kvjetecko
02.02.07,09:57
dostala som na zamestnanca daňový exekučný príkaz. Mám čakať ešte napríkaz na začatie exekúcie a potom zrážať? Alebo vytvoriť ten nový účet a tam mu to zatiaľ dávať, kým nepríde ten príkaz?
adv
02.02.07,09:19
hadam nebudes toho chudaka sikanovat... danovakom vynadaj do telefonu a mas pokoj....
Dana K.
02.02.07,10:08
hadam nebudes toho chudaka sikanovat... danovakom vynadaj do telefonu a mas pokoj....

To je akože oficiálny postup ako takú situáciu riešiť? :eek:
Farks
02.02.07,10:12
dostala som na zamestnanca daňový exekučný príkaz. Mám čakať ešte napríkaz na začatie exekúcie a potom zrážať? Alebo vytvoriť ten nový účet a tam mu to zatiaľ dávať, kým nepríde ten príkaz?
Ak tam máš zadanú aspoň nejakú sumu bez penále tak zrážaš zatiaľ to, necháš to na novom účte a potom keď príde príkaz to odošleš.
Lanaj
02.02.07,10:43
§ 82b (511/92 Zb.)
Daňová exekúcia zrážkami zo mzdy



(4) Správca dane doručí do vlastných rúk daňový exekučný príkaz na daňovú exekúciu zrážkami zo mzdy platiteľovi mzdy a daňovému dlžníkovi. Platiteľ mzdy je povinný od doručenia daňového exekučného príkazu zrážať zo mzdy daňového dlžníka sumy na úhradu daňového nedoplatku podľa osobitného predpisu. 14e) Daňovému dlžníkovi sa nesmie zraziť z mesačnej mzdy základná suma; spôsoby jej výpočtu ustanovuje osobitný predpis. 14f) Platiteľ mzdy je povinný poukazovať zrážky zo mzdy na účet správcu dane uvedený v daňovom exekučnom príkaze.



Takže nečaká sa na nič - treba hneď zrážať a zasielať zrážky na určený účet.
kvjetecko
02.02.07,17:47
A keby ste sa tak dohodli na rovnakom? Kazdy mi radi ine. Farks ze mam davat na novy ucet a az ked pride prikaz to poslat danovakom na ucet.
A Lanaj mi radi zrayat ihned na urceny ucet. Tak co je teda pravda???
Lanaj
02.02.07,18:17
A keby ste sa tak dohodli na rovnakom? Kazdy mi radi ine. Farks ze mam davat na novy ucet a az ked pride prikaz to poslat danovakom na ucet.
A Lanaj mi radi zrayat ihned na urceny ucet. Tak co je teda pravda???

Však sama si napísala, že príkaz ti už prišiel, tak nemáš prečo čakať.
V mojom predchádzajúcom príspevku som citovala zákon a tam je jasne napísané, že po doručení príkazu musí platiteľ začať zrážať a poukazovať na účet správcu dane.
Lanaj
02.02.07,18:29
dostala som na zamestnanca daňový exekučný príkaz. Mám čakať ešte napríkaz na začatie exekúcie a potom zrážať? Alebo vytvoriť ten nový účet a tam mu to zatiaľ dávať, kým nepríde ten príkaz?

Daňový úrad nezasiela príkaz na začatie exekúcie. Tento postup je u exekútorov, ktorí najprv zašlú príkaz na začatie exekúcie, kedy je povinnosť začať zrážať a následne po doručení exekučného príkazu prevedené zrážky aj odoslať na určený účet.
Daňový úrad najprv oznámi začatie daňového exekučného konania, z ktorého ešte nevyplýva povinnosť zrážať. Až následne zašle daňový exekučný príkaz, na základe ktorého už je povinnosť zrážať aj odvádzať.
kvjetecko
04.02.07,05:48
Aha, tak danovaci ten druhy prikaz uz neposielaju, cize mam hned zacat zrazat na ten ich danovy ucet. Tak je to spravne?
A u osotanych exekucii bz som este cakala na prikaz na zacatie exekucie (a zatial zrazala na novy ucet).
TAK JE TO?
Lanaj
04.02.07,09:56
A u osotanych exekucii bz som este cakala na prikaz na zacatie exekucie (a zatial zrazala na novy ucet).
TAK JE TO?

Najprv príde príkaz na začatie exekúcie a až potom exekučný príkaz.


Aha, tak danovaci ten druhy prikaz uz neposielaju, cize mam hned zacat zrazat na ten ich danovy ucet. Tak je to spravne?


Ten "druhý príkaz" ti vlastne už prišiel. Ten "prvý" je len oznámenie o začatí daňového exekučného konania. Už sa mi však stalo, že ten "prvý" mi vôbec neprišiel, až ten "druhý", na základe ktorého už sa vykonávajú a zasielajú zrážky.