ANNAP
01.02.07,10:32
prosím o pomoc pri zaradení - unverz.stavebný stroj -vdaka
andrej_rv
01.02.07,10:45
prosím o pomoc pri zaradení - unverz.stavebný stroj -vdakaTo je naozaj príliš stručná charakteristika. Určite to bude 2. OS, ale pre nejaké začlenenie do KP treba trošku viac údajov. Ak je to nejaký stroj na zemné a dokončovacie práce, mal by patriť do niektorej položky v skupine 29.5 KP, závisí od toho, či je kolesový, pásový a čo vlastne dokáže robiť. Alebo ide o nejaký omietací či iný stroj ?
ANNAP
01.02.07,10:54
bude to kolesový stroj na stavebné a zemné práce s rôznymi pŕi.zariadeniami:
lopata-nakladač,lyžica-rýpadlo,
zaváňa to nakladač, rýpadlo ten je v 3.sk.- 29.52.2, ale toto popri týchto možnostiach že to nakladá a rýpe bude robiť viac prác podľa tých prídavných
zariadení napr.vyrovnáva zem, ubije zem atď., malo by to vyzerať bez lýžice
ako traktor. Andrej vďaka , že mi chceš pomôcť......
kacena26
01.02.07,11:06
Ak je to nieco také ako UNC tak ja mám UNC v 3 odpisovej skupine.
ale myslím ten tvoj super stroj by som dala pod číslo 29.52.2 do 3.
andrej_rv
01.02.07,11:12
bude to kolesový stroj na stavebné a zemné práce s rôznymi pŕi.zariadeniami:
lopata-nakladač,lyžica-rýpadlo,
zaváňa to nakladač, rýpadlo ten je v 3.sk.- 29.52.2, ale toto popri týchto možnostiach že to nakladá a rýpe bude robiť viac prác podľa tých prídavných
zariadení napr.vyrovnáva zem, ubije zem atď., malo by to vyzerať bez lýžice
ako traktor. Andrej vďaka , že mi chceš pomôcť......
Ak je tá nadstavba s lopatou či lyžicou otočná o 360 stupňov, ja by som to dal do KP:
29.52.26
Mechanické lopaty, exkavátory a lopatové nakladače, s nadstavbou otočnou o 360° s vlastným pohonom okrem čelných lopatových nakladačov
ak nie, tak do KP 29.52.27 (patria tam aj stavebné stroje inde nezaradené).
29.52.27
Ostatné mechanické lopaty, exkavátory a lopatové nakladače s vlastným pohonom; ostatné mechanické stroje s vlastným pohonom používané na ťažbu
(Keďže nejde o jednoúčelový kolesový nakladač, ale o viacúčelový stroj, do 3. OS by to podľa mňa nemalo ísť.)