Janka6685
01.02.07,15:53
Ak ste niekto vyplňovali prihlášku zamestnávateľa do zdravotnej poisťovne Union, aké číslo ste uviedli do kolónky číslo ID?
Zoltán Kovács
01.02.07,14:58
Ak ste niekto vyplňovali prihlášku zamestnávateľa do zdravotnej poisťovne Union, aké číslo ste uviedli do kolónky číslo ID?

Žiadne, a poisťovňa akceptovala aj bez ID čísla prihlášku. Je to asi interný údaj poisťovne. Ani na potvrdenej prihláške nedoplnili ID.
Janka6685
01.02.07,15:14
Žiadne, a poisťovňa akceptovala aj bez ID čísla prihlášku. Je to asi interný údaj poisťovne. Ani na potvrdenej prihláške nedoplnili ID.

Pýtam sa preto, lebo keď som vypĺňala prihlášku na internete, tak mi ju nechcelo bez toho čísla vytlačiť. Vypisovalo mi, že mám vypísať 14 miestne číslo. Takže ak vypíšem prihlášku ručne a to číslo tam nebude, nič sa nestane?
IVEB
01.02.07,16:45
Mne v poisťovni povedali , že mám uviesť ako ID svoje IČO , najprv nuly a potom IČO .

A ešte aj to , že všetky výkazy , pruhlášky , odhlášky , zmeny sa nezasielajú na pobočky ale do Bratislavy.
Janka6685
01.02.07,16:52
Mne v poisťovni povedali , že mám uviesť ako ID svoje IČO , najprv nuly a potom IČO .

A ešte aj to , že všetky výkazy , pruhlášky , odhlášky , zmeny sa nezasielajú na pobočky ale do Bratislavy.

Podľa mojich informácií sa IČO uvádza ako číslo platiteľa...

Na košickej pobočke som začula, ako pracovníčka hovorila klientovi, že najskôr má dať IČO a potom nuly.

Tak teraz neviem. Išla by som sa opýtať priamo do Unionu, ale bojím sa, že mi dajú ešte odlišnejšiu informáciu:eek:
IVETA N
01.02.07,16:55
ja som vyplnila IČO a potom nuly v NR zobrali bez problémov.
Veď aj tak majú skoro všetko také iste ako iné ZP.

IVETA N
endrju
01.02.07,16:56
Nemala by ID číslo zamestnávateľovi náhodou prideliť zdravotná poisťovňa? :eek:
Predsa toto číslo je interný identifikátor pre potreby poisťovne a zamestnávateľ si ho môže akurát prečitať z plafóna alebo vycucať z prsta.

Alebo ide o ďalšie "folklórne" vystúpenie v podaní súboru zostaveného z úradníkov tejto zdravotnej poisťovne? ;) :rolleyes:
Janka6685
01.02.07,16:59
Nemala by ID číslo zamestnávateľovi náhodou prideliť zdravotná poisťovňa? :eek:
Predsa toto číslo je interný identifikátor pre potreby poisťovne a zamestnávateľ si ho môže akurát prečitať z plafóna alebo vycucať z prsta.

Alebo ide o ďalšie "folklórne" vystúpenie v podaní súboru zostaveného z úradníkov tejto zdravotnej poisťovne? ;) :rolleyes:

Čo sa týka Unionu, na vlastnej koži som zistila, že tam je možné úplne všetko...:mad:http://www.porada.sk/images/icons/icon13.gif
IVETA N
01.02.07,17:03
máš pravdu ide o " folklórne " vystúpenie,keď som chcela prihlásiť príslušné veci v UNIONE koncom decembra 2006 nemali tlačivá a začiatkom januára
sme boli odkázaní na internet. Keď som podotkla že internet nemám tak sa začudovala ,,že v dnešnej dobe a nemáte ,, ?

