lucluc
01.02.07,14:49
Ahojte, prosim akú zmluvu je najvhodnejšie uzatvoriť medzi dvomi živnostníkmi na výkon administratívnych prác ? Dakujem
JankaO
01.02.07,15:59
Ahojte, prosim akú zmluvu je najvhodnejšie uzatvoriť medzi dvomi živnostníkmi na výkon administratívnych prác ? Dakujem


napr. aj mandátnu
martinetto
01.02.07,16:13
napr. aj mandátnu

Janka ale potom to už nie je predmetom zastupovanie v určitých veciach? Nebolo by cýhodnejšie zmluva o výkone práce alebo poskytovaní služieb nakoľko sa jedná ako mám pocit bolo spomenuté, že ide o administratívu? HM? No neviem, tak toto by som ja uzavrel.
JankaO
01.02.07,16:31
Janka ale potom to už nie je predmetom zastupovanie v určitých veciach? Nebolo by cýhodnejšie zmluva o výkone práce alebo poskytovaní služieb nakoľko sa jedná ako mám pocit bolo spomenuté, že ide o administratívu? HM? No neviem, tak toto by som ja uzavrel.


Nie, ak mandant nepoverí mandatára aj zastupovaním. V zmluve presne určia, čo bude predmetom mandátnej zmluvy. V tomto prípade to môže byť len výkon administratívnych prác. Okrem toho, to môže byť aj akákoľvek nepomenovaná zmluva dohodnutá v súlade s Obchodným Zákonníkom. ( Zmluva o výkone administratívnych prác a pod.....)