Pralinka
01.02.07,13:36
Ahojte poradaci,
mám jednu otázočku, možno mi niekto poradí.
Doma robím JÚ pre švagra, zatiaľ len ručo-piko, ale postupne má stále viac a viac dokladov, moment. asi 65 faktúr dodávateľských, 20 odberateľ. fa, banku, pokladňa asi 80 dokl., zahraničné cesty - 7, leasing, dotácia, platca DPH,chce zamestnať 1 zamestnanca, dúfam, že éto vsjo. Vie mi niekto z Vás poradť, aký účt. soft by bol pre neho najlepší a približné ceny? V robote robím PU na Abra Golg, ale tento je pomerne drahý, takže ten mi asi u neho neprejde.Ak môžte, tak poraďte. Vďaka
mysimis
01.02.07,12:38
Teraz sa dá v rámci MRP stiahnuť verzia aj zadarmo. Viď príspevok - MRP ZADARMO!!!
toria
01.02.07,13:29
Takisto skús pozrieť aj Alfu má tam demoverziu, neviem na koľko je operácií, ale keď si ju zaľúbiš, tak nech si ju ON kúpi a ty na nej pracuj. Kros je špičkový v tom, že ako náhle je v nejakom tlačive, zákone zmena ihneď ti posiela aktualizáciu. Vyskúšaj. Rozhodnutie je na tebe.
DanielaSL
01.02.07,13:35
Takisto skús pozrieť aj Alfu má tam demoverziu, neviem na koľko je operácií, ale keď si ju zaľúbiš, tak nech si ju ON kúpi a ty na nej pracuj. Kros je špičkový v tom, že ako náhle je v nejakom tlačive, zákone zmena ihneď ti posiela aktualizáciu. Vyskúšaj. Rozhodnutie je na tebe.

A majú momentálne 20% zľavy...
Pralinka
01.02.07,13:42
A majú momentálne 20% zľavy...

Tak teda skúsim tú Alfu, už som bola aj na ich webe, uvidíme. Len dúfam,že sa zmestím do tej ich štartovacej verzie, lebo majú tuším obmedzenú výšku príjmov.
Vrelá vďaka.
Miriam.x
01.02.07,13:54
V Money S3 je štartovacia verzia zadarmo, a je plnohodnotná, takže môžeš účtovať "na ostro", je tam len obmedzenie max. 500 položiek v PD, 500 v sklade, 500 objednávok/ponúk, 200 položiek v adresári firiem a 15 miezd.
Najlepšie bude ak si posťahuješ viacero demoverzií a vyskúšaš, ktorý program ti najviac vyhovuje.
Marína
01.02.07,13:55
V MRP nemáš obmedzenie obratu, čo je super. Obmedzenie máš na počet zápisov a to:
- PD 550 zápisov
- FA 100
- objednávky 100
- skladové karty 200, sklad.pohyby 550
- mzdy 20 miezd so všetkým(odvody, výkazy-aj export) atd.
K tomu ročný upgrade+hotline.
A to všetko zadarmo.
http://www.porada.sk/t41717-mrp-zadarmo.html?highlight=ZADARMO
ekopo
01.02.07,14:29
Len ono to "zadarmo" v konečnom dôsledku nie je až tak "zadarmo". Pretože ak už začnem účtovať v programe a prídem až po tú "hranicu" mám dve možnosti : 1., nájsť iný soft a znovu pracne nahadzovať, alebo 2., zakúpiť používaný. (predajca predpokladá túto možnosť). Ak zakúpim a budem potrebovať nebodaj multiverziu a samozrejme s evidenciou majetku, tak zaplatím jednorázovo okolo 8.000,- a potom každý rok vyše 1.600,-Sk. Čiže chcel som tým povedať, že podľa môjho názoru nemusí byť výhodné vždy to, čo sa v ponúka zadarmo. Treba sa pozrieť aj dopredu na cenové relácie upgrade.... Čo sa týka počtu zápisov 500 - 550 sa zdá nezainteresovanému veľa, ale treba si uvedomiť že je to za rok. Malá predajňa sa tam určite nezmestí. Prezrel som si mojich klentov, jedine jeden mal 426 zápisov za rok a to má len remeselná činnosť. A samozrejme uznávam že aj vývojári sw musia z niečoho žiť a všetko je aj o obchodnej politike.
Téma by mala byť presunutá
Pralinka
01.02.07,19:20
S tým "zadarmo" súhlasím, so švagrom som sa dohodla, že si nejaký soft zadováži - kúpi, takže otázka teraz je, ktorý, pretože skúšať a nahadzovať do viacerých programov sa mi teraz veľmo nechce :) a hlavne ani nie je veľa času. Takže z celej diskusie ( aj z iných,kt. sú tu v porade ) mi vyplýva , že asi najviac " chválenými" sú ALFA a MONEY. Alebo je ešte aj nejaký iný,s kt. má niekto veľmi dobré skúsenosti?
Manual
01.02.07,19:31
S tým "zadarmo" súhlasím, so švagrom som sa dohodla, že si nejaký soft zadováži - kúpi, takže otázka teraz je, ktorý, pretože skúšať a nahadzovať do viacerých programov sa mi teraz veľmo nechce :) a hlavne ani nie je veľa času. Takže z celej diskusie ( aj z iných,kt. sú tu v porade ) mi vyplýva , že asi najviac " chválenými" sú ALFA a MONEY. Alebo je ešte aj nejaký iný,s kt. má niekto veľmi dobré skúsenosti?
Ono je to tak, že každý si chváli svoje. V prvom rade by si mala pozerať na to, čo Ti ten program ponúkne = aké výstupy aký komfort práce a aby si nemusela prepisovať výstupy zo SW do DP a iných tlačív ktoré potrebuješ odniesť na rôzne inštitúcie. A nechápem prečo tak každý úskostlivo pozerá či ten alebo onen SW je o 1000 Sk napr. lacnejší alebo drahší. Predsa treba pozerať aj na servis, včasné zapracovávanie lergislatívy do programu atď. Alebo budeš radšej pracovať na lacnom SW a pritom všetko prepisovať do tlačív ???
Pekný večer...:)
wictor576
26.02.07,15:10
Oplatí sa vyskúšať DEMO verziu softvéru TRIUMF.NEXT (www.triumf.sk)