IVETA N
Janka6685
01.02.07,17:48
máš pravdu ide o " folklórne " vystúpenie,keď som chcela prihlásiť príslušné veci v UNIONE koncom decembra 2006 nemali tlačivá a začiatkom januára
sme boli odkázaní na internet. Keď som podotkla že internet nemám tak sa začudovala ,,že v dnešnej dobe a nemáte ,, ?

IVETA N

A koľkoráz som tam bola ja (a bolo to dosť krát), večne im ich inernet padal...
endrju
01.02.07,17:57
Jediným účinným liekom na takéto praktiky používané zdravotnou poisťovňou môže byť dôkazmi podložené oznámenie na Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou.
Novovymenovaný predseda úradu sa zastrája, že urobí "poriadok" so zdravotnými poisťovňami.
Myslím, že by bola škoda nepodporiť takéto zámery aj konkrétnymi podnetmi. ;)
Janka6685
01.02.07,18:04
Jediným účinným liekom na takéto praktiky používané zdravotnou poisťovňou môže byť dôkazmi podložené oznámenie na Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou.
Novovymenovaný predseda úradu sa zastrája, že urobí "poriadok" so zdravotnými poisťovňami.
Myslím, že by bola škoda nepodporiť takéto zámery aj konkrétnymi podnetmi. ;)

Ja osobne som na nich už podala sťažnosť na Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou, plus som podala aj trestné oznámenie priamo na polícii....ja sa nedám:cool:
IVETA N
01.02.07,19:18
kiež by to tak bolo len, aby to nebolo také počiatočné ,,BU BU,,
od novovymenovaného predsedu.
Lebo nabrať veľa poistencov a potom nezvládať počiatočný nápor pri začatí fungovania tak to je na zamyslenie sa . A čo potom ako sa budú starať o svojich poistencov.


IVETA N

PS : Janka6685 dobre si urobila držím palce
Janka6685
01.02.07,19:28
kiež by to tak bolo len, aby to nebolo také počiatočné ,,BU BU,,
od novovymenovaného predsedu.
Lebo nabrať veľa poistencov a potom nezvládať počiatočný nápor pri začatí fungovania tak to je na zamyslenie sa . A čo potom ako sa budú starať o svojich poistencov.


IVETA N

PS : Janka6685 dobre si urobila držím palce

Thx :) .
bepo
01.02.07,20:27
Najskôr ťa tam podvodom poistili a teraz sa tam ideš prihlásiť ako zamestnávateľ za seba?
katkaj
01.02.07,20:31
Novovymenovaný predseda úradu sa zastrája, že urobí "poriadok" so zdravotnými poisťovňami.


andrejko ten poriadok už slubovali viacerí ;)
Uverím až keď uvidím :D
Janka6685
01.02.07,20:43
Najskôr ťa tam podvodom poistili a teraz sa tam ideš prihlásiť ako zamestnávateľ za seba?

Zamestnávateľ si veľmi nemôže vyberať, kde sa prihlási, lebo to záleží od jeho zamestnancov, nie? :rolleyes:

Btw, prihlasujem tam SZČO, pre ktorého robím účto a nie konkrétne seba;).
STRELEC
01.02.07,21:10
ja som vyplnila IČO a potom nuly v NR zobrali bez problémov.
Veď aj tak majú skoro všetko také iste ako iné ZP.

IVETA NJa taktiež : IČO + nuly. Poslal som to ale do Blavy. V PO si dve ženy zjavne nevedeli rady, čo vlastne robiť so stránkami. Pri otázke len chabo odkazovali na net.
Predpokladajme a dúfajme, že sa jedná len o "detské choroby". Začiatky sú vždy problematické, nie?
A k tomu robeniu poriadku: ide hlavne a predovšetkým o to, čo si onen dotyčný pod poriadkom predstavuje. Signály o preferovaní určitých ZP nenasvedčujú tomu, že takýto "poriadok" by bol pre mňa príťažlivý.
endrju
01.02.07,22:42
andrejko ten poriadok už slubovali viacerí ;)
Uverím až keď uvidím :D
Katka, v úplne prvom znení môjho príspevku bolo, napríklad, namiesto slovíčka "zastrája" napísané "vyhráža". :cool:
Prvé znenie som v rámci autocenzúry zrevidoval do finálnej podoby, ktorá mohla uzrieť aj svetlo sveta práve na tejto internetovej stránke. ;)

