Petra_79
02.02.07,08:47
Zamestnanec pracuje od nas od februara 2006. V januari 2006 mala prispevky do DDS u byvaleho zamestnavatela, u nas ich uz nema. Ak chcem v rocnom zuctovani dane do odpocitatelnych poloziek uviest aj tento prispevok (samozrejme len ciastku platenu zamestnancom), potrebujem okrem potvrdenia o prijme od byvaleho zamestnavatela aj nejaky doklad o DDS?
A este jedna otazka, mozno vsak blud. Pocula som, ze ked mu teraz v rocnom zuctovani uplatnim tento prispevok na DDS (dajme tomu 500,-) ako odp.pol., tak na buduci rok pri rocnom zuctovani v pripade ze by si napr. zalozil tento rok zivotne sporenie, na zaklade ktoreho by si mohol v RZ za rok 2007 uplatnit maximalnu sumu, teda 12000,-, tak nebudem moct uplatnit cele toto zivotne sporenie v plnej vyske 12000,-, ale budem moct uplatnit zo zivotneho sporenia len 11500,-, teda rozdiel medzi sumou zo zivotneho sporenia a DDS. Napriek tomu, ze by uz prispevky do DDS neboli v RZ na buduci rok uz uplatnene (ci uz z dovodu prerusenia DDS alebo akehokolvek ineho dovodu).
diki moc.
katkaj
02.02.07,07:56
v roku 2007 sa uz zivotna poistka nebude moct uplatnit.

A to kto povedal? :eek: Neviem o tom že by sa zrušila možnosť odpočtu životného poistenia ako odpočítateľnej položky pre zamestnanca.
Tweety
02.02.07,08:00
Vraveli nam to na skoleni. dufam ze nezavadzali.Ale az za rok 2007 t.j. zuctovanie v 2008 Istotne zavádzali, pretože to ostáva v 11 Zákona aj pre tento rok.
karka
02.02.07,08:03
ano len zamestanavatel si nebude moct uplatnit prispevky na zivotne poistenie zamestnanca ako danovy vydavok. prepacte.
matafe
02.02.07,08:09
Zmena nastala v §19 - daňové výdavky, konkrétne ods.3, písm.l, čiže za rok 2007 si zamestnávateľ bude môcť uplatniť ako daňové výdavky príspevky na DDS, nie však príspevky na účelové sporenie a životné poistky.
alena
05.02.07,06:43
stala sa mi zaujímavá vec: zamestnávateľ poslal svojim zamestnancom príspevky na DDS v r. 2006 12 x, v mesiaci december 2 x, aby mali celkovo 12 príspevkov za rok. Ak by firma robila zamestnancom ročné zúčtovanie dane alebo im robila potvrdenia, uviedla by celkovú sumu príspevkov, teda toľko koľkokrát im to aj z účtu odišlo. Ale DDS poslala potvrdenie zamestnancom, že za rok 2006 im prišlo len 11 príspevkov. Idem telefonovať do príslušnej DDS, ale ako takúto situáciu vyriešiť, to teda neviem.
Zita4
05.02.07,07:22
stala sa mi zaujímavá vec: zamestnávateľ poslal svojim zamestnancom príspevky na DDS v r. 2006 12 x, v mesiaci december 2 x, aby mali celkovo 12 príspevkov za rok. Ak by firma robila zamestnancom ročné zúčtovanie dane alebo im robila potvrdenia, uviedla by celkovú sumu príspevkov, teda toľko koľkokrát im to aj z účtu odišlo. Ale DDS poslala potvrdenie zamestnancom, že za rok 2006 im prišlo len 11 príspevkov. Idem telefonovať do príslušnej DDS, ale ako takúto situáciu vyriešiť, to teda neviem.
Myslím, že DDS poslala správne potvrdenie. Keďže ste poslali za december 2006 dvakrát príspevky, tieto prišli na ich účty až v januári 2007 a daňovník si môže uplatniť len príspevky, ktoré im boli pripísané na účty v roku 2006.
alena
05.02.07,10:12
telefonovala som do DDS a dozvedela som sa, že im tie peniaze prišli na účet ešte v decembri, ale oni ich priraďovali na osobné účty až v januári, preto tam posledná platba nie je. Keď si podám žiadosť, tak mi pošlú opravné potvrdenie.