daniellasv
01.02.07,22:39
Mily uzivatelia.
S priatelom sme sa dopoculi, ze majitel chce niekomu dat do prenajmu mensiu budku pri jazere, kde je v lete sezona a chodi tam vela dovolenkarov.

Pred rokom tam vzal brigadnikov a boli plateni od trzby.
Teraz to chce dat do prenajmu na jul, august. Uviedol taky priklad - pri zisku 100000 daju mne 40000 a 60000 nech si nechaju.

Mne sa ten napad celkom zapacil, no kedze som len studentkou na vyske /22 rokov/, tak by som chcela pocut, co to vsetko obnasa.
Treba vybavit zivnost, vstupny kapital.
A ja sa vas pytam, ci nemate s tym skusenosti, ci ste nerobili nieco podobne. Lebo mne sa to zda velmi jednoduche. Vstupny kapital - nakupit do budky nanuky, napoje, chipsy, pozicavaju sa tam lehatka,.. - by nemusel byt az tak vysoky. je tu uplne mala budka s rozmermi mozno 4*4metre.

Takze ma zaujima, ako je to s tou zivnostou /danove cislo mam pridelene/.
A ake vsetky papierovacky k tomu treba.

Suhlasite s tym napadom? Napiste mi namety :-))))) dakujem :):):):):)
Melnick
01.02.07,21:49
Tie búdky majú byť dve? Lebo tému máš zadanú 2x.:)
Melnick
01.02.07,21:56
Pozri si toto.:)

http://portal.gov.sk/Portal/sk/Default.aspx?CatID=21&etype=2&eventid=309


Pozor na hygienu,či umožní predaj .
Koľko bude nájom? Čo keď sezóna nevyjde? Musíš rátať aj s rizikom,pretože ten príklad čo si uviedla je lákavý ,ale nie pre mňa./Skúsenosti:) /
Dôležitá je lokalita a veľa ďalších vecí.

Ešte niečo: vieš koľko nanukov musíš predať,aby si mala zisk 100000.-SK ?
daniellasv
01.02.07,21:58
som sa pomylila. toto je moj prvy prispevok :-)
liba2
01.02.07,21:59
Po prečítaní názvu témy som myslela že ide o kadibudku :D :D :D prepáčte mimotemy .
Melnick
01.02.07,22:01
mimotemy Liba ,práve som zobudila celú ulicu.:D
Melnick
01.02.07,22:02
som sa pomylila. toto je moj prvy prispevok :-)

Veď sa nič hrozné nestalo.:) :) :) Jednu vymaž a hotovo.:)
STRELEC
01.02.07,22:08
[quote=daniellasv]..........
Pred rokom tam vzal brigadnikov a boli plateni od trzby.
Zrejme sa mu to až tak nerentovalo, keď pre tento rok hľadá výhodnejší spôsob speňaženia.
Teraz to chce dat do prenajmu na jul, august. Uviedol taky priklad - pri zisku 100000 daju mne 40000 a 60000 nech si nechaju. Teda nájomné by sa neplatilo, len podiel na zisku? Ako by bol ten zisk definovaný?

Mne sa ten napad celkom zapacil ......

Takze ma zaujima, ako je to s tou zivnostou /danove cislo mam pridelene/.
A ake vsetky papierovacky k tomu treba.
Neviem, či sa pre dva mesiace brigády oplatí zakladať živnosť. Ja by som to rozhodne neurobil. Navyše prevádzka bufetu, to sú aj predpisy hygienické a iné (záležalo by od sortimentu). Možno by sa našla iná forma, napr. ak má majiteľ "búdky" živnosť na prevádzkovanie "bufetu", tak by som navrhol, nech on tomu dá hlavičku (živnosť) a Ty prácu (a možno aj riziko).

Suhlasite s tym napadom? Napiste mi namety :-))))) dakujem :):):):):)[/q
liba2
01.02.07,22:10
Príspevok skopírovaný z duplicitnej témy od j.s :

http://www.porada.sk/showpost.php?p=378533&postcount=3
daniellasv
01.02.07,22:22
melnic - vies, tych nanukov by bolo treba vela predat. ale pre vsetkych: 100000 je len modelove cislo :-)))))
STRELEC
01.02.07,22:25
[quote=daniellasv]......pre vsetkych: 100000 je len modelove cislo :-))))) Jasné! Nejde o sumu, ale o Tebou nanesený "model" situácie. Suma môže byť +/- hocičo.
daniellasv
02.02.07,12:05
dakujem :-))