Apropó, o zážitkoch našich zákazníkov so zdravotnými poisťovňami po Novom roku som sa toho už napočúúúúúúúúval . . . Bolo by to dlhé a dosť smutné rozprávanie, ak by som ho mal zreprodukovať. :rolleyes:
Janka6685
02.02.07,07:57
Katka, v úplne prvom znení môjho príspevku bolo, napríklad, namiesto slovíčka "zastrája" napísané "vyhráža". :cool:
Prvé znenie som v rámci autocenzúry zrevidoval do finálnej podoby, ktorá mohla uzrieť aj svetlo sveta práve na tejto internetovej stránke. ;)

Apropó, o zážitkoch našich zákazníkov so zdravotnými poisťovňami po Novom roku som sa toho už napočúúúúúúúúval . . . Bolo by to dlhé a dosť smutné rozprávanie, ak by som ho mal zreprodukovať. :rolleyes:

Ja som sa tých zážitkov okolo zdravotných poisťovní aj napočúvala...aj zažila na vlastnej koži...a kto to čítal tu na porade, vie, že je to naozaj smutné, tak ako píšeš.:mad::mee:
Zoltán Kovács
02.02.07,08:08
Ja práve z horeuvedených dôvodov, ktoré ste popísali v príspevkoch, komunikáciu so zdrav.poisťovňami vybavuje výlučne cez poštu alebo net. Zatiaľ som nemal zlé skúsenosti, skôr veci na pobavenie.
Raz napr. SP potvrdenú odhlášku zamestnanca môjho klienta poslala do Metra. Zrazu prišiel list z Metra, že SP asi poplietla adresy, a pritom môj klient nie je z Ivánky pri Dunaji.
Janka6685
02.02.07,08:16
Ja práve z horeuvedených dôvodov, ktoré ste popísali v príspevkoch, komunikáciu so zdrav.poisťovňami vybavuje výlučne cez poštu alebo net. Zatiaľ som nemal zlé skúsenosti, skôr veci na pobavenie.
Raz napr. SP potvrdenú odhlášku zamestnanca môjho klienta poslala do Metra. Zrazu prišiel list z Metra, že SP asi poplietla adresy, a pritom môj klient nie je z Ivánky pri Dunaji.

:eek::eek::eek:

:D:D:D
vema
02.02.07,11:43
Ja som prihlasovala zamestnanca do poisťovne Union a aj reg.zamestnávatela a poslala som to dvojmo,s tým, že kópiu mi pošlú orazenú obratom.ale nič nechodilo,tak som tam zavolala a povedali mi,že však mám podací lístok z pošty.Aké máte skúsenosti?To ani výkazy nebudú posielať orazené ?
Zoltán Kovács
02.02.07,12:26
Ja som prihlasovala zamestnanca do poisťovne Union a aj reg.zamestnávatela a poslala som to dvojmo,s tým, že kópiu mi pošlú orazenú obratom.ale nič nechodilo,tak som tam zavolala a povedali mi,že však mám podací lístok z pošty.Aké máte skúsenosti?To ani výkazy nebudú posielať orazené ?

Mne prihlášky zamestnancov a registráciu zamestnávateľa potvrdili obratom. Ale, že by posielali potvrdené mesačné výkazy o tom neviem ani v jednej poisťovni.
tigy
29.12.10,08:48
Práve vypĺňam Prihlášku zamestnávateľa do VšZP a na druhej strane je v pokynoch uvedené:

číslo ID - číslo identifikačného dokladu štatutárneho zástupcu zamestnávateľa (číslo OP, u cudzincov číslo ident. karty, resp. cestovného pasu) - zákon č.367/2000 Z.z.

Tak dúfam, že keď tam to číslo OP štatutára vyplním, bude to ok :)