Janinkaaa
03.02.07,15:33
Pri zapnutí PC nám hlási :
Windows sa nedá zapnúť.
Možno to spôsobil Hardwér alebo Softwer.

A ďalej sa nepohneme. Neviete, kde môže byť chyba ?
DanielaSL
03.02.07,14:39
Ak ti neodpovie nikto na tejto stránke, odporúčam pozrieť na stránke www.pcporadna.sk (http://www.pcporadna.sk)

Je to stránka zameraná na všetko okolo PC.
chlap
03.02.07,14:45
Pri zapnutí PC nám hlási :
Windows sa nedá zapnúť.
Možno to spôsobil Hardwér alebo Softwer.

A ďalej sa nepohneme. Neviete, kde môže byť chyba ?

Predpokladám, že mášanglické Windows a to je tvoj preklad nejakej anglickej hlášky Windowsu. Ten preklad nie je správny (takúto hlášku windows nevypisuje), takže:

1. potrebujeme vedieť verziu Windows
2. potrebujeme vedieť presnú citáciu toho oznámenia Windows (najlepšie v originálnom jazyku)
3. v akej fáze sa štart Windows nachádzal, keď sa PC zastavil a vypísal uvedenú hlášku - už naskočila "modrá obrazovka" s oznámením "Čakajte, zavádza sa Windows ..." alebo ešte nenaskočila tá modrá obrazovka, ale už si dokonca videla plochu s lištou a tam ti vyskočilo okno s týmto oznámením ?
Janinkaaa
03.02.07,15:05
Ďakujem za odpovede.

Chlap : Neviem odpovedať na tvoje otázky.
Ja som momentálne v robote a PC sa nám pokazil doma.
Dcéra mi len volala a povedala, čo sa stalo a čo vypísal PC.
Povedala, že to čo jej vypísal PC je v angličtine a že je to dlhé. Stručný preklad som už napísala.
Poňatia nemám ani aký máme Win. Dcéra hovorila, že Vista ale nie originál, ale len beta verziu.

Dcéra už niekomu, že aj volala a on jej povedal, že ASI treba preninšt. PC. Ale on, že sa až tak nevyzná do PC a len si to myslí.

Ešte raz ďakujem za odpoveď, ale z týchto mojich informácii sa mi asi nedá pomôcť.
endrju
03.02.07,15:58
Ak sa nemýlim Vista nie je zatiaľ oficiálne v predaji, ale je k dispozícii iba v Beta verzii.
Štandardnou "vlastnosťou" Beta verzií akýchkoľvek programov je aj možnosť "zaseknutia" kdekoľvek a kedykoľvek.
Takže asi vás v rámci "športového" popoludnia čaká reinštalácia operačného systému.
chlap
03.02.07,19:52
Ešte raz ďakujem za odpoveď, ale z týchto mojich informácii sa mi asi nedá pomôcť.

Presne tak, nedá. Avšak s 99% pravdepodobnosťou Vás čaká reinštalácia Windows - ako povedal endrju.

A do budúcnosti by som radil neexperimentovať s beta verziami programov, pokiaľ nie ste zdatní v používaní Windows.
Janinkaaa
08.02.07,13:34
Tak PC už máme preinštalované, ale neide nám zvuk.
Chlapec, čo nám to robil povedal, že urobil všetko čo robí aj inokedy, ale nevie prečo nám ten zvuk neide.
Vravel, že zvukovú kartu máme spolu s niečím ..... nejakú intergrovanú.
Nemáme nainštalované ovládače.
Neviete mi odporúčiť www stránku, kde by som našla ovládače na zvukovú kartu a aj ja laik by som vedela ich nainštalovať ?
Chobot
08.02.07,14:15
Tak PC už máme preinštalované, ale neide nám zvuk.
Chlapec, čo nám to robil povedal, že urobil všetko čo robí aj inokedy, ale nevie prečo nám ten zvuk neide.
Vravel, že zvukovú kartu máme spolu s niečím ..... nejakú intergrovanú.
Nemáme nainštalované ovládače.
Neviete mi odporúčiť www stránku, kde by som našla ovládače na zvukovú kartu a aj ja laik by som vedela ich nainštalovať ?

