stanuss
01.02.07,13:18
Dobrý deň, prosím o radu.
Mám zamestnanca, ktorý 31.01.2007 nastúpil do zamestnania v značnej miere opitosti. Odmietol sa podrobiť dychovej skúške a podpísať zápis o jej vykonaní. Zápis však podpísali svedkovia. Uvedený deň bol riešený Absenciou.
Vedenie spoločnosti sa však rozhodlo ukončiť s menovaným prac.pomer okamžite nakoľko sa to nestalo prvýkrát s tým, že na druhý deň si mal prísť po výpoveď do firmy.
Sme stavebná spoločnosť a zamestnanci pracujú v inom meste ako je sídlo spoločnosti.
On sa však nedostavil a ja neviem ako mu doručiť okamžité skončenie pracovného pomeru a ku ktorému dátumu. K 31.01.2007 alebo dňom doručenia poštou keď to pošlem dnes na doručenku do vlastných rúk.
Ďakujem za odpovede.:( :( :(
Kolenčík
01.02.07,12:29
Pozor s doručením výpovede, skúste si to preveriť, čo ak sa doriadil tak že si ubližil na zdravi a je niekde v nemocnici, alebo na PN. Myslím, že by ste sa do miesta jeho pracoviska mali vybrať a veci si ujasniť. Neviem aké máte dôkazy že menovaný zneužíval alk. nápoje, máte o tom záznamy, postupovali ste v zmysle platnej legislatívy, bol pri nástupe do zamestnania riadne a dokázateľne poučený so smernicou a postupom pri kontrole a zistení alkoholu v krvi. Môžete s tým mať problémy i keď zamestnanec je povinný podrobiť sa skúške či nepožil alkohol. nápoje či inné omámné látky.
stanuss
01.02.07,12:37
Máme to doriešené v pracovnom poriadku a zamestnanec bol poučený a pravidelne školený bezpečnostným technikom. Sú o tom aj záznamy
Kolenčík
01.02.07,13:04
Myslel som záznamy o kontrole či zamestnanci nepracujú pod vplyvom alkohol. nápojov.
stanuss
01.02.07,13:10
Na bezp. technička vykonáva na stavbách kontroly na prítomnosť alkohol.nápojov a vedie o tom aj záznamy. Sú tam mená zamestnancov ktorý sa zúčastnili kontroly a výsledok kontroly.
Danila
01.02.07,14:37
Spôsob a rýchlosť doručenia sú v tomto prípade veľmi dôležité. Zamestnávateľ musí počítať s tým, že zamestnanec si môže zásielku vyzdvihnúť v posledný deň odbernej lehoty. Okamžité skončenie pracovného pomeru musí byť doručené do jedného mesiaca odo dňa, ako sa dozvedel ZĽ o dôvode na okamžité skončenie PP, najneskôr však do jedného roka, odkedy dôvod vznikol. Ak sa výpoveď doručuje poštou, pracovný pomer skončí až dňom doručenia do vlastných rúk.