jess
07.01.05,10:04
Prosím Vás, ak sa píše v zákone o súdnych poplatkoch ... vo veciach obch.registra, že " súdny poplatok z návrhu na zápis zmeny alebo doplnenie akéhokoľvek počtu údajov týkajúcich sa jednej zapísanej osoby činní 1500,-Sk" znamená to, že v mojom prípade, ak navrhujem u dvoch konateľov zmeniť výšku splateného vkladu do základného imania, tak platím raz 1500,- alebo 2x 1500 = 3000,-Sk ? Potrebujem to súrne, lebo mi nezapísali zmenu kvoli tomu, že som nezaplatila poplatok a čakala som, že ma vyzvú ako obyčajne, že vlastne koľko mám zaplatiť. A ešte som dala zmenu, že bolo splatené už celé ZI. Tak koľko mám vlastne zaplatiť? A kolky mám nalepiť na námietku alebo len pripnúť? Máte niekto takéto skúsenosti?
lara
07.01.05,09:58
ahoj jess, cakala som na tovoju odpoved ohladom zapísania zmeny rozsahu splatenia vkladu, le vidím že máš iný problém. zrejme to bude tak ako hovoríš, treba zaplatiť poplatok 2x1500 sk, lebo meníš údaje 2 zapísaných osôb. ostatné priložené doklady si mala v poriadku? nebolo teda nutné priložiť tú zmenu spoločenskej zmluvy?
jess
07.01.05,10:11
ahoj jess, cakala som na tovoju odpoved ohladom zapísania zmeny rozsahu splatenia vkladu, le vidím že máš iný problém. zrejme to bude tak ako hovoríš, treba zaplatiť poplatok 2x1500 sk, lebo meníš údaje 2 zapísaných osôb. ostatné priložené doklady si mala v poriadku? nebolo teda nutné priložiť tú zmenu spoločenskej zmluvy?Spoločenskú zmluvu nepýtali. Odmietli zapísať len kvoli tomu, že nebol zaplatený súdny poplatok. Uvidím, ak zaplatím, čo ešte príde. Predtým mi poslali výzvu na zaplatenie a potom ma zrušili za iné veci. Teraz ma zrušili najprv, tak uvidím ....
lara
07.01.05,10:27
jess a ty si im priložila ten 1500 sk kolok s tým návrhom na zmenu alebo si im neposielala nič a čakala si že kolko máš zaplatiť. lebo vieš v tom zákone mi to nie je jasné - týka sa to viacerých zmien jednej právnickej osoby ? alebo fyzickej osoby. najlepšie bude ak im tam zavoláš a spýtaš sa aby ti to nevrátili zase naspat majú stránkové od pondelka do štvrtka tel: 02/50118 356, 388,421.
a este a ta spýtam ked potom budem posielať účtovnú závierku do zbierky listín tiež treba nejaký kolok alebo im to len zaslať, a možem to vlastne poslať spolu aj s tým návrhom na zmenu alebo zvlášť ? no mám v tom "trochu" chaos.
jess
07.01.05,10:35
jess a ty si im priložila ten 1500 sk kolok s tým návrhom na zmenu alebo si im neposielala nič a čakala si že kolko máš zaplatiť. lebo vieš v tom zákone mi to nie je jasné - týka sa to viacerých zmien jednej právnickej osoby ? alebo fyzickej osoby. najlepšie bude ak im tam zavoláš a spýtaš sa aby ti to nevrátili zase naspat majú stránkové od pondelka do štvrtka tel: 02/50118 356, 388,421.
a este a ta spýtam ked potom budem posielať účtovnú závierku do zbierky listín tiež treba nejaký kolok alebo im to len zaslať, a možem to vlastne poslať spolu aj s tým návrhom na zmenu alebo zvlášť ? no mám v tom "trochu" chaos.
Ja som neposielala žiadny kolok, lebo som nevedela v akej sume.Čakala som na výzvu.Ohľadom účt.závierky sa ma nepýtaj! V živote som to nerobila, takže ešte neviem.
jess
10.01.05,06:19
Tak už som volala do OR a tam mi povedali, že platím iba raz t.j. 1.500,-Sk. Možno to je tak, že vlastne za 1 návrh zmeny v s.r.o. pri akomkoľvek počte zmien sa platí 1.500,-.
bepo
10.01.05,07:38
Kolok sa lepí na Návrh na zápis zmien...
jess
10.01.05,08:03
Bepo, návrh mi zamietli, pretože som nezaplatila súdny poplatok /nevedela som koľko/. Teraz podám námietku a kolok na ňu prilepím alebo priložím ?
bepo
10.01.05,12:26
Načo chceš podať námietku?Všetko ti vrátili,podaj to znovu s nalepenými kolkami.Ale baba v podatelni ti mohla poradiť.
jess
10.01.05,13:58
No, ja mám na OR "jenom" 100km, takže nejaká debata na podateľni neprichádzala do úvahy. Šlo to poštou. Po podaní návrhu na zápis zmeny mi prišlo rovno "Oznámenie o odmietnutí vykonania zápisu", kvoli tomu, že na návrhu nebol ten kolok. Ja som čakala na výzvu, že koľko mám zaplatiť a oni rovno odmietli vykonať zápis. Takže teraz podám námietku proti odmietnutiu zápisu a tam pripnem ten kolok. Nech si ho nalepia, kde chcú.
vladan
10.01.05,14:09
jess, pokiaľ sa nemýlim, tak na tlačive návrhu na zápis do OR, ako prvé je napísané v rámčeku, že: MIESTO PRE NALEPENIE KOLKOVEJ ZNÁMKY. To si si nevšimla? Hm, si mohla ušetriť námahu. Ale odporúčam ti v odmietnutí nalepiť kolok tam, kde to vyžadujú :D
jess
10.01.05,14:43
Vladan, však som písala vyššie, že som nepochopila ten výklad zákona, že či sa má zaplatiť 1500 alebo 3000, tak preto som nelepila nič a čakala som na výzvu.Pred časom mi totiž prišla výzva za inú vec a na ňu som mala nalepiť kolok, ale teraz mi poslali rovno to "Odmietnutie zápisu" a tam napísali, že môžem podať námietku voči odmietnutiu zápisu., ale kde mám pricapnúť ten kolok to nepísali, takže neviem asi ho len pripnem len sponkou ku námietke, kde uvediem, že prikladám kolok.
jess, pokiaľ sa nemýlim, tak na tlačive návrhu na zápis do OR, ako prvé je napísané v rámčeku, že: MIESTO PRE NALEPENIE KOLKOVEJ ZNÁMKY. To si si nevšimla? Hm, si mohla ušetriť námahu. Ale odporúčam ti v odmietnutí nalepiť kolok tam, kde to vyžadujú :D
DankaP
27.05.10,10:55
vie mi niekto povedat kolko sa plati za podanie navrhu na konkurz? (chcem dat firmu do konkurzu)
SURNE!!!!!
dakujem
wegamizi
29.05.10,10:39
vie mi niekto povedat kolko sa plati za podanie navrhu na konkurz? (chcem dat firmu do konkurzu)
SURNE!!!!!
dakujem
http://www.epi.sk/Main/Default.aspx?Template=/Main/TArticles.ascx&phContent=/Main/ArticleShow.ascx&ArtID=5839&LngID=0