Kirk
01.02.07,11:50
Ahojte MRP - účtovníci!

1.Chcem sa opýtať, ako sa má správne tlačiť účtovný denník - podľa dátumu, alebo podľa dokladov (a v rámci nich podľa dátumu)? Ak to vytlačím len podľa dátumu, tak v tom budú mať daňováci riadny brajgel, pretože tam budú pomiešané všetky doklady spolu.
2. Tiež sa chcem opýtať, či musím najprv prečíslovať čísla zápisov v účtovnom denníku, keďže mám tam už aj niektoré zápisy z r. 2007 ktoré sú vložené medzi posledné decembrové zápisy roku 2006. Predpokladám, že žiadne číslo zápisu mi nesmie chýbať, takže december 2006 by som mal prečíslovať podľa dátumu?

ďakujem
mysimis
01.02.07,11:41
Ahojte MRP - účtovníci!

1.Chcem sa opýtať, ako sa má správne tlačiť účtovný denník - podľa dátumu, alebo podľa dokladov (a v rámci nich podľa dátumu)? Ak to vytlačím len podľa dátumu, tak v tom budú mať daňováci riadny brajgel, pretože tam budú pomiešané všetky doklady spolu.
2. Tiež sa chcem opýtať, či musím najprv prečíslovať čísla zápisov v účtovnom denníku, keďže mám tam už aj niektoré zápisy z r. 2007 ktoré sú vložené medzi posledné decembrové zápisy roku 2006. Predpokladám, že žiadne číslo zápisu mi nesmie chýbať, takže december 2006 by som mal prečíslovať podľa dátumu?

ďakujem

Ja tlačím peňažný denník podľa dátumu a k peňažnému denníku si potom vytlačím knihu pohľadávok, záväzkov, BÚ a pokladňu. Pred vytlačením si môžeš dať prečíslovať zápisy. Nechápem prečo sú účtované doklady z r. 2007 do r. 2006.
Kirk
01.02.07,12:25
Nechápem prečo sú účtované doklady z r. 2007 do r. 2006.

Keďže som ešte neurobil prevod na konci rok, lebo ešte nemám dokončený minulý rok a začal som už učtovať nový rok, tak mi nové zápisy v úč. denníku očíslovalo ďalšími číslami, teda nezačalo od 1. Tak sú čísla zatiaľ trošku pomiešané, až kým neurobím prevod.
mysimis
01.02.07,12:30
Aha teraz mi to je už jasné. Dopoučujem prečíslovať a tak vytlačiť.
Kirk
01.02.07,12:45
Aha teraz mi to je už jasné. Dopoučujem prečíslovať a tak vytlačiť.

Vďaka Miška