robos
10.06.04,17:57
Dobry den,
som zivnostnik, trvale bydlisko mam v Presove ale momentalne budem pracovat par mesiacov na projekte v Bratislave. Je mi jasne, ze cestovne z presova do bratislavy a spat si mozem zaratat do nakladov ako naklady na sluzobnu cestu. Mozem si ale zaratat do tychto nakladov aj naklady na ubytovanie v Bratislave? Ak by to bolo mozne, je potom nejaky rozdiel, ci si prenajmem byt alebo budem byvat na ubytovni?
dakujem za skoru odpoved
robos
13.06.04,10:40
gaga
13.06.04,17:23
Otázka pre diskutujúcich: nevyhnutné výdavky súvisiace so služobnou cestou sú všetky výdavky, ktoré sa dajú preukázať - ako ste správne povedali - ale ja dokážem preukázať, že na tejto služobnej ceste som kdesi raňajkovala, obedovala, atd a mám doklad o zaplatení, t.j. sú to pre mňa nevyhnutné výdavky, ktoré si tiež uplatním v daňových nákladoch. Tzn. nie podľa zák. o cestovných náhradach, ale to, čo mi umožňuje ustanovenie zákona o dani z príjmu:
§ 19, ods. 2, písm. e/ výdavky daňovníka s príjmami podľa § 6 vynaložené v súvislosti s výkonom činnosti, z ktorej príjmy sú predmetom dane, vykonávenej v inom mieste, ako je miesto, v ktorom túto činnosť pravidelne vykonáva, to vo výške výdavkov na ubytovanie, dopravu hromadnými dopravnými prostriedkami a na "nevyhnutné výdavky spojené s pobytom v tomto mieste".
ekin
17.06.04,06:01
gabriela, ja viem dokazat vselico....že som minula v blave na SC, ....aj ten novy pulovrik by som si nekupila, keby som tam prave nebola a nahodou mi ho nebolo treba, lebo som sa poliala kavou...Potvorka, spekulujes? A mas pravdu.. Ale kedze ranajky či iná potrava nesuvisi s podnikanim, neprinasa príjem..atd, (aj ked by som to celkom tak netvrdila, ved hladnému sa len o chlebe sníva a tym padom nevie pracovat)..a dnes vieme, že este nemame nárok na diety... takze NIC!!
Ale hladajme, ak treba, co by sa dalo a ako...
Alebo išlo o čosi ine a ja som si poriadne neprecitala tvoj prispevok? :-)