ipomoni
02.02.07,11:20
Poraďte mi prosim - neviem kde mam v JÚ zaúčtovať vklad podnikateľa, ide o príjmy nezahrňované do základe dane , ale patrí to do ostatných príjmov alebo úvery, pôžičky, dotácie.
A este niečo ako sa na vklad podnikateľa "pozerá" daňová kontrola??, ak mate s týmto skúsenosti.?
ďakujem a prajem pekný deň.
lenkak
02.02.07,10:25
vklad podnikateľa - príjem neovplyvňujúci základ dane. Odporúčam si dať členenie.

pozri aj vyhľadávanie, napr.
http://www.porada.sk/t22497-osobny-vklad-podnikatela.html?highlight=vklad+podnikate%B5a
lenkak
02.02.07,10:26
alebo úvery, pôžičky - tiež príjem neovpl. základ dane.
mysimis
02.02.07,12:25
A este niečo ako sa na vklad podnikateľa "pozerá" daňová kontrola??, ak mate s týmto skúsenosti.?
ďakujem a prajem pekný deň.

Vklad podnikateľa je normálna účtovná položka.Aj začínajúci podnikateľ začína svoje účtovníctvo položkou "vklad podnikateľa". Nikdy mi daňová kontrola nevytkla túto účtovnú položku.
ilona
02.02.07,13:16
Ja som to už použila aj počas podnikania,nie len na začiatku napr. pri nákupe HIM,tovaru atd. a nemali k tomu pripomienku.
minka
02.02.07,13:16
súhlasím s predchádzajúcim náyiorom,je to bežná položka/vklad na účet,resp do pokladne/,nezahrňovaná do daňového základu.
zuhl
02.02.07,13:22
Poraďte mi prosim - neviem kde mam v JÚ zaúčtovať vklad podnikateľa, ide o príjmy nezahrňované do základe dane , ale patrí to do ostatných príjmov alebo úvery, pôžičky, dotácie.
A este niečo ako sa na vklad podnikateľa "pozerá" daňová kontrola??, ak mate s týmto skúsenosti.?
ďakujem a prajem pekný deň.

Keby si vedela aké tam ja dávam cifry a nikdy mi nikto nič nepovedal.
Danila
02.02.07,13:24
Poraďte mi prosim - neviem kde mam v JÚ zaúčtovať vklad podnikateľa, ide o príjmy nezahrňované do základe dane , ale patrí to do ostatných príjmov alebo úvery, pôžičky, dotácie.
A este niečo ako sa na vklad podnikateľa "pozerá" daňová kontrola??, ak mate s týmto skúsenosti.?
ďakujem a prajem pekný deň.

Keby si vedela aké tam ja dávam cifry a nikdy mi nikto nič nepovedal.Veď ani nemá dôvod.:)