S pozdravom
DanielaSL
27.02.07,06:12
Ono je to tak, že každý si chváli svoje. V prvom rade by si mala pozerať na to, čo Ti ten program ponúkne = aké výstupy aký komfort práce a aby si nemusela prepisovať výstupy zo SW do DP a iných tlačív ktoré potrebuješ odniesť na rôzne inštitúcie. A nechápem prečo tak každý úskostlivo pozerá či ten alebo onen SW je o 1000 Sk napr. lacnejší alebo drahší. Predsa treba pozerať aj na servis, včasné zapracovávanie lergislatívy do programu atď. Alebo budeš radšej pracovať na lacnom SW a pritom všetko prepisovať do tlačív ???
Pekný večer...:)

Janko ja mám "svoje" dva ..v práci MRP a doma Alfu. V MRP sa mi pracuje dobre, ale musím uznať - Alfa má vyššiu kvalitu. Keby som sa mala dnes rozhodnúť, čo vybrať do práce, uprednostnila by som Alfu.
peba
05.10.07,10:00
Ja pracujem v ALFE demo došiel čas keď mám už len 17 voľných zápisov do PD v celkovej hodnote 37000,-sk. Do konca roka mi to nevydrží hoci som začal iba v máji. Chcem si zakúpiť u ních ALFA štart+ ale narazil som na problém, s ktorým neviem rady. Do PD som zapísal 400 zápisov ale potom som zistil že som náhodou vynechal jednu, ktorá by mala byť na pozícii 200 (poradové číslo), následne som zapísal ale Alfa pridala poradové číslo 401, a poradové číslo u ALFI sa nedá zmeniť. Hlavný problém je v tom že zostatky na BU mi počíta nie podľa dátumu alebo poradia čísla dokladov ale podľa poradového čísla. To je poradie v akom boli nahodené do programu.
Neviete mi poradiť?
Janca
05.10.07,10:04
Ahojte poradaci,
mám jednu otázočku, možno mi niekto poradí.
Doma robím JÚ pre švagra, zatiaľ len ručo-piko, ale postupne má stále viac a viac dokladov, moment. asi 65 faktúr dodávateľských, 20 odberateľ. fa, banku, pokladňa asi 80 dokl., zahraničné cesty - 7, leasing, dotácia, platca DPH,chce zamestnať 1 zamestnanca, dúfam, že éto vsjo. Vie mi niekto z Vás poradť, aký účt. soft by bol pre neho najlepší a približné ceny? V robote robím PU na Abra Golg, ale tento je pomerne drahý, takže ten mi asi u neho neprejde.Ak môžte, tak poraďte. Vďaka

Nejde len o vedenie JU, ako píšeš, bude tam aj jeden zamestnanec a preto by som aj s prihliadnutím do budúcna zvažovala zakúpenie mzdové SW z jednoduchého dôvodu (komplexné pracovanie miezd a personalistiky hoci len pre jedného zamestnanca - úspora času - hotové výkazy - prenos dát rovno do JU) - to sú napr. moje kritéria na SW.
P.S. - samozrejme zohnaď demo od viacerých dodávateľov a hoci je s tým trochu práce, prejsť to všetko, nájsť si taký SW, ktorý vyhovuje Vašim požiadavkám. Inak si treba zadať kľúčové slovo na SW, je tu toho viac popísaného.
Janca
05.10.07,10:10
Ja pracujem v ALFE demo došiel čas keď mám už len 17 voľných zápisov do PD v celkovej hodnote 37000,-sk. Do konca roka mi to nevydrží hoci som začal iba v máji. Chcem si zakúpiť u ních ALFA štart+ ale narazil som na problém, s ktorým neviem rady. Do PD som zapísal 400 zápisov ale potom som zistil že som náhodou vynechal jednu, ktorá by mala byť na pozícii 200 (poradové číslo), následne som zapísal ale Alfa pridala poradové číslo 401, a poradové číslo u ALFI sa nedá zmeniť. Hlavný problém je v tom že zostatky na BU mi počíta nie podľa dátumu alebo poradia čísla dokladov ale podľa poradového čísla. To je poradie v akom boli nahodené do programu.
Neviete mi poradiť?

