dipe
02.02.07,12:14
Ahojte, má niekto z Vás editovateľné tlačíva DP?
Na stránke "dsrs" sú, no neviem sa tam dostať aby mi to vpisovalo údaje.
Ďakujem
Janka6685
02.02.07,14:56
Ahojte, má niekto z Vás editovateľné tlačíva DP?
Na stránke "dsrs" sú, no neviem sa tam dostať aby mi to vpisovalo údaje.
Ďakujem

Editovateľné znamená, že sa do nich dá vpisovať primo v počítači? Lebo také na stránke drsr ešte len budú: "v súčasnosti zatiaľ nie je možné vyplniť daňové priznanie k dani z príjmov fyzických osôb typ A alebo typ B za rok 2006. Vzhľadom na technickú a časovú náročnosť predpokladáme jeho zapracovanie v priebehu mesiaca február 2007. O zapracovaní daňových priznaní budeme používateľov informovať prostredníctvom Portálu daňovej správy."
Janca
02.02.07,15:02
Pripájam sa k Janka 6685 - na stránke DRSR v ponuke "daňové tlačivá" - vyplnenie tlačív na internete ešte nie sú dopracované a sprístupnené:

http://www.drsr.sk/wps/portal/!ut/p/kcxml/04_Sj9SPykssy0xPLMnMz0vM0Y_QjzKLN4h38gXJgFiO-pGoAk4-cBFfj_zcVH1v_QD9gtzQiHJHRUUAotm3zw!!/delta/base64xml/L3dJdyEvUUd3QndNQSEvNElVRS82XzBfQk4!
ondrejvla
02.02.07,18:35
Ale už sú vo FormEdiku, aj nové výkazy - Súvaha a VZS, dnes som si ich stiahla a vyplnila, kúpiť si FormEdik sa oplatí, je tam všetko!
Manual
02.02.07,18:48
A taktiež všetky tlačivá potrebné k odovzdaniu na rôzne inštitúcie sú zapracované v každom slušnom účtovnom alebo mzdovom SW.
ondrejvla
02.02.07,18:53
A taktiež všetky tlačivá potrebné k odovzdaniu na rôzne inštitúcie sú zapracované v každom slušnom účtovnom alebo mzdovom SW.

... škoda, že len v slušnom! MRP DOS tam nepatrí, fňuk!
lenkak
02.02.07,20:05
ani mnohé ostatné,...
záleží len od používateľov ako sa rozhodnú,
ale vo väčšine budú tolerovať určité nedostatky, a nahradzovať si ich inými možnosťami.
Manual
02.02.07,20:09
... škoda, že len v slušnom! MRP DOS tam nepatrí, fňuk!
Možno aj patrí, ale SW pod DOS to jednoducho nevedia...
evina
02.02.07,20:29
Ale už sú vo FormEdiku, aj nové výkazy - Súvaha a VZS, dnes som si ich stiahla a vyplnila, kúpiť si FormEdik sa oplatí, je tam všetko!

Tak toto mi akosi asi ušlo-aké nové výkazy??
apsgroup
02.02.07,20:37
Nemajú sa používať prvykrát až za danové priznanie r.2007???
Vyšli vo fin.spravodaji.
evina
02.02.07,20:54
Nemajú sa používať prvykrát až za danové priznanie r.2007???
Vyšli vo fin.spravodaji.

Podľa mňa áno - preto som sa preľakla, ale ostala som teraz normálne zneistená, tak ako sa to vždy stane, ak niekto povie niečo nové:)

Tlačivá sú uverejnené vo FS č. 12/2006 a je tam napísaná veta /zas tak aby jej nie všetci jasne rozumeli:)- toto Opatrenie sa prvýkrát použije pri zostavovaní individuálnej účtovnej závierky za účtovné obdobie, ktoré končí po 1.1.2007 , t.j. podľa môjho výkladu až za rok 2007...Ide o Opatrenie č. MF/25812/2006-74 s účinnosťou od 1.1.2007...

P.s. Vlasti nestraš :)
ondrejvla
02.02.07,21:06
Podľa mňa áno - preto som sa preľakla, ale ostala som teraz normálne zneistená, tak ako sa to vždy stane, ak niekto povie niečo nové:)

Tlačivá sú uverejnené vo FS č. 12/2006 a je tam napísaná veta /zas tak aby jej nie všetci jasne rozumeli:)- toto Opatrenie sa prvýkrát použije pri zostavovaní individuálnej účtovnej závierky za účtovné obdobie, ktoré končí po 1.1.2007 , t.j. podľa môjho výkladu až za rok 2007...Ide o Opatrenie č. MF/25812/2006-74 s účinnosťou od 1.1.2007...

P.s. Vlasti nestraš :)

Evi niéééééééééé! Ja som už mala vypísané pôvodné a šikovnica preukrutná som ich skartovala a vypísala nové, bez toho, aby som si to prečítala poriadne, môj výklad bol za vyhotovenie závierky roku 2006, zostavenej k 31.1.2007! A teraz zasa prepisovať?
Melnick
02.02.07,21:09
Evi niéééééééééé! Ja som už mala vypísané pôvodné a šikovnica preukrutná som ich skartovala a vypísala nové, bez toho, aby som si to prečítala poriadne, môj výklad bol za vyhotovenie závierky roku 2006, zostavenej k 31.1.2007! A teraz zasa prepisovať?

No :) Vlasti ja podobné problémy ešte zďaleka nemám. Ani staré,ani nové no proste zatiaľ - NIJAKÉ:mee:
Ale zatiaľ čo ja tu svietim stále,Teba som tu veru nevidela. Usilovnica jedna.:)
evina
02.02.07,21:14
Evi niéééééééééé! Ja som už mala vypísané pôvodné a šikovnica preukrutná som ich skartovala a vypísala nové, bez toho, aby som si to prečítala poriadne, môj výklad bol za vyhotovenie závierky roku 2006, zostavenej k 31.1.2007! A teraz zasa prepisovať?
No veru pre veľký úspech asi nezostáva iné ako zopakovať.:) Ale za to mňa si vyplašila, lebo ja som poslala už jedny /síce potrebné ku kontrole plnenia úveru/ do banky v starom prevedení a ľakla som sa , že som niečo zmeškala:)

P.s.Zákonodarci nerozprávajú v parlamente až tak zložito, tak neviem, prečo nedokážu napísať do Opatrenia...Výkazy sa prvýkrát zostavujú za zdaňovacie obdobie r. 2007:eek:
ondrejvla
02.02.07,21:14
No :) Vlasti ja podobné problémy ešte zďaleka nemám. Ani staré,ani nové no proste zatiaľ - NIJAKÉ:mee:
Ale zatiaľ čo ja tu svietim stále,Teba som tu veru nevidela. Usilovnica jedna.:)

Áno usilovnica ležala týždeň s chrípkou a teplotami v posteli! V Žiline je už epidémia a našu rodinu postihla kompletne! Ja som mala podklady hotové už vo väčšine okolo 20.januára, teraz som len urobila závierku. Ale drobných FO - som ešte ani riadne nezačala.
mariannak
03.02.07,20:33
editovateľné daňové tlačivá za rok 2005 boli voľne stiahnuteľné zo stránky www.kros.sk okolo 15.2.2006. Možno to pripravia aj tento rok .... sleduj túto stránku, ak nepoužívaš programy od krosu. Oni to majú v programe zapracované.