jež
02.02.07,14:43
Keď sa nevypalti mzda včas treba to písome dohodnúť ?
Napríklad dodatkom k zmluve alebo podobne.
tinaM
02.02.07,22:06
Keď sa nevypalti mzda včas treba to písome dohodnúť ?
Napríklad dodatkom k zmluve alebo podobne.
Splatnosť mzdy rieši § 129 Zákonníka práce.
V ods.1 sa hovorí, že mzda je splatná pozadu za mes.obdobie a to najneskôr do kanca kalendárneho mesiaca, ak sa v kolektívnej zmluve alebo v pracovnej zmluve nedohodlo inak.
Dajme tomu, že urobíte dodatok k PZ. Ale termín dohodnutý v tomto dodatku je potrebné tiež dodržiavať. Alebo budete termín výplat meniť dodatkami podľa toho ako to bude vyhovovať zamestnávateľovi? Nie v zlom,ale zamestnanci by tieto dodatky podpisovali s veľmi ťažkým srdcom.
Je to len môj názor;) .
jež
04.02.07,19:43
toto je prvý prípad vo firme. Konateľ spoločnosti, ktorý je aj zamestnancom firmy si nedal sám sebe vyplatiť mzdu a to za dva mesiace z dôvodu nedostatkov fin. prostriedkov.Týka sa to len jeho.
STRELEC
04.02.07,19:46
toto je prvý prípad vo firme. Konateľ spoločnosti, ktorý je aj zamestnancom firmy si nedal sám sebe vyplatiť mzdu a to za dva mesiace z dôvodu nedostatkov fin. prostriedkov.Týka sa to len jeho.Nechal by som to tak. Čo bude konateľ žalovať sám seba? Proste stalo sa. A všetka česť, že poslednému vyplatil mzdu sebe. Ako taký správny kapitán.
jež
06.02.07,20:37
tak teraz neviem. Začala som už písať aj dodatok k zmluve, alebo že napíšem dajaku dohodu.
tinaM
06.02.07,20:40
tak teraz neviem. Začala som už písať aj dodatok k zmluve, alebo že napíšem dajaku dohodu.
Nechaj to tak. Pokiaľ ide o konateľa, ten sám seba fakt nebude žalovať.
jež
06.02.07,20:49
chcela som to napísať, že ak príde dajaka kontróla a budu poukazovť na to, že mzda nebola vyplatená vo výplatnom termíne.
mateu
07.12.09,09:51
Dobry den, a co takto ak personalna agentura, ktora sa zivi poskytovanim drobnych brigád, meska s vyplatou uz dva krat dlhsie ako je uvedene v zmluve,?

za akukolvek reakciu dakujem
Lianka
07.12.09,10:25
Pisomne by som ich vyzvala na vyplatu mzdy v sulade s dohodnutou zmluvou a pohrozila by som Inspektoratom prace.

Ak by ani to nepomohlo - podnet na Inspektorat prace, prip. podat trestne oznamenie na policiu.