stanka613
01.02.07,09:24
mam velky problem neviem ako ho vyriesit pracujem v jednej firme a nasla som si nové lepsie platene zamestnanie včera som to pekne povedala sefovi nenamietal, dnes ked sa povedalo ze odchadzam v piatok mal namietky ze mi nepodpise vypoved ak neodidem v piatok stratim pracu ktoru som tak velmi chcela povedal ze mi výpoved podpise az o mesiac ked si najden nahradu robim PU mzdy a ostat veci, da sa dat vypoved aj zo zdrav.problemov pomozte mi neviem sa z tejto starej roboty vyhrabat a vyhrazal sa mi aj právnikom je tu vela okolnosti preco chcem odist plat, fajci stale pri mne v kancelárii, nevazi si ludi co prenho robia a ost veci ak mi niekto viete pomost pomozte mi prosim velmi velmi pekne vas prosim
Tweety
01.02.07,08:28
mam velky problem neviem ako ho vyriesit pracujem v jednej firme a nasla som si nové lepsie platene zamestnanie včera som to pekne povedala sefovi nenamietal, dnes ked sa povedalo ze odchadzam v piatok mal namietky ze mi nepodpise vypoved ak neodidem v piatok stratim pracu ktoru som tak velmi chcela povedal ze mi výpoved podpise az o mesiac ked si najden nahradu robim PU mzdy a ostat veci, da sa dat vypoved aj zo zdrav.problemov pomozte mi neviem sa z tejto starej roboty vyhrabat a vyhrazal sa mi aj právnikom je tu vela okolnosti preco chcem odist plat, fajci stale pri mne v kancelárii, nevazi si ludi co prenho robia a ost veci ak mi niekto viete pomost pomozte mi prosim velmi velmi pekne vas prosim
Ak chceš odísť ihneď, tak jedine dohodou, ak sa nedohodnete na odchode, tak potom výpoveďou s VD( výpovedná doba).
stanka613
01.02.07,08:31
co je to vypoved VD,mozem spravit vypoved na zaklade Zdrav.problemov ked budem mat papier od doktora
Tweety
01.02.07,08:35
co je to vypoved VD,mozem spravit vypoved na zaklade Zdrav.problemov ked budem mat papier od doktora
Pozri okamžité skončenie PP:
§69
1) Zamestnanec môže pracovný pomer okamžite skončiť, ak
a) podľa lekárskeho posudku nemôže ďalej vykonávať prácu bez vážneho ohrozenia svojho zdravia a zamestnávateľ ho nepreradil do 15 dní odo dňa predloženia tohto posudku na inú pre neho vhodnú prácu,
b) zamestnávateľ mu nevyplatil mzdu alebo náhradu mzdy, alebo ich časť do 15 dní po uplynutí jej splatnosti,
c) je bezprostredne ohrozený jeho život alebo zdravie.

(2) Mladistvý zamestnanec môže okamžite skončiť pracovný pomer aj vtedy, ak nemôže vykonávať prácu bez ohrozenia svojej morálky.

(3) Zamestnanec môže okamžite skončiť pracovný pomer iba v lehote jedného mesiaca odo dňa, keď sa o dôvode na okamžité skončenie pracovného pomeru dozvedel.

(4) Zamestnanec, ktorý okamžite skončil pracovný pomer, má nárok na náhradu mzdy v sume svojho priemerného mesačného zárobku za výpovednú dobu dvoch mesiacov.
stanka613
01.02.07,08:58
ja som premysla ze by som isla za mojom zenskou doktorkou aby mi dala papier ze´mam zdravotné problémy aj ich mam
Danila
01.02.07,09:10
ja som premysla ze by som isla za mojom zenskou doktorkou aby mi dala papier ze´mam zdravotné problémy aj ich mamStanka, to by som neskúšala. Ak si v administratíve a to si, tak
potvrdenie od gynekológa je podľa môjho názoru nepriechodné ako výpovedný dôvod. To by si akože nemohla pracovať za stolom v kancelárii???
Marti.ka
01.02.07,09:33
Podľa mňa by ti skončenie pracovného pomeru zo zdravotných dôvodov nepomohlo. Dôvodom na okamžité skončenie zo zdravotných dôvodov je iba v tom prípade, ak Ťa zamestnávateľ po odporúčaní lekára nepreradí na inú prácu do 15 dní. To znamená, že ak by si si aj vybavila nejaký papier na zdravotné problémy, musela by si čakať 15 dní, a to by vlastne Tvoj problém nevyriešilo.
Skús ešte nájsť za seba náhradu.
evelien
01.02.07,09:41
Na taketo nieco som sa opytala pravnika. Ze vraj zamestnavatel by sa mi mohol vyhrazat pravnikom, resp. zazalovat ma z usleho zisku iba v pripade, ze by som mu ho aj svojim predcasnym odchodom sposobila. Mohol by zazalovat nejakeho frezara, ktory obsluhuje stroj a svojim odchodom by mohol sposobit jeho odstavku. Ale ze pri administrativnej sile zamestnavatel nema sancu.
rada
01.02.07,09:54
Na taketo nieco som sa opytala pravnika. Ze vraj zamestnavatel by sa mi mohol vyhrazat pravnikom, resp. zazalovat ma z usleho zisku iba v pripade, ze by som mu ho aj svojim predcasnym odchodom sposobila. Mohol by zazalovat nejakeho frezara, ktory obsluhuje stroj a svojim odchodom by mohol sposobit jeho odstavku. Ale ze pri administrativnej sile zamestnavatel nema sancu.

Ak by zamestnávateľ chcel komplikovať celú situáciu s odchodom určite si dôvody nájde aj pri administratívnej sile. Minimálne by sa so zamestnancom nedohodol a zamestnanec by bol nútený dať dvojmesačnú výpoveď.
Zdravotné dôvody za určitých okolností môžu byť dôvodom na okamžité zrušenie PP, ale čo keď sa náhodou o nich dozvie nový zamestnávateľ a môže si nájsť nejaký iný dôvod ( aj keď nie zdravotný - zákonná ochrana ), že zamestnanca nezoberie.
Najlepšie je dohodnúť sa.
stanka613
01.02.07,09:55
mozem podpisat zmluvu s druhým zamestnavatelom aj ked nemam podpisanú výpoved s terajsim zamestnávatelom
Gabi03
01.02.07,10:05
Podpísať môžeš. Ale pracovať?! :confused: :)
judy
01.02.07,10:09
Skus sa dohodnut s novym zamestnavatelom na skratenom uvazku