piry
03.02.07,13:56
Pekné popoludnie, poradovatelia, ako zaúčtujem zaplatenú DPH v Alfe? Vo VPD je účel "zaplatená DPH", ale podľa poradcov sa účtuje "iný - NZD".
Ďakujem
Manual
03.02.07,12:59
Pekné popoludnie, poradovatelia, ako zaúčtujem zaplatenú DPH v Alfe? Vo VPD je účel "zaplatená DPH", ale podľa poradcov sa účtuje "iný - NZD".
Ďakujem
Ako VNZD, Iný je to slpcec 33, veď keď si dáš zaplatená DPH tak to tam samé naskočí:)
Pekný deň...
Opravujem správny stlpec je 31
piry
03.02.07,13:47
VNZD, Iný je stĺpec 33, ale účel "Zaplatená DPH" je stĺpec 31. Toť vapros.
Manual
03.02.07,14:05
VNZD, Iný je stĺpec 33, ale účel "Zaplatená DPH" je stĺpec 31. Toť vapros. Prepáč asi som neporozumel. V Alfe všetká DPH ide do stlpca 31 DPH VNZD, do Iné ide napr. osobná potreba. Ak sa držíš osnovy, SW to tam sám dáva.
A kde si sa tak dobre naučil pa rúsky ?:D
lokok
22.02.07,08:37
Ako VNZD, Iný je to slpcec 33, veď keď si dáš zaplatená DPH tak to tam samé naskočí:)
Pekný deň...

Je mi jasne, že zaplatená DPH kam ide. Ja len neviem, ako sa to zadáva. Lebo program pýta základ a DPH. A ked platím daňovému úradu, tak platím len DPH. Takže napíšem základ a DPH a potom základ mínusom, tak aby mi ostala len DPH. Alebo ako to je?
Rada by som mala v tom jasno. Vdaka
Manual
22.02.07,08:43
Je mi jasne, že zaplatená DPH kam ide. Ja len neviem, ako sa to zadáva. Lebo program pýta základ a DPH. A ked platím daňovému úradu, tak platím len DPH. Takže napíšem základ a DPH a potom základ mínusom, tak aby mi ostala len DPH. Alebo ako to je?
Rada by som mala v tom jasno. Vdaka
Dáš tam kod 31 = zaplatená DPH a nebude pýtať členenie:)
lokok
22.02.07,08:53
Dáš tam kod 31 = zaplatená DPH a nebude pýtať členenie:)

praveže mňa to členenie pýta, aj ked tam ten kod 31
Manual
22.02.07,11:39
Ešte raz, teraz pozrel som do Alfy. Dáš tam kod 31, pretože keď je firma platileľ DPH, tak všade ponúka požnosť DZ+DPH. Ak máš platiť DPH na DU, tak prejdi kurzorom v členení na sumu s 0% DPH a zmení sa ti aj suma DZ s 0% a tým pádom sa ti dostane celá suma do stlpca 31. Nič neúčtuj mínusom.
Pekný deň...
lokok
22.02.07,15:48
Ešte raz, teraz pozrel som do Alfy. Dáš tam kod 31, pretože keď je firma platileľ DPH, tak všade ponúka požnosť DZ+DPH. Ak máš platiť DPH na DU, tak prejdi kurzorom v členení na sumu s 0% DPH a zmení sa ti aj suma DZ s 0% a tým pádom sa ti dostane celá suma do stlpca 31. Nič neúčtuj mínusom.
Pekný deň...


Ď A K U J E M :) :) :)