Myslím, že Tvoj príspevok patrí od témy OMEGA, ALFA, OLYMP !
Manual
05.10.07,10:19
Ja pracujem v ALFE demo došiel čas keď mám už len 17 voľných zápisov do PD v celkovej hodnote 37000,-sk. Do konca roka mi to nevydrží hoci som začal iba v máji. Chcem si zakúpiť u ních ALFA štart+ ale narazil som na problém, s ktorým neviem rady. Do PD som zapísal 400 zápisov ale potom som zistil že som náhodou vynechal jednu, ktorá by mala byť na pozícii 200 (poradové číslo), následne som zapísal ale Alfa pridala poradové číslo 401, a poradové číslo u ALFI sa nedá zmeniť. Hlavný problém je v tom že zostatky na BU mi počíta nie podľa dátumu alebo poradia čísla dokladov ale podľa poradového čísla. To je poradie v akom boli nahodené do programu.
Neviete mi poradiť?
Prejsť z DEMO na vyššiu, teda platenú verziu, aby si nebol obmedzovaný počtom položiek ani korunami.
Potom v Alfe môže robiť čo uznáš za vhodné, zoraďovať, prečíslovávať PPD, VPD, BV atď.
peba
05.10.07,18:14
Ja môžem aj teraz prečíslovať PPD, VPD, a iné doklady ale poradové číslo neviem prečíslovať. Nie čísla dokladov! Ale poradie v akom boli zasebou zadané tie položky. To mi nedovolí.

Ak prejdem na platenú verziu bude to možné? Kto to má vyskúšané?
Manual
05.10.07,18:26
Ja môžem aj teraz prečíslovať PPD, VPD, a iné doklady ale poradové číslo neviem prečíslovať. Nie čísla dokladov! Ale poradie v akom boli zasebou zadané tie položky. To mi nedovolí.

Ak prejdem na platenú verziu bude to možné? Kto to má vyskúšané?
Asi sme sa potom nerozumeli, Alfa vie zoradiť aj časovo. treba na zaúčtovanom doklade v PC opraviť čas zaúčtovania, dúfam že je to to, čo myslíš.
Ak nie, napíš presne čo ti nejde.
peba
05.10.07,19:46
Nie čas to ma nezaujíma, ale poradové číslo hneď prvý stlpec v peňažnom denníku, skús sa na to pozrieť či vieš zmeniť to číslo, lebo ja v Alfa demo nemôžem. Poradové číslo začína 1 a stále sa navyšuje o 1 ak sa pridáva hoci jaká udalosť (VPD,PPD...)
olio
05.10.07,20:51
Ak som na druhýkrát už pochopila, skús cez: ÚPRAVY - Zotrieď Denník podľa dátumu - potvrď. Napíš prosím výsledok
Manual
06.10.07,04:27
Ak som na druhýkrát už pochopila, skús cez: ÚPRAVY - Zotrieď Denník podľa dátumu - potvrď. Napíš prosím výsledok
Presne tak ako píše olio, a zoradí ti to chronologicky stlpik na ľavej strane. Ak nezoradí, tak je to pravdepodobne tým že je to DEMO a tam je táto funkcia nejak blokovaná z dôvodu obmedzenia počtu položiek. No nám to v riadnej verzii funguje.
ekopo
06.10.07,05:14
Súhlasím s príspevkom č. 15 od janci :)
peba
10.10.07,07:37
Vďaka za pomoc olio funguje to. Super objednám Štart+ verziu.

V daka aj ostatným.
veronikasad
10.10.07,07:47
Ja pracujem v ALFE demo došiel čas keď mám už len 17 voľných zápisov do PD v celkovej hodnote 37000,-sk. Do konca roka mi to nevydrží hoci som začal iba v máji. Chcem si zakúpiť u ních ALFA štart+ ale narazil som na problém, s ktorým neviem rady. Do PD som zapísal 400 zápisov ale potom som zistil že som náhodou vynechal jednu, ktorá by mala byť na pozícii 200 (poradové číslo), následne som zapísal ale Alfa pridala poradové číslo 401, a poradové číslo u ALFI sa nedá zmeniť. Hlavný problém je v tom že zostatky na BU mi počíta nie podľa dátumu alebo poradia čísla dokladov ale podľa poradového čísla. To je poradie v akom boli nahodené do programu.
Neviete mi poradiť?
Na ALFE robím u klienta, takže ti neviem poradiť presný postup. Ale dá sa zoradiť peňažný denník podľa dátumu, prečíslovanie príjmových, výdavkových PD, BU, interných dokladov, aj prepočet zostatkov pokladne a BU. Mám to vyskúšané, funguje to.

--------
Veronika