 prac. dni, ak bude mat 5 prac. ciest tak si moze narokovat len 15listkov? pri prac. cestach pocas vikendov ma teda narok na diety,ale keby pracoval doma v sobotu, moze si narokovat str.listok? musia byt podlozene naroky na str. listok?
zuzanar
01.02.07,07:49
Má nárok na SL za odpracované dni. Ak dokáže obhájiť, že pracoval v sobotu je to OK. Osobne by som lístok dala za sobotu, napríklad ak má v ten deň nejakú tržbu cez ERP, alebo vystavenú FA.
ekopo
01.02.07,07:57
Súhlasím, v pohode je za 6 dní.
piry
01.02.07,20:46
Súhlasím, v pohode je za 6 dní.

je to teda takto? 20 prac. dní = 20 lístkov. Ak je 5 dní na prac. ceste nad 5 hod., tak 15 lístkov a 5x dieta?
MIRKA
01.02.07,22:12
Súhlasím, v pohode je za 6 dní.
ja by som povedala, že v pohode je aj za 7 dní.
napr. môj manžel doma programuje, a zabŕdne do PC aj v nedeľu. prečo mu nedať ten stravný lístok?????? posiela prac. maily a veci na server. pokiaľ to naozaj vie zdokladovať, že pracoval.......
katkaj
01.02.07,22:14
ja by som povedala, že v pohode je aj za 7 dní.
napr. môj manžel doma programuje, a zabŕdne do PC aj v nedeľu. prečo mu nedať ten stravný lístok?????? posiela prac. maily a veci na server. pokiaľ to naozaj vie zdokladovať, že pracoval.......

myslím si že je to všetko vecou obhájenia si svojich nákladov pred prípadnou kontrolou. ;)
Janka6685
01.02.07,22:15
ja by som povedala, že v pohode je aj za 7 dní.
napr. môj manžel doma programuje, a zabŕdne do PC aj v nedeľu. prečo mu nedať ten stravný lístok?????? posiela prac. maily a veci na server. pokiaľ to naozaj vie zdokladovať, že pracoval.......

Napr. ak má živnostník obchodík, v ktorom sám predáva každý deň (aj v sobotu a nedeľu - lebo aj takí sú), tak má nárok na 7 lístkov za týždeň. Alebo, ak má podľa smenového rozpisu viac odrobených dní, ako je pracovných, tak tiež, nie?
Melnick
01.02.07,22:46
ja by som povedala, že v pohode je aj za 7 dní.
napr. môj manžel doma programuje, a zabŕdne do PC aj v nedeľu. prečo mu nedať ten stravný lístok?????? posiela prac. maily a veci na server. pokiaľ to naozaj vie zdokladovať, že pracoval.......


Nesúhlasím.

http://www.porada.sk/showpost.php?p=355297&postcount=12

Opravujem!
Jozef Mihál
01.02.07,23:06
Maja, pekný odkaz na odkaz. K veci - zmena od 1.1.2007 je nielen vo výške sumy ale aj v tom, že zmizla väzba na Zákonník práce a dnešná formulácia znie: "stravné vynaložené daňovníkom s príjmami podľa § 6 ods. 1 a 2 za každý odpracovaný deň v kalendárnom roku..."
Melnick
01.02.07,23:07
Som celá vytešená.:D :D veď pracujem denne a vy "Poraďáci" ste mi svedkami.:) :)
Jozef Mihál
01.02.07,23:14
Hlásim sa za prvého svedka.
liba2
01.02.07,23:18
Som celá vytešená.:D :D veď pracujem denne a vy "Poraďáci" ste mi svedkami.:) :)Majka, len blbé je, že čas strávený na porade sa neráta, aj keď poniektoré tu naozaj pracujeme.
STRELEC
01.02.07,23:20
Maja, pekný odkaz na odkaz. K veci - zmena od 1.1.2007 je nielen vo výške sumy ale aj v tom, že zmizla väzba na Zákonník práce a dnešná formulácia znie: "stravné vynaložené daňovníkom s príjmami podľa § 6 ods. 1 a 2 za každý odpracovaný deň v kalendárnom roku..."Celá tá položka - stravné, diéty je proste minimálny VOZD u živnostníka vo výške 32 tis/rok 2007. Potom sa uvidí.
Melnick
02.02.07,08:42
Majka, len blbé je, že čas strávený na porade sa neráta, aj keď poniektoré tu naozaj pracujeme.

Aha moja:eek: a štúdium zákonov na Porade,nie je moja ťažká práca???:eek: :eek: :eek: Vieš aká chodím z Porady domov unavená ???:eek: :D :D :D