domi2
01.02.07,17:45
Ahojte

Tlačíme pre Rakušanov katalog sme paltcami DPH Dodanie služby je v Rakusku tak si myslím že DPH si platia Rakušani,teda fakturujem bez DPH ?
domi2
01.02.07,18:47
Ahojte

Asi som sa hlúpo vyjadrila tak ešte raz položím otázku:
Tlač katalogu je predpokladám služba tlačíme ho Rakušanom.Fakturujem s DPH ? Alebo postupujem podľa § 15 odst.1 teda či je táto služba oslobodená od dane.Ďakujem je to súrne
Lion Topoľčany
01.02.07,19:01
Myslím si, že faktúra by mala byť bez DPH, za predpokladu, že zákazník
je platiteľom DPH vo svojej krajine/musí mať tak isto pridelené DPH-
číslo s kódom krajiny/ pod. ako u nás SK201012864.../
Milan Benka
01.02.07,19:26
Ahojte

Asi som sa hlúpo vyjadrila tak ešte raz položím otázku:
Tlač katalogu je predpokladám služba tlačíme ho Rakušanom.Fakturujem s DPH ? Alebo postupujem podľa § 15 odst.1 teda či je táto služba oslobodená od dane.Ďakujem je to súrne


No určite nie je oslobodená ( viď §§28-39,46,47)

Tlač katalógu - predpokladám, že sa jedná o reklamnú službu ( zo zadania to nie je úplne jasné), miesto dodania určíme podľa §15/7, kde je uvedené, že miestom dodania takejto služby osobe, kt. podniká v čl. štáte inom, ako je čl. štát dodávateľa služby, je miesto, kde má táto osoba sídlo ....
nie je tam podmienka, aby táto osoba bola identifikovaná pre daň v inom čl. štáte. Fakturácia v tomto prípade mimo DPH ( dodávka tejto služby nie je predmetom dane na Slovensku)

Druhou otázkou bude riešenie situácie, kto je osobou povinnou platiť daň (rakúsku DPH) v prípade, ak by odberateľ naozaj nebol identifikovaný pre daň v inom čl. štáte ( Rakúsku).
domi2
01.02.07,19:34
Je to reklamná služba to znamená a čo sa týka DPH je miestom dodania Rakúsko a DPH daň odvedie Rakušan do ŠR v Rakúsku ?
Dobre som pochopila ?
Milan Benka
01.02.07,19:53
Je to reklamná služba to znamená a čo sa týka DPH je miestom dodania Rakúsko a DPH daň odvedie Rakušan do ŠR v Rakúsku ?
Dobre som pochopila ?

Ak je identifikovaný pre daň v rakúsku, tak určite áno, ak nie je, treba pozrieť rakúsky zákon. Faktúra však určite nebude obsahovať slovenskú DPH.
domi2
01.02.07,19:57
Benka ďakujem