Vero2
03.02.07,08:32
Som začínajúca účtovníčka a mám z toho hlavu v smútku, môže mi niekto poradiť? Zamestnávateľ kúpil auto na lízing a platí cestnú daň. Všetky bločky z phm mu mám účtovať v prevádzkovej réžii. Žiadne prepočty nerobím ani nevediem knihu jázd. Mne sa to vôbec nepozdáva. Je to možné? Ďakujem.:)
liba2
03.02.07,07:41
Som začínajúca účtovníčka a mám z toho hlavu v smútku, môže mi niekto poradiť? Zamestnávateľ kúpil auto na lízing a platí cestnú daň. Všetky bločky z phm mu mám účtovať v prevádzkovej réžii. Žiadne prepočty nerobím ani nevediem knihu jázd. Mne sa to vôbec nepozdáva. Je to možné? Ďakujem.:)Téma je zadaná v "podvojné účtovníctvo". Ide skutočne o PU - keď sa v zadaní uvádza prevádzková réžia ?
Monika Kováčová
03.02.07,11:01
Podľa mňa pýtajúci sa účtuje v JÚ. Knihu jázd nerobíš, mal by ju robiť podnikateľ, nakoľko on vie, kade jazdí...nie ty, že?
mysimis
03.02.07,11:13
Pokiaľ sú všetky bločky z phm účtované ako VOZD, musí mať k tomu adekvátne vykázané v knihe jázd ubehnuté kilometre. Knihu jázd robiť musí.
Monika Kováčová
03.02.07,11:15
Pokiaľ sú všetky bločky z phm účtované ako VOZD, musí mať k tomu adekvátne vykázané v knihe jázd ubehnuté kilometre. Knihu jázd robiť musí.

Kto musí? Účtovníčka??? No, no, no!
mysimis
03.02.07,11:23
Ja som tam nepísala, že to musí robiť účtovníčka. Odpovedala som na základe už napísaných príspevkov, kde sa hovorí o pánovi podnikateľovi. Účtovníčka nie je dievča pre všetko!!!
Vero2
03.02.07,17:58
Ďakujem pekne za rady, keďže sa bločky zaraďujem do VOZD a pán podnikateľ si nevedie knihu jázd je to jeho problém asi bude mať čo DÚ vysvetlovať. Ešte prosba nevedela som, že tieto témy sú rozdelené na porade na JÚ a PÚ môžete mi poradiť na aké miesto mám kliknúť? Ďakujem zachraňujete mi život ste moji najlepší priatelia.
Marianna01
03.02.07,18:02
na hornej lište Ti ponúkne možnosť Porada, tam klikni a otvorí sa Ti celá škála porád . JU, PU, Mzdové účto... vyber si, čo potrebuješ
mysimis
03.02.07,18:18
na hornej lište Ti ponúkne možnosť Porada, tam klikni a otvorí sa Ti celá škála porád . JU, PU, Mzdové účto... vyber si, čo potrebuješ

a tam si pridáš "novú otázku".
jerry23
14.03.07,11:52
co je VOZD?
Monika Kováčová
14.03.07,12:10
výdaj ovplyvňujúci základ dane
JuKaS
15.03.07,00:15
VOZD - výdavky ovplyvňujúce základ dane
jerry23
26.03.07,11:21
Dobry den,
chcem sa opytat na SZČO, čo chodí od slovenskej firmy do čiech na 2-tyzdnovky....zauctovat aj stravne aj vreckove?...robit valutovu pokladnu?

dakujem