Integrovaná zvuková karta znamená, že ju máte priamo na základnej doske. Dnes už skoro každá základná doska obsahuje zvukový výstup (niektorá lepší: 5+1, 7+1; niektorá obyčjaný stereo). Ak je zvukovka integrovaná, treba stihanuť ovládače zo stránky výrobcu základnej dosky.

Môže byť zvuková karta aj ako samostatná karta v PCI slote (to sú tie voľné šuflíky vzadu na skrinke). Ak ju máte takto, tak treba zase nájsť stránku výrobcu zvukovej karty kvôli ovládačom.

Ak nevieš, akú základnú dosku máš, otvor PC a baterkou pozri na základnej doske medzi tými dlhými konktormi by mal byť názov (ASUS, MSI, príp. iné) plus označenie typu (niečo ako M2N-E; K9N Delta; ...) Toto si musíš opísať a podľa tohto typu stiahnuť ovládač. Presné označenie je dosť podstatné, lebo inak je to ako keby si chcela kúpiť kolesá na auto a nevedal by si, aký typ ani značku máš. u predajcu by si asi nepochodila.
bepo
08.02.07,14:21
Ešte lepšie ako rozoberať pc je všetku dokumentáciu k pc aj s cd-čkami si odložiť do tašky a v prípade potreby len siahnuť do tašky a použiť.
kamowski
08.02.07,18:01
Ak máš k PC nejaké CD-čka, pohľadaj si CD s nápisom *Mainboard* a spusti si inštaláciu. Tam máš ovládače na matičnú dosku a ak je zvukovka integrovaná, tak aj pre ňu sú tam ovládače
lenkak
08.02.07,19:07
Alebo nájdi krabicu, názov dosky, cd alebo pohľadaj na nete. Možno kvôli Viste budeš potrebovať novší ovládač.
bepo
09.02.07,05:48
Možno kvôli Viste budeš potrebovať novší ovládač.
Pravdepodobnejšie kvôli Viste budeš potrebovať nový počítač :)
Janinkaaa
09.02.07,11:46
Vďaka za rady aj vtipné poznámky.

Už nám všetko klape ako má.
Chobot
09.02.07,12:24
Vďaka za rady aj vtipné poznámky.

Už nám všetko klape ako má.

A pomohli rady alebo ste si poradili sami? V čom bol problém?
Janinkaaa
10.02.07,15:01
Trebalo len stiahnúť ovládače na zvukovú kartu.
Netrúfla som si na to sama, dcéra nakoniec zohnala mladého chalana,ktorý prišiel a urobil to. Za 15 minút bol hotový.

Ale aspoň z vašich rád som sa priučila niečo viac o črevách v PC
Charon
10.02.07,16:08
Zdravým,
pokúsili ste sa spustiť Windows v núdzovom režime? Rozoberať takto hardware, čo je kde pripojené, nemá zmysle. Ak niečo odišlo, aj tak to nevyriešime. Či má, alebo nemá zvukovku na doske, alebo inde.

Teda, skúsiť naštartovať v núdzovom režime, ak nepomôže, skúsiť poslednú verziu registrov, kedy sa Windows spustil. Ak sa to nepodarí, potom zvažovať čo ďalej.

Problém je zažehnený, ale toto sú základné kroky, ktoré treba spraviť vždy a až potom panika :)
tonkat
17.03.07,14:49
Mám podobný problém. Nainštalovali sme tlačiareň lexmark X1250 a po tejto inštalácii nám úplne padol systém. Nedá sa spustiť ani v núdzovom režime, ani v poslednej verzii registrov. Máme windows XP. V čom môže byť problém? Alebo sa to nedá takto riešiť? Ďakujem vám.