denisamka
02.02.07,08:22
Kedze ste mi vzdy rychlo a velmi dobre poradili, znova mam na vas dotaz: Jedna sa o kolegynu, ktora bola minuly rok na rodicovskej dovolenke a pracovala externe na 2 miestach. Dokopy mala prijem 54000,- a v jednom zamestnani jej odratali dan 3000,- a na druhom nic. Chcela by vediet, ci si ma podavat danove priznanie ona, alebo ci si ten rozdiel moze odratat jej manzel v rocnom zuctovani.
Dakujem
Anja111
02.02.07,07:34
Kedze ste mi vzdy rychlo a velmi dobre poradili, znova mam na vas dotaz: Jedna sa o kolegynu, ktora bola minuly rok na rodicovskej dovolenke a pracovala externe na 2 miestach. Dokopy mala prijem 54000,- a v jednom zamestnani jej odratali dan 3000,- a na druhom nic. Chcela by vediet, ci si ma podavat danove priznanie ona, alebo ci si ten rozdiel moze odratat jej manzel v rocnom zuctovani.
Dakujem

Ak podá DP aj ona, tak jej DU vráti zaplatený preddavok na dani, t.j. 3 tis. Sk. Okrem toho si môže manžel uplatniť zbytok nezdaniteľnej časti na manželku, t.j. 90816 - 54000 = 36816 Sk v ročnom zúčtovaní dane..
Lanaj
02.02.07,07:42
Môže požiadať aj zamestnávateľa, u ktorého uplatňovala nezdaniteľnú čiastku o ročné zúčtovanie dane.
matafe
02.02.07,07:58
A okrem toho, ak si manžel bude robiť DP, resp. požiadá zamestnávateľa o RZ, môže si uplatniť okrem nezdaniteľnej časti na seba aj nezdaniteľnú časť na manželku. Vzhľadom k tomu, že manželka mala vlastný príjem, tak nezdaniteľná čiastka na manželku bude vo výške rozdielu 90816 a vlastného príjmu manželky.