ivča26
01.02.07,16:26
Ahojte všetci, môj brat je živnostník,má jedného zamestnanca, ktorý mu vedie účtovníctvo, poštu atď.
Keď že v roku 2006 nemal možnosť nájsť si prácu, zamestnal sa vo švajčiarsku na pracovnú zmluvu. Tam za neho zamestnávateľ platí všetky odvody a samozrejme aj daň. Brat nemohol ukončiť svoju živnosť, lebo zamestnanca má cez dotáciu z ESF(úradu práce), a musí ho zamestnávať 2 roky.
Moja otázka znie, ako má podať daňové priznanie,( na slovensku platil účty za telefón, odvody do SP a ZP za seba a za zamestnanca, vyplácal mzdu.
Príjmy mal iba prvý polrok a to dotáciu z ÚP.)ako SZČO s prac. zmluvou aj živnosťou? Musí si príjem zdaniť aj na slovensku v korunách, keď ten už zdanený je vo Švajčiarsku vo švaj. frankoch? Prosím poraďte mi niekto.
mysimis
01.02.07,16:11
Bude si podávať DP typu "B", v ktorom uvedie aj príjmy zo SZČO a na základe potvrdenia aj príjmy zo Švajčiarska.
Marína
01.02.07,16:15
Hľadala si v témach? Bola by si našla zahraničné príjmy. Je tu toho neskutočné množstvo.
So Švajčiarskou konfederáciou sa podľa čl.23 používa metóda započítania dane. Viď príloha.