Maňuša
01.02.07,17:29
Prosím Vás poraďte mi kedy je najlepšie brať multivitamínové prípravky /ABC,Centrum a pod./.pred jedlom,nalačno,po jedle, večer ...?
fileva
02.02.07,21:20
Podľa mňa je najlepšie ich brať večer.
učtovníčka
02.02.07,22:04
Niektoré z nich môžeš brať kedy chceš aj tak ich pri prvom čú.......zlikviduješ.
Kvalitné treba brať s jedlom dopoludnia, nakoľko vitamíny sa vstrebávajú práve vtedy. S jedlom preto, že niektoré z nich sú rozpustné v tukoch, inak ich telo nevyužije /E, A,karotény/. Aspoň 1-2 hodiny nepiť kávu, lebo by to boli zbytočne vyhodené peniaze.
gituš
02.02.07,22:10
a ked už vitamíny tak prírodné a to Nutrilite
durisovad
03.02.07,13:53
Podla mna multivitaminove pripravky brat vobec netreba, treba jest vela zeleniny a ovocia (najlepsia je sudova kapusta) a vobec jest normalne jedla. Pripravky z lekarne su (podla mna) len reklamne tahahy na zarobky farmaceutickych firiem. Jediny pripravok, ktory uzivam vzdy na jesen su echinaceove kvapky (IMUNAL) na zvysenie imunity. Osvedcili sa mi, uz 20 rokov som nemala chripku.
kalkulka
04.02.07,07:17
Vitamíny ako sú antioxidanty je najlepšie brať večer, lebo v noci sa stimuluje imunitný systém a tieto telu dodajú silu práve vtedy.
učtovníčka
05.02.07,07:45
Antioxydanty neslúžia len na stimuláciu imunitného systému, ale aj ako súčasť fungovania minerálov. Bez nich napr. "C" nefunguje vstrebávanie železa, calcia atď..a tie sa berú popoludní a pred večerom. Tak by to vôbec časovo nestíhali. Imunitu treba naštartovať ráno, lebo najväčší nápor má cez deň. V noci sa organizmus regeneruje a na to potrebuje prísun stopových prvkov a pre dobrý oddych aj komplex "B-čok" a magnézium, ktoré odbúrava stres a toho je v tomto období dostatok.
Zelenina a ovocie je dobré, keď je dobré. Ale tie produkty ktoré sú nám dostupné v naších reťazcoch sú pochybného pôvodu a napríklad vitamín C sa v rastlinách udrží max do 3 dní, nakoľko je rozpustný vo vode a z ovocia a zeleniny vyprchá. Takže to C-čko a iné vitamíny sú niekde na ceste medzi teplými krajinami a veľkoskladom. Obsahuje ovšem veľa iných tiež potrebných zložiek, ale veľa z nich obsahuje práve to čo vyhadzujeme, lebo je chemicky ošetrené a to sú kôry citrusov.
Zostáva teda už len tá kapusta, cibuľa, cesnak ale len keď sme doma zatvorení a vetranie.
zszitas
07.02.07,17:10
Ja by som si zvolil kompromis. Píšete v podstate všetci dobre, cez deň je najväčší nápor, v noci zas sa organizmus regeneruje a nevyplavia sa tak skoro účinné látky, ako cez deň. Ja som za to, že aj keď polovičnú dávku, ale aj ráno po jedle, aj večer pred spaním, aby čo najdlhšie boli v krvi účinné látky. Keď naraz príde veľká dávka, budete mať len príliš drahý moč.
janasv
07.02.07,17:30
Ked multivitaminy s mineralmi tak po jedle a rano alebo na obed. Moja osobna skusenost. Doobeda ma nastartuju a ked ich jem po jedle, tak ma neboli /najma po mineraloch/ zaludok. Ale napr.- MUMIO sa berie rano nalacno, pol hodiny pred ranajkami. :---
tiny77
08.02.07,07:28
Ahojte, má prosím Vás niekto skúsenosti s INDONAL-om?
Ďakujem za každú odpoveď